Maksud ja raamatupidamine

Kolmapäev, 29 Aprill 2009 00:17

Uus hasartmängumaksu seadus

Riigikogu võttis 22.04.2009 vastu uue hasartmängumaksu seaduse.
Teisipäev, 28 Aprill 2009 23:37

Maksekäsumenetluse avalduste vormid

Võlgniku vastuväide maksekäsu kiirmenetluses, samuti võlgniku andmete loetelu sissetuleku, vara ja majandusliku seisundi kohta (elatisnõudega maksekäsu kiirmenetluse korral) esitatakse kohtule justiitsministri määrusega kehtestatud dokumendiblanketil.
2009. aasta I kvartali lõpuks on täitmata maksukohustusi 89 238 isikul, kellest 1/3 ehk 21 459 on juriidilised isikud ning 67 779 füüsilised isikud. Kokku ollakse Maksu- ja Tolliametile ning…
Käesoleva aasta märtsis läbi viidud kampaania „Kiida teenindajat” raames pälvisid Maksu- ja Tolliameti töötajad taas positiivset tagasisidet ning amet kuulus nende 100 asutuse hulka, kes kogusid kuu jooksul klientidelt kõige…
Maksu- ja Tolliameti ning Riigiprokuratuuri poolt menetletava kriminaalasja raames tuvastati, et eelmisel nädalal maksumärgi kontrollimiseks erinevatest poodidest ja OÜ Baltmodum laost ära võetud 62 644 pudelist 37 193 (59%) on…
Maksu- ja Tolliametile esitati 2008. aasta tulude kohta esialgsetel andmetel 577 639 füüsilise isiku tuludeklaratsiooni, neist 90,9% elektrooniliselt.
Lähtudes ümberkorraldustest Maksu- ja Tolliameti töös lõpetatakse alates 1. maist tollivormistuse teenuse pakkumine Põhja maksu- ja tollikeskuse Posti teeninduskohas aadressil Pallasti 28.
Eelmisel aastal sai maksukohustuslane ise valida, kas ta esitab TSD (tulu- ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispensioni ja tööstuskindlustuse maksete deklaratsiooni) ja KMD (käibedeklaratsiooni) elektrooniliselt või paberkandjal. 
Teisipäev, 07 Aprill 2009 23:49

meelespea

2009 aasta meelespea:  Füüsilise isiku tulumaksumäär 21% Igakuine füüsilise isiku maksuvaba tulu määr 2250 krooni , aastamäär on 27 000 krooni; Töötaja töötuskindlustusmakse määr 0,6% ja tööandja makse määr 1,4%;…
Ametnikud juhivad maksumaksjate tähelepanu sellele, et ühtsele ettemaksukontole üleminekuga on muutunud maamaksu kontonumber, samuti on nüüd igal kliendil üks personaalne viitenumber kõikide maksude tasumiseks.
Esmaspäev, 30 Märts 2009 14:41

Muutunud on maamaksu konto- ja viitenumber

Maksuhaldur juhib seoses maamaksu esimese osamakse tähtaja lähenemisega klientide tähelepanu sellele, et ühtsele ettemaksukontole üleminekuga on muutunud maamaksu kontonumber, samuti on nüüd igal kliendil üks personaalne viitenumber kõikide maksude tasumiseks.
Maksu- ja tolliamet on reedese seisuga tagastanud 1,48 miljardi krooni ulatuses enammakstud tulumaksu.
Rahandusminister Ivari Padar rääkis neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et riigi kahe kuu maksulaekumised on lisaeelarvet arvestades 60 miljoni krooniga plussis.
Maksu- ja tolliameti meediasuhete peaspetsialist Annely Erm ütles BNS-ile, et koormuse vähendamise eesmärgil edastati kolmapäeval väike hulk andmeid pankadele.
Maksu- ja Tolliamet saadab 2009. aastal märgukirjad ettevõtetele, kelle puhul on amet tuvastanud kõrge ümbrikupalkade maksmise riski. Käesoleval aastal edastab maksuhaldur märgukirjad mitmes etapis.
Maksu- ja Tolliametis toimus 10. veebruaril politsei, tolli ja piirivalve koostöö teemaline kohtumine, kus osalesid Politseiameti peadirektor Raivo Küüt, Piirivalveameti peadirektor Roland Peets, Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Priit Pastarus ning Maksu-…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes