Maksud ja raamatupidamine

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab alates reedest maaomanikele kokku ligi 370 000 maamaksuteadet 310 000 isikule, kellest 80 protsenti saavad teated e-kirja vahendusel.
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas, et eelarvestrateegia aruteludel peab kaaluma alkoholiaktsiisipoliitika muutmist ja valitsus võib tulevaks aastaks plaanitud aktsiisitõusu ära jätta.
Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu hinnangul tuleks alkoholiaktsiisi eelarvetulu vähenemise valguses mõelda riiklikult aktsiiside langetamise peale.
Möödunud aastal tasuti maksu- ja tolliametile keskvalitsuse makse 6,72 miljardit eurot, mida on 6,4 protsenti rohkem kui aasta varem; samas alkoholiaktsiisi tulu vähenes möödunud aastal aastaga 12,8 protsenti ehk 54,8…
Neljapäev, 08 Veebruar 2018 12:56

2017. aasta maksude eelarve täitus oodatud mahus

Möödunud aastal tasuti maksu- ja tolliametile keskvalitsuse makse 6,72 miljardit eurot. See on 6,4 protsenti rohkem kui 2016. aastal ja riigieelarves oodatust täideti 100,2 protsenti. Sealhulgas detsembris tasuti makse 698,4…
Kuigi tuleval aastal kehtiva seaduse kohaselt tõuseb alkohoolsete jookide aktsiis 20 protsenti, plaanib Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) riigieelarveläbirääkimistele vastu minna plaaniga tuleval aastal see tõus ära jätta.
Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul tuleb eelarvestrateegia aruteludel kaaluda aktsiisipoliitika muutmist ja valitsus võib tulevaks aastaks plaanitud alkoholi aksiisitõusu ära jätta, kui rahandusminister sellele sammule katteallikad leiab.
Koalitsioon võib muuta oma varasemat otsust ning muuta palju kriitikat pälvinud töötavate pensionäride maksustamise reegleid.
MTA teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul tasub eeltäidetavad andmed e-maksuametis/e-tollis üle kontrollida, et esitamise ajaks oleks juba kõik korrektne. „Kui tuludeklaratsiooni eelvaates mingid andmed puuduvad või need erinevad endale teadaolevatest,…
Transpordisektori erialaliidud soovivad, et Eesti langetaks kütuseaktsiisi või kehtestaks veofirmadele maksuerisuse.
Teisipäev, 06 Veebruar 2018 14:27

Maamaksust

Maamaks on maa maksustamise hinnast lähtuv maks, mille arvutab Maksu- ja Tolliamet kohalikust omavalitsusest saadud andmete põhjal ning mis laekub täies mahus omavalitsusüksuse eelarvesse.
Teisipäev, 06 Veebruar 2018 12:50

Maksusoodustused 2017

Maksu- ja tolliamet teavitab, et 2017. aasta maksustamisele kuuluvast tulust võib maha arvata:
Euroopa Komisjon tuleb märtsi lõpuks välja plaaniga internetihiidude maksustamiseks riikides, kus need tulu teenivad, ütles Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici usutluses Prantsuse Radio J-le.
Tallinnas vabastatakse 2018. aastal maamaksu tasumisest umbes 157 800 koduomanikku.
Euroopa Komisjon on teinud ettepaneku liidus kehtiva käibemaksusüsteemi muutmiseks ning liikmesriikidevahelise kaubanduse maksustamise lõpliku süsteemi kasutuselevõtmiseks. Eesti Kaubandus-Tööstuskoda selgitab, mis on muudatuste eesmärk, mis on olulisemad muudatused ja keda need…
Neljapäev, 01 Veebruar 2018 17:05

MTA väljastab 15. veebruariks maamaksuteated

Maksu- ja tolliamet väljastab kõigile maksukohuslikele maaomanikele või maa kasutajatele maamaksuteated hiljemalt 15. veebruariks posti teel või elektroonselt.
Transpordisektori erialaliidute hinnangul pole olukord Eesti veonduses praeguses maksu- ja majanduskeskkonnas jätkusuutlik ega suuda konkureerida naaberriikide soodsamate tingimustega; liitude hinnangul on aastaga kaotatud üle 50 miljoni euro maksuraha.
Maksusoodustustega teenuseid pakkuvad asutused ja ettevõtted peavad maksu- ja tolliametile (MTA) esitama andmed inimeste tehtud kulutuste kohta 1. veebruariks.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes