Maksud ja raamatupidamine

Neljapäev, 02 Veebruar 2017 09:10

Inventuur kui kindlustunde andja

Finantsjuhtimises on inventuur omamoodi garantiiks, et aruanded on õiged ning õiglased, logistika- ja müügivaldkonnas annab inventuur ülevaate tegelikust laoseisust, tootmisvaldkonnale tagab inventuur aga kindluse, et tootmisüksuse häireteta tööks on kõik…
Eelmisel aastal oli maksuvõlgade kogusumma stabiilne ning jäi vahemikku 263–274 miljonit eurot, mis tähendab, et võlasumma jäi alla 1% kõikidest maksudest.
Maksu- ja tolliameti (MTA) hinnangul on uus viis läheneda maksurikkujatele enne neid nõustades olnud edukas, näiteks on nõustamine suurendanud seni töösuhteid varjanud ettevõtete palga väljamakseid 4,8 miljoni euro võrra.
Kolmapäev, 01 Veebruar 2017 13:01

Millal ja milleks on vajalik ostuanalüüs?

RTJ 11 kohaselt kajastatakse raamatupidamise aastaaruannetes äriühendusi ostumeetodil, välja arvatud ühise kontrolli all olevate ettevõtete vahel toimuvate äriühenduste puhul, mida kajastatakse korrigeeritud ostumeetodil.
Maksu- ja tolliameti (MTA) teatel jäi tuhandeeuroste arvete deklareerimise ehk käibedeklaratsiooni lisa mõju püsima ka eelmisel aastal ning seni on säärane asjakorraldus end õigustanud.
Maksu- ja tolliamet (MTA) võimaldab koostöös mõne Eestis tegutseva jagamismajanduse ja ühisrahastu platvormiga saata oma eelmise aasta tuluandmed otse e-maksuametisse/e-tolli ning kanda need automaatselt tuludeklaratsiooni lahtritesse.
Kolmapäev, 25 Jaanuar 2017 09:44

Brave Capital OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Brave Capital on 2010. aastal asutatud Eesti- ja väliskapitalil põhinev investeerimisfirma, mille kontserni kuulub üle kümne tegutseva ettevõtte. Brave Capital tegeleb erinevate varade ja osaluste soetamise, kinnisvaraarenduse ja -haldusega ning…
Ühingud saavad märtsi alguseni esitada taotlusi tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja kandmiseks, säärased ühingud peavad tegutsema avalikes huvides ja heategevuslikult.
Kui senini on inimesed harjunud kevaditi riigilt enamtasutud tulumaksu tagasi saama, siis astmeliselt tõusma hakkava tulumaksu korral tuleb mitme tööandja juures töötavatel või lisaks palgale muud tulu teenivatel inimestel üle…
Maksu- ja tolliamet (MTA) ootab veebruaris huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele.
Rahandusministeerium hakkab välja töötama uut pakendiaktsiisi seadust, et vähendada turule toodava pakendi kogust, muuta läbipaistvamaks pakendiaktsiisi rakendamine ning suurendada sellest laekuvaid makse.
Valitsuskabinet otsustas leevendada osalusoptsioonide maksureeglit, mis tähendab, et osalusoptsioonide maksustamist muudetakse paindlikumaks juhtudel, kui ettevõtte müüakse tervikuna uuele omanikule.
Valitsus toetas neljapäeval kava, mille järgi käivituks 2018. aasta algusest ettevõtluskonto süsteem, mis võimaldab füüsilisel isikul kuni 25 000 euro eest aastas kaupu ja teenuseid müüa, kusjuures konto maksumäär on…
Valitsus toetas neljapäeval küpsetele firmadele maksumäära langetamist, tütarettevõtetest kasumi laenuna väljavõtmise piiramist ja füüsilisest isikust ettevõtjate maksustamise ning aruandluse lihtsustamist.
Neljapäev, 19 Jaanuar 2017 13:17

Näpunäiteid 2016. aasta aruande koostamiseks

Raamatupidamise seadus sätestab 2016. aasta majandusaasta aruande koostamiseks mitmeid uusi nõudeid ja võimalusi.
Rahandusminister Sven Sester esitab neljapäeval valitsuskabinetile plaani füüsilisest isikust ettevõtjate (FIE) maksustamise ja aruandluse lihtsustamiseks, et muuta FIE-na tegutsemine atraktiivsemaks ja toimivamaks.
Rahandusministeerium soovib 2018. aasta algusest muuta firmaautode maksustamise süsteemi, mille järgi hakkab erisoodustuse maksustamine sõltuma auto väärtusest, sõidupäevikud kaovad osaliselt ning vaid ettevõtluses kasutatavad autod peavad hakkama kasutama teist värvi…
Maksu- ja tolliamet (MTA) võtab teravdatud tähelepanu alla ümbrikupalkade maksmise majutus- ja toitlustusasutustes, esialgu hakatakse ettevõtjaid töötamise registri osas nõustama.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes