Maksud ja raamatupidamine

Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul katab alkoholiaktsiisi tõusu vähendamisest tuleva aasta riigieelarvesse tekkivast 10 miljoni eurosest august 9 miljonit Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), kuid see pole metsa arvelt ehk uuendusraiete pindala…
Valitsus otsustas tõsta alkoholiaktsiisi järgmisel aastal kavandatust poole võrra vähem, millest tingituna võib väheneda ka tänavuseks planeeritud aktsiisilaekumine väiksema laovarude soetamise tõttu.
Maksu- ja tolliameti, kaubandus-tööstuskoja ning ehitusettevõtjate liidu hinnangul võimaldab uuest aastast riigihangete seaduses jõustuv keskmise palga nõue tõrjuda riigi ehitusobjektidelt eemale ümbrikupalga maksmise kahtlusega ettevõtteid ning riigi tellimustes eelistada ausaid…
Alkoholipoodide keti Alko1000 Läti haru omava ET Invest OÜ juhatuse liikme Einar Visnapuu sõnul ei mõjuta valitsuse otsus tõsta järgmisel aastal alkoholiaktsiisi plaanitust poole vähem eestlaste harjumust tuua Lätist odavamat…
Kaubanduskoda viis koostöös statistikaametiga oma liikmete seas läbi küsitluse, millega sooviti väliskaubandusega tegelevate ettevõtjate tagasisidet statistikaaruande Intrastat lihtsustamise kohta. Üle 80 protsendi küsitlusele vastanutest avaldas toetust Euroopa Liidu ettepanekule, mille…
Eesti maksukoormus sisemajanduse koguprodukti (SKP) suhtes oli mullu 34,7 protsenti, mis on veidi kõrgemal OECD keskmisest.
Valitsus otsustas 24. novembri kabinetiistungil, et alkoholiaktsiisi tõus on tuleval aastal kavandatust poole väiksem, vahendas Kanal 2 uudistesaade "Reporter".
Maksu- ja tolliamet (MTA) avas neljapäeval Luhamaa maanteepiiripunktis sõidukite kontrolli- ja röntgenihall, kuhu on paigutatud uued läbivalgustusseadmed.
Maksu- ja tolliameti (MTA) maksuauditi üksuse juhi Oscar Õuna sõnul peaks riik piirama kohustusi mittetäitvate ettevõtete osalemist riigihangetel.
Riigikogu rahanduskomisjoni ja rahandusministeeriumi kokkuleppe kohaselt saavad tööl käivad ja alla 500-eurost pensioni ja palka teenivad inimesed õiguse esitada maksuvaba tulu avaldus nii tööandjale kui ka sotsiaalkindlustusametile.
Riigikogu rahanduskomisjon täpsustas pensionäride tulumaksuvaba miinimumi rakendamist nii, et lisaks pensionile ka palgatulu saavad inimesed saaksid kasutada 500 euro suurust maksuvabastust koheselt.
Valitsus plaanib 23. novembri istungil toetada käibemaksuseaduse muutmist, nii et tulevikus oleks igal juhul rajatistega kinnisasjade müük käibemaksuga maksustatav; sama muudatusega plaanitakse pöördmaksustamise alt välja jätta plekktorud.
Rahandusminister Toomas Tõniste pakub aktsiisitõusu ärajätmisest tekkiva 35 miljoni eurose maksuaugu katteks peamiselt investeeringute edasilükkamist, kirjutab Eesti Päevaleht.
Kolmapäev, 22 November 2017 11:04

Tulu teenuse müügist ja valmidusastme meetod

Lepingut käsitletakse kui teenuslepingut, kui see on sõlmitud mingi konkreetse objekti ehitamiseks või tootmiseks ning tellijal on õigus kaasa rääkida ja otsustada objekti peamiste omaduste üle. Kui tellijal on ainult…
Maailmapanga ja audiitorettevõtte PWC koostatud värskes maksude maksmise lihtsuse raportis on Eesti 190 maailma riigi seas 14. kohal, Baltimaadest on lihtsaim maksusüsteem aga 13. kohal oleval Lätil ning Leedu on…
Rahandusminister Toomas Tõniste läheb neljapäeval valitsuskabinetti ettepanekuga jätta tulevast aastast ära alkoholiaktsiisi tõstmine ja kompenseerida seda 35 miljoni euroga, mille ta on leidnud teistest allikatest, kirjutab ERR-i uudisteportaal.
Teisipäev, 21 November 2017 15:26

Omakapitali suurus kontrolli alla!

Kahjumi kandmise võime sõltub osakapitali ja omakapitali proportsioonist.
Teisipäev, 21 November 2017 10:01

See ohtlik sõiduauto – uued maksureeglid

Edaspidi lähtutakse erisoodustuse hinna arvutamisel kilovatipõhisest arvestusest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes