Maksud ja raamatupidamine

Kolmapäev, 01 November 2017 12:55

MTA tuletab meelde maamaksu tasumist

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab novembri esimesel nädalal meeldetuletuse 9200 inimesele, kellel on maksukohustus jäänud tähtajaks tasumata.
Audiitorkogu avaldab järgmise lõputöö tutvustuse selle aasta arvestusala uurimistööde konkursi parimate tööde hulgast. Konkursil eriauhinna kategoorias „Parim audiitortegevuse alane uurimustöö“ pälvinud Roman Budarov käsitleb oma magistritöös pealkirjaga Auditi efektiivsuse suurendamine…
Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab sel nädalal meeldetuletuse 9200 inimesele, kellel on maksekohustus jäänud tähtajaks tasumata.
ERPLY Books raamatupidamistarkvara on nüüd integreeritud Swedbanki ärikliendi internetipangaga. Tegu on Eestis esmakordse ja uudse lahendusega, mis lubab ettevõtte raamatupidamist üha enam automatiseerida.
Maksu- ja tolliamet (MTA) avaldab igas kvartalis andmeid, mille põhjal saab börsifirmade kohta infot enne börsiteate avaldamist; Nasdaq Tallinna emitenditeenuse juhi Hedi Uustalu hinnangul ei anna MTA andmed emitentide finantside…
Keskkonnaministeerium tahab tõsta märkimisväärselt olmejäätmete ladestamise tasu ning kehtestada uue maksu prügi põletamisele; see tooks kaasa hinnatõusu inimestele, kes prügi ei sorteeri, kirjutab ERR.
Maksu- ja tolliamet ootab novembris huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele. Novembris saab osaleda järgmistel koolitustel:
Maksu- ja tolliamet (MTA) ja rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus sõlmisid reedel 1,5 miljoni eurosed lepingud tarkvaraettevõtetega Icefire ja Nortal uue e-maksuameti arendamiseks 2019. aastaks.
Iirimaal ja Suurbritannial õnnestus lisada Euroopa Ülemkogu järelduste teksti seisukoht, et digifirmasid tuleks maksustada globaalsel tasandil ning EL peaks hoiduma omapoolse maksu kehtestamisest, ütles Iiri peaminister Leo Varadkar reedel Brüsselis.
Riigikogu võttis juhatuse otsusega menetlusse Reformierakonna fraktsiooni neljapäeval algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu.
Ettevõtlusorganisatsioonid saatsid 18. oktoobril riigikogu rahanduskomisjonile pöördumise, milles rõhutasid, et riigi maksutulude olulise vähenemise, ekspordi kahjustamise ning Eesti ettevõtete konkurentsivõime halvenemise vältimiseks tuleks loobuda 2018. aasta algusesse planeeritud alkoholiaktsiiside tõusudest.
Aktsiiside tõstmine on rahandusminister Toomas Tõniste sõnul läinud üle piiri, kuid kuni eelarve tulud suurenevad, poliitikat ei muudeta.
We are a team of talented and young people passionate about our products that are used by millions of people globally. Together we aim to get things done without bureaucracy…
Kuigi Eesti salasigarettide turg on vähenenud 13,3 protsendini kogutarbimisest, kasvab piiriülene turg Läti suunal, lähtub finantsteenustefirma KPMG uuringust.
Washingtonis toimunud G20 riikide kohtumisel osalenud rahandusminister Toomas Tõniste sõnul on digimajanduse maksustamisele vaja leida globaalne lahendus.
Neljapäev, 12 Oktoober 2017 14:56

Laen või varjatud kasumieraldis

Võlaõigusseaduse (edaspidi ‒ VÕS) § 396 lg 1 kohaselt kohustub laenulepinguga üks isik (laenuandja) andma teisele isikule (laenusaaja) rahasumma või asendatava asja (laen), laenusaaja aga kohustub tagasi maksma sama rahasumma…
Maksu- ja tolliameti teatel kehtib alates 7. oktoobrist 2017 Ukrainast ja Venemaalt pärit teatavate rauast, legeerimata terasest või muust legeerterasest kuumvaltsitud lehttoodete impordile lõplik dumpinguvastane tollimaks.
Riigikohtu halduskolleegium asus kolmapäevases lahendis seisukohale, et ettevõtja tegevusloa peatamiseks peab pädev asutus olema rikkumise ettenähtud korras kindlaks teinud.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes