Maksud ja raamatupidamine

Rahanduskomisjon vaatas läbi maksureformiga seotud muudatused ja otsustas teha teisipäeval täiskogule ettepaneku tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu teine lugemine katkestada ja jätkata arutelu nädala pärast.
Vahel juhtub ikka nii, et ettevõtja ise või tema töötaja saab töökohustusi täites halva üllatuse osaliseks ning tuleb tasuda kas liiklus- või parkimistrahv. Sellisel juhul on oluline teada, et kui…
Teisipäev, 06 Detsember 2016 09:32

Äriruumi tagatisraha on käive

Äri- või eluruume rendile andes küsib pinna omanik üldjuhul üürnikult tagatisraha. Tagatisrahalt maksude maksmine sõltub aga sellest, kas tagatisraha hoitakse oma vahenditest eraldi või mitte. Lähemalt selgitavad Leinonen Estonia spetsialistid.
Riik hakkab sõidukite registreerimistasu koguma võimalusel süsinikdioksiidi heitmenäitajate põhjal, samas kui vanematelt autodelt arvestab riik tasu mootori võimsuse järgi.
Neljapäev, 01 Detsember 2016 13:59

Euroopas maksudega ei mängita

Euroopa Komisjon on konkurentsiõiguse ja riigiabi raames liikmesriikide maksupoliitika luubi alla võtnud. Nimelt ei luba Euroopa Liidu õigus maksustamise kaudu üht ettevõtet või ettevõtete kategooriat teistele eelistada.
Alates detsembrist saab ettevõtja ja füüsiline isik e-maksuametis/e-tollis ise ajatada varasema 10 000 euro asemel kuni 20 000 euro suurust maksusummat. Ajatamisega kaasneb ka poole väiksem intress, teatas maksu- ja…
Ettevõtlusega tegeleva mitteresidendi käibemaksukohustuslaseks registreerimine sõltub erinevatest asjaoludest, kirjutab Leinonen Estonia.
Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel oli 2015. aastal ümbrikupalga maksmisest tekkinud kahju riigile 158 miljonit eurot, mis on aastaga suurenenud 65 miljoni euro võrra.
Uus valitsus plaanib küll regulaarselt dividendi maksvatele ettevõtetele langetada dividendi tulumaksumäära 14%-le, ent kui omanikutulu makstakse füüsilisele isikule, peab see siiski maksma ka täiendavad 6% füüsilise isiku tulumaksu, sest dividendid…
Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit leiab, et raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis muudab e-arved kohustuslikuks, tuleb vastu võtta kiiremas korras.
Teisipäev, 29 November 2016 11:17

Madalapalgalisi ootab uuel aastal toetus 1

2017. aasta veebruarist alates saab esimest korda taotleda madalapalgaliste tulumaksu tagasimakset ehk madalapalgalisel täistööajaga töötajal tekib õigus saada tagasimakse tema 2016. aastal tasutud tulumaksu ulatuses.
Maksu- ja tolliamet avas uue tollirakenduse, mille abil saab väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud postipaki deklareerida lihtsalt ja kiirelt ning sealsamas tasuda ka vajalikud maksud.
Eesti maksukoormuse suhtarv majanduse koguprodukti (SKP) kasvas möödunud aastal 1,3 protsendipunkti 34,1% tasemele; nii kiire kasvuga jäi Eesti Euroopa Liidus (EL) mullu alla vaid Leedule.
PricewaterhouseCoopersi Eesti maksuosakonna juht Hannes Lentsius tutvustab firma "Maksuteates" uue valitsusliidu tähtsamaid maksupoliitika põhimõtteid, mida hakatakse lähemal ajal ellu viima.
Ettevõtlusvormi valik sõltub ettevõtja paljudest erinevatest vajadustest ja riskivalmidusest. Esmalt tuleks hinnata oma tegevuse eesmärki ja ulatust ning sellest lähtudes valida sobivaim ettevõtluse vorm.
Kolmapäev, 23 November 2016 09:38

Siseriiklik pöördmaksustamine - mis see on?

Leinonen Estonia spetsialistid selgitavad kinnisasja siseriikliku pöördmaksustamise korda, sest mitte igasugune kinnisasi ei kuulu pöördmaksustamisele.
Kolmapäev, 23 November 2016 09:22

Õlleaktsiis tõuseb uuel aastal 65 protsenti

Uus valitsuskoalitsioon tõstab õlleaktsiisi määra järgmise aasta juulist 65% ehk 13,7 sendini mahuprotsendi kohta liitrist, ent aastaks 2020 tõuseb aktsiis 2016. aastaga võrreldes 166% ehk enam kui kaks korda, 22,09…
Maksu- ja tolliameti postipakkide e-deklaratsiooni rakendus, mis võimaldab kolmandatest riikidest tellitud kaupu hõlpsalt deklareerida interneti vahendusel, käivitub detsembris.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes