Maksud ja raamatupidamine

Kavandatud maksumuudatused toovad kaasa negatiivsed tagajärjed Eesti suurimatele ettevõtlussektoritele, leidsid audiitorfirmad KPMG ja Ernst&Young maksupaketi majanduslikke mõjusid analüüsides.
Kolmapäev, 31 Mai 2017 15:36

Maksuhalduri tasuta koolitus juunis 2017

Maksu- ja tolliamet ootab juunis huvilisi tasuta koolitusele:
Maksu- ja tolliamet (MTA) alustab madalapalgaliste tulumaksutagastustega käesoleval nädalal ja esimesele 5000 inimesele jõuavad tagasimaksed juba neljapäeval pangaarvele.
Maksu- ja tolliameti (MTA) kaasajastas käibemaksukohustuslase registreerimise teenuse, mis võimaldab kõik toimingud teha e-maksuametis/e-tollis ning saada automaatselt vastus oma registreerimistaotlusele.
Kolmapäev, 17 Mai 2017 16:21

Mis muutub tulumaksusüsteemis?

Kõigi eelduste kohaselt ootab meid ees tulumaksuga maksustamise reeglite põhjalik muutus ning rahandusministeerium on välja töötamas uusi lahendusi, et muuta Eesti maksusüsteemi välisinvestorite jaoks soodsamaks ning konkurentsivõimelisemaks.
Eesti Maksumaksjate Liidu (EML) hinnangul kahjustab mahukate maksuseaduse muudatuste tegemine kiires tempos Eesti majandust ja õiguskeskkonda ning teeb ettepaneku loobuda menetluses olevatest maksumuudatustest ning selle asemel vähendada maksuvaba tulu tõusu…
Neljapäev, 11 Mai 2017 11:49

Aastaaruande koostamine: RTJ ja IFRS

Juba kahe kuu pärast on enamiku ettevõtete jaoks käes majandusaasta aruande esitamise tähtaeg.
Maksu- ja tolliamet saadab sel nädalal meeldetuletuse 12 800 inimesele, kellel jäi maamaksusumma tähtajaks tasumata.
Eesti Maksumaksjate Liidu hinnangul söövad valitsuse plaanitavad maksumuutused suure osa madalapalgalistele mõeldud toetusest.
Teisipäev, 09 Mai 2017 16:23

Korteriühistu raamatupidamise eripärad

Korteriühistute raamatupidamine põhineb samadel arvestuspõhimõtetel, mis kehtivad äriühingute puhulgi. Need põhimõtted on sätestatud raamatupidamise seaduses ja Raamatupidamise Toimkonna juhendites (RTJ).
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks mitmeid olulisi maksumuudatusi sisaldava tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu.
Teisipäev, 02 Mai 2017 16:46

Piiriüleste litsentsitasude maksustamine

Tänapäeval tekib litsentsitasu kohta küsimusi aina rohkem, sest nii Eesti kui ka välismaa ettevõtjad soetavad, müüvad, arendavad ja kasutavad IT-erilahendusi.
Eelnõuga muudetakse pakendiaktsiisi süsteemi. Eelnõu eesmärk on vähendada turule toodavate pakendite koguseid ja suunata tootjaid ning maaletoojaid kasutama keskkonnasõbralikumast materjalist pakendit, sh eelistama ökomärgisega pakendeid. Lisaks on eelnõul eesmärk muuta…
Statistikaamet on andmekogude andmete kasutuselevõtu ja valikuuringute rakendamisega alustanud andmeesitajate aruandluskoormuse vähendamist.
Eestis vahendatavate masinloetavate ehk e-arvete hulk kasvas esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga kahekordseks.
Maksuekspertide hinnangul valitsuse kehtestatavad uued maksud ettevõtluse arengut ei soodusta ega majandusse uut raha ei too, pigem on tegemist riigisisese ümberjagamisega, kirjutab Postimees.
Reede, 21 Aprill 2017 10:07

MTA tasuta koolitused mais 2017

Maksu- ja tolliamet ootab mais huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele.
Maksu- ja tolliametil on tänasest kasutusel mitu uut arendust, mis lihtsustavad rahvusvahelise kaubandusega seotud ettevõtete tegevust. Neist suurim on Eesti tollitariifistiku infosüsteem, mille Eesti tegi esimese EL-i riigina kättesaadavaks nutirakenduses.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes