Maksud ja raamatupidamine

Valitsus loobus hiljuti koja ja teiste ettevõtjate esindusorganisatsioonide survel panditulumaksust. Möödunud nädalal pakkus rahandusministeerium aga välja uue lahenduse varjatud kasumi väljaviimise tõkestamiseks.
Eesti Töötukassa nõukogu tegi Vabariigi Valitsusele ettepaneku jätta Töötukassa määr järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele, s.o 2,4%, millest töötajad tasuvad 1,6% ja tööandjad 0,8%.
Möödunud nädalal saatis Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koos 20 ettevõtlusorganisatsiooniga erakondade esimeestele ja riigikogu fraktsioonidele ühispöördumise, millega juhiti tähelepanu sellele, et maksumuudatustega kaasnevad negatiivsed mõjud Eesti majanduskeskkonnale, ning tehti ettepanek planeeritud maksud…
Sõiduautode erakasutust tuleb uut moodi maksustama hakata alates 01.01.2018 24. mai
Ümbrikupalga tekitatud maksukahju oli mullu 109 miljonit eurot
Aprillis kogus maksu- ja tolliamet 554,5 miljonit eurot makse. Nelja kuu kokkuvõttes on laekunud makse võrreldes möödunud aastaga 3,9 protsenti enam ning riigieelarvega aastaks prognoositust on täidetud 30 protsenti.
Reede, 09 Juuni 2017 10:35

Maksupaketi teine lugemine 14. juunil

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas neljapäeval saata palju vaidlusi toonud maksupaketi riigikogu täiskogule teiseks lugemiseks 14. juunil.
Toiduliit ja Eesti piimatöötlejad Valio, Farmi, Tere ning Saaremaa Delifood saatsid rahandusministrile ja Riigikogu rahanduskomisjonile pöördumise, milles väljendasid nördimust otsuse üle lisada magustatud jookide nimistusse ka piimatooted, ühtlasi teevad tööstused…
Peaminister Jüri Ratase sõnul ei plaani koalitsioon tänast käibemaksupoliitikat muuta.
Kolmapäev, 07 Juuni 2017 16:00

Tont nimega Ümbrikupalk

Parafraseerides Marxi ja Engelsit võib öelda – „Üks tont käib ringi mööda Euroopat – ümbrikupalga tont.“ Special Eurobarometer 402 (2014) andmetel on Euroopa Liidu „liidrid“ selles küsimuses Kesk- ja Ida-Euroopa…
Peaminister Jüri Ratase sõnul plaanib riik varem kavandatud panditulumaksu asemel maksustatakse tulumaksuga kontsernisisesed laenud, mida pole tagasi makstud viie aasta jooksul.
Kavandatud maksumuudatused toovad kaasa negatiivsed tagajärjed Eesti suurimatele ettevõtlussektoritele, leidsid audiitorfirmad KPMG ja Ernst&Young maksupaketi majanduslikke mõjusid analüüsides.
Kolmapäev, 31 Mai 2017 15:36

Maksuhalduri tasuta koolitus juunis 2017

Maksu- ja tolliamet ootab juunis huvilisi tasuta koolitusele:
Maksu- ja tolliamet (MTA) alustab madalapalgaliste tulumaksutagastustega käesoleval nädalal ja esimesele 5000 inimesele jõuavad tagasimaksed juba neljapäeval pangaarvele.
Maksu- ja tolliameti (MTA) kaasajastas käibemaksukohustuslase registreerimise teenuse, mis võimaldab kõik toimingud teha e-maksuametis/e-tollis ning saada automaatselt vastus oma registreerimistaotlusele.
Kolmapäev, 17 Mai 2017 16:21

Mis muutub tulumaksusüsteemis?

Kõigi eelduste kohaselt ootab meid ees tulumaksuga maksustamise reeglite põhjalik muutus ning rahandusministeerium on välja töötamas uusi lahendusi, et muuta Eesti maksusüsteemi välisinvestorite jaoks soodsamaks ning konkurentsivõimelisemaks.
Eesti Maksumaksjate Liidu (EML) hinnangul kahjustab mahukate maksuseaduse muudatuste tegemine kiires tempos Eesti majandust ja õiguskeskkonda ning teeb ettepaneku loobuda menetluses olevatest maksumuudatustest ning selle asemel vähendada maksuvaba tulu tõusu…
Neljapäev, 11 Mai 2017 11:49

Aastaaruande koostamine: RTJ ja IFRS

Juba kahe kuu pärast on enamiku ettevõtete jaoks käes majandusaasta aruande esitamise tähtaeg.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes