Maksud ja raamatupidamine

Prantsusmaa president Emmanuel Macron tegi teisipäeval ettepaneku kehtestada Euroopa Liidus ühtne finantstehingute maks.
Teisipäev, 26 September 2017 14:58

Kinkekaardid: müük ja ost

Kinkekaardid muutuvad järjest populaarsemaks, sest pakuvad head alternatiivi aeganõudvale ja piinarikkale kingituste otsimisele. Auditijuht Olesja Timofejeva selgitab näidete abil, kuidas kajastada kinkekaarte raamatupidamises nii müüja kui ka ostja seisukohast, eeldades,…
Rahandusministeeriumi hinnangul diislikütuse hinnaerinevus Lätiga on kahanemas, millest väheneb ka mujal riikides kütuse tankimise stiimul.
Maksu- ja tolliameti andmetel läheb neljandik ehitussektori käibest ümbrikupalka maksvatele ettevõtetele, kirjutab Postimees.
Alates 1. jaanuarist 2018 muutub tulumaksu kinnipidamisel igakuise maksuvaba tulu arvestamine, kirjutab maksu- ja tolliamet oma kodulehel.
Reede, 22 September 2017 12:45

Astmeline tulumaksuvabastus aastal 2018 2

Alates 2018. aasta esimesest jaanuarist on kuni 1200 eurot kuus (14 400 aastas) teenival füüsilisel isikul maksuvaba tulu 500 eurot kuus (6000 aastas), kirjutab Leinonen Estonia Profiblogis.
Maksu- ja tolliamet ootab oktoobris huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele. Oktoobris saab osaleda järgmistel koolitustel:
Majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) hinnangul suurendab Eesti plaanitav tulumaksualandus korduvalt dividende maksvatele ettevõtetele Eesti maksusüsteemi keerukust, ei suurenda investeeringuid ning vähendab maksutulusid.
Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrid arutasid laupäeval Tallinnas toimunud mitteametlikul kohtumisel äriühingute rahvusvaheliste maksureeglite uuendamist, et neid saaks edaspidi rakendada ka digitehnoloogiat kasutavate ettevõtete võrdsemal maksustamisel.
Neljapäev, 14 September 2017 13:58

Maksuvaba tulu alates 1. jaanuarist 2018 3

Alates 1. jaanuarist 2018 rakendub kõikidele tuludele üldine maksuvaba tulu määr 6000 eurot aastas ehk 500 eurot kuus ja seoses sellega kaob ära täiendav maksuvaba tulu pensionidele ja tööõnnetushüvitistele, teatab…
Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi sõnul on uued töötamise mustrid riikide jaoks paras väljakutse maksude kogumisel. Piiriülese tegevuse ja jagamismajanduse kasv sunnib omakorda üle vaatama maksustamise alused ja…
Juulis kogus maksu- ja tolliamet (MTA) 590,3 miljonit eurot makse, mida on eelmise aastaga võrreldes 4,8 protsenti rohkem.
Reede, 08 September 2017 15:19

Tahan leida audiitorit

Praktiseeriv audiitor aktsepteerib kindlustandva teenuse ainult siis, kui sellel on olemas kõik vajalikud tunnusjooned.
Vajaduspõhise õppetoetuse taotlemiseks vajaliku maksuandmete tõendi oma sissetulekute kohta saab nüüd ise e-maksuametis/e-tollis koostada ja kohe ka koolile saata.
Sotsiaalmaksuseaduse (SMS) § 2 lg 2 kohaselt makstakse sotsiaalmaksu töötajale või ametnikule kuu eest makstud tasult, kuid mitte vähem kui seaduse §-s 21 nimetatud kuumääralt. SMS-i § 21 järgi kehtestatakse…
Riigikontrolli hinnangul on Eesti riigi 2016. aasta raamatupidamise aastaaruanne olulises osas õige ehk aruanne kajastab õigesti ja õiglaselt riigi finantsseisundit ning lõppenud aruandeperioodi majandustulemust ja rahavoogusid.
Suurema tehingu tegemisel on mitu aspekti, millele tähelepanu pöörata. Kõige olulisemaks neist, millest teised alguse saavad, on müügiobjekt. Ja müügiobjekti puhul on oluline, et nii ostja kui müüja saavad ühtmoodi…
Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel laekus kohalikele omavalitsustele (KOV) juulis tulumaksu 90,9 miljonit eurot, mida on 7,1 protsenti enam kui mullu samal kuul.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes