Maksud ja raamatupidamine

Justiitsministeeriumi andmetel on äriühingud, sihtasutused ja mittetulundusühingud (MTÜ) teisipäeva seisuga esitanud kokku 84.011 möödunud aasta majandusaasta aruannet ehk 63,85%.
Neljapäev, 14 Juuli 2011 14:54

Maksumuudatused aastal 2012

Ivo Vanasaun, juhtiv maksukonsultant, Deloitte Advisory AS Kevadel ametisse asunud Riigikogu koosseis on muu hulgas asunud seadustesse kirjutama ka koalitsioonilepingus kokku lepitud maksumuudatusi.
Valitsus andis oma neljapäevasel istungil heakskiidu muudatustele Eesti ja Hiina vahelise tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingus.
Selles juhendis selgitab MTA Eestis lühiajaliselt või ajutiselt viibiva mitteresidendist kunstniku või sportlase esinemise eest saadud tasu maksustamist Eestis, lähtudes Eesti maksuseadusest ning Eesti ja välisriikide vahel sõlmitud tulumaksuga topeltmaksustamise…
Maksu- ja tolliameti (MTA) infosüsteemide täiendamine ja modifitseerimine seoses euro kasutuselevõtuga läks maksma 929.161 eurot ehk planeeritust 1,6% võrra vähem.
Teisipäev, 12 Juuli 2011 12:14

Saabub pakendiaktsiisi deklareerimise tähtaeg

Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et 15. juulil on 2011. aasta teise kvartali pakendiaktsiisi deklaratsiooni esitamise tähtaeg.
Neljapäeval, 14. juulil kl 20.00–23.00 toimub katkestus e-maksuameti/e-tolli teenuste kasutamisel seoses tehniliste hooldustöödega.
Esmaspäev, 11 Juuli 2011 14:46

Ettevõtte auto ja erasõidud

Ettevõtte autot kasutatakse nii erasõitudeks kui ka tööülesannete täitmiseks, peetakse sõitude üle arvestust. Erasõidud maksab kasutaja kinni 0,3 eurot kilomeetri eest. Kas ettevõttel on õigus sõiduautole ostetud kütuselt sisendkäibemaks arvestada…
Rahandusministeerium kogub arvamusi Euroopa Liidu (EL) plaanitava finantstehingute maksu ja EL-i käibemaksu teemal, esialgsed seisukohad on kavas vormistada septembri lõpuks.
Rahandusministeerium on ette valmistanud eelnõu mitmete muudatuste sisseviimiseks aktsiiside kogumise vallas.
Euroopa Maksumaksjate Assotsiatsioon (EMA) on rangelt vastu EL Komisjoni president Barroso praegusele ettepanekule kehtestada liidu eelarve rahastamiseks EL maksusid, teatab Eesti Maksumaksjate Liit.  
Reede, 08 Juuli 2011 14:24

MTÜ arvete liikumine

Kas MTÜ liikmel või tema seaduslikul esindajal on õigus saada MTÜ'lt (spordiklubi) viimase pangakontole mistahes ajahetkel tehtud/tehtava ülekande (liikmetasu, kuutasu, laagritasu, eratunnitasu, kasvatajaraha jm) eest arvet/arve koopiat. Kui jah, siis…
Alates 1. juulist saavad Maksu- ja Tolliameti erakliendid taotleda maksuvõla tasumise ajatamist ka e-maksuametis/e-tollis.
Juunis laekus maksu- ja tolliameti andmetel riigieelarvesse maksutulu 397,9 miljonit eurot, kuue kuuga on kogutud 47,8 protsenti selleks aastaks planeeritust. Koos ettemaksukonto muutusega kogunes juunis maksutulu 407,7 miljonit eurot. Maksud…
Keskkonnaamet ning Maksu- ja Tolliamet sõlmisid koostööleppe, et võidelda tõhusamalt maksualaste õigusaktide rikkumiste, illegaalse riikidevaheliste jäätmevedude, radioaktiivsete ainete ebaseadusliku veo ja salakaubanduse vastu.
Teisipäev, 05 Juuli 2011 15:52

Võlasumma riigile on veelgi vähenenud

Maksu- ja Tolliameti andmetel oli juulikuu alguse seisuga täitmata maksukohustusi 66 868 isikul, kelle võlasumma riigi ees kokku on 386 miljonit eurot.
Esmaspäev, 04 Juuli 2011 16:21

Siirdehinna määramise juhend

Maksu- ja Tolliamet on võtnud siirdehinna korrigeerimise teema tähelepanu alla ning töötanud välja siirdehinna määramise juhendi. Juhend on praktiliseks abimaterjaliks nii maksumaksjale kui maksuhaldurile siirdehinna määramisel, võttes arvesse eelkõige Eesti…
Kohalikud omavalitsused said juunis maksuameti andmeil tulumaksu 51,5 miljonit eurot, mis on 5,7 protsenti enam kui eelmise aasta samal ajal.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes