Maksud ja raamatupidamine

Majandusanalüütiku ja endise peaministri majandusnõuniku Ruta Arumäe hinnangul peaks alkoholiaktsiisi mõju majandusele uurima laiemalt, kuid suures plaanis ei mõjuta aktsiisi tõstmine Eesti konkurentsivõimet.
Valitsus plaanib vähendada energiaintensiivsete tööstusettevõtete elektriaktsiisi määra 90-protsendiliselt juba 2018. aastast.
Maksu- ja tolliamet teatab, et varjatud kasumieraldisena tuleb maksustada kontserni
Aastal 2017 on füüsilise isiku maksuvaba tulu 180 eurot kuus ehk 2160 eurot aastas.
Maksu- ja tolliamet (MTA) on 2017. aasta kümne kuuga kohalikele omavalitsustele (KOV) eraldanud ligikaudu 818,5 miljonit eurot üksikisiku tulumaksu, mida on möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 7,8 protsendi võrra enam.
Euroopa Komisjon tutvustas 30. novembril uusi vahendeid, mille abil muuta Euroopa Liidu käibemaksusüsteem pettusekindlamaks ja kaotada õigusnormides lüngad, mis võivad põhjustada laiaulatuslikku käibemaksupettust.
29. novembril toimus kaubanduskoja, maksu- ja tolliameti ning statistikaameti peadirektorite kohtumine ettevõtjatega, kus peadirektorid andsid ülevaate ametite peamistest tegevustest ja tulevatest arendustest ettevõtjate elu lihtsustamiseks.
Eesti Euroopa Liidu eesistujariigina saavutas 29. novembril Brüsselis liikmesriikide vahel üksmeele selle osas, kuidas peaks digimajanduse maksustamisega rahvusvaheliselt edasi liikuma.
Kolmapäev, 29 November 2017 14:03

Maksuotsused võiksid olla avalikud

Kaubanduskoda tegi rahandusministeeriumile ettepaneku avalikustada maksu- ja tolliameti kodulehel sarnaselt riigile tasutud maksude summale ja maksuvõlgade suurusele ka maksuhalduri tehtud maksuotsused. See aitaks koja hinnangul suurendada maksukeskkonna läbipaistvust ning parandada…
Maksu- ja tolliameti (MTA) kinnitusel maksustatakse dividende äriühingu tasandil vaid korra ning inimese tuludeklaratsioonil see enam maksustamisele ei kuulu.
Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul katab alkoholiaktsiisi tõusu vähendamisest tuleva aasta riigieelarvesse tekkivast 10 miljoni eurosest august 9 miljonit Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), kuid see pole metsa arvelt ehk uuendusraiete pindala…
Valitsus otsustas tõsta alkoholiaktsiisi järgmisel aastal kavandatust poole võrra vähem, millest tingituna võib väheneda ka tänavuseks planeeritud aktsiisilaekumine väiksema laovarude soetamise tõttu.
Maksu- ja tolliameti, kaubandus-tööstuskoja ning ehitusettevõtjate liidu hinnangul võimaldab uuest aastast riigihangete seaduses jõustuv keskmise palga nõue tõrjuda riigi ehitusobjektidelt eemale ümbrikupalga maksmise kahtlusega ettevõtteid ning riigi tellimustes eelistada ausaid…
Alkoholipoodide keti Alko1000 Läti haru omava ET Invest OÜ juhatuse liikme Einar Visnapuu sõnul ei mõjuta valitsuse otsus tõsta järgmisel aastal alkoholiaktsiisi plaanitust poole vähem eestlaste harjumust tuua Lätist odavamat…
Kaubanduskoda viis koostöös statistikaametiga oma liikmete seas läbi küsitluse, millega sooviti väliskaubandusega tegelevate ettevõtjate tagasisidet statistikaaruande Intrastat lihtsustamise kohta. Üle 80 protsendi küsitlusele vastanutest avaldas toetust Euroopa Liidu ettepanekule, mille…
Eesti maksukoormus sisemajanduse koguprodukti (SKP) suhtes oli mullu 34,7 protsenti, mis on veidi kõrgemal OECD keskmisest.
Valitsus otsustas 24. novembri kabinetiistungil, et alkoholiaktsiisi tõus on tuleval aastal kavandatust poole väiksem, vahendas Kanal 2 uudistesaade "Reporter".
Maksu- ja tolliamet (MTA) avas neljapäeval Luhamaa maanteepiiripunktis sõidukite kontrolli- ja röntgenihall, kuhu on paigutatud uued läbivalgustusseadmed.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes