Esmaspäev, 17 Juuli 2017 11:10

EL-i andmekaitsjad piiraks tööandjate taustauuringuid sotsiaalmeedias

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Tööandjad ei tohiks ilma põhjuseta uurida töölesoovivate inimeste sotsiaalmeediakontosid, leidis Euroopa Liidu juhtivatest andmekaitse ametnikest koosnev grupp.

Tööandjatel peab olema õiguslik alus, enne kui nad asuvad oma potentsiaalsete töötajate Facebooki või Twitteri kontosid analüüsima, edastas ajaleht Financial Times (FT) neljapäeval andmekaitsjate seisukoha. Sotsiaalmeediast kogutud andmed peavad olema vastava töökoha ja selle täitmiseks eeldatud nõuete suhtes asjakohased, lisasid andmekaitsjad.

Seisukoha esitas niinimetatud Artikkel 29 töögrupp, mis koosneb Euroopa Liidu liikmesriikide andmekaitseametite, Euroopa andmekaitseameti ja Euroopa Komisjoni esindajatest ning sel pole seadusandlikku jõudu, märkis Financial Times. Kuid kuna see mõjutab andmekaitsereeglite jõustamise praktikat liikmesriikides ning püüab ühtlustada reeglite rakendamist, on see arvamus väga mõjukas, tunnistab FT.

"Töögrupi arvamus on mittesiduv, kuid väga mõjukas, vaadates, kellest grupp koosneb," märkis õigusfirma Fieldfisher andmekaitsespetsialist Phil Lee ajalehele. "Nad mõjutavad seda, kuidas riikide andmekaitseametid reegleid loevad. Praegusel juhul nad ütlesid, et peab olema tõeliselt hea ja pakutava töökohaga seotud põhjus, mis annaks tööandjale aluse uurida kellegi sotsiaalmeediakontot," lisas Lee.

Artikkel 29 töögrupp märgib ka oma soovitustes, et töölesoovijaid tuleb eelnevalt hoiatada, kui firma soovib nende tausta sotsiaalmeedia kaudu uurida, ning samas ei tohi tööandjad sundida oma alluvaid nõustuma sotsiaalmeedias oma ülemuste sõbrataotlustega.

Töögrupi arvamus hakkab tõenäoliselt mõjutama 2018. aasta mais jõustuvat ning senisest rangemat Euroopa Liidu üldist andmekaitseregulatsiooni, märgib Financial Times.

Leht viitab töötajate värbamisettevõtte CareerBuilder andmetele, mille kohaselt umbes 60 protsenti tööandjatest kasutab sotsiaalmeediast saadavaid andmeid, enne kui teevad kandidaatide suhtes otsuse.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • ICO korraldajatele kohalduvad regulatsioonid
  ICO korraldajatele kohalduvad regulatsioonid Finantsinspektsioon selgitab, millised regulatsioonid kohalduvad krüptoraha kaevandamisele, virtuaalvääringute vahetamisele, rahakotiteenuse kasutamisele ja token’ite (avalikule) pakkumisele.
 • Kolm soovitust, kuidas vältida sümboolse hinnaga tehingu tagasivõidetavaks osutumist
  Kolm soovitust, kuidas vältida sümboolse hinnaga tehingu tagasivõidetavaks osutumist Kui pankrotihalduril või kohtutäituril ei ole enam võlgniku vara nõuete rahuldamiseks võtta, pöörduvad pilgud võlgniku varasemate tehingute poole – ega mõni vara ei ole liialt odavalt võõrandatud, et see nüüd tagasi võita ja tagasi saadud vara arvelt võlgniku kohustusi täita. Kuigi see võib olla soovitud tagajärg võlausaldajatele, ei ole see enamasti midagi, mida sooviksid tagasivõidetava tehingu osapooled.
 • Ravimimüüja: reformi põhiseaduspärasus ei taga veel mõistuspärasust
  Ravimite hulgimüügifirma Tamro Baltics juhi Leon Jankelevitshi sõnul ei tähenda apteegireformi põhiseaduspärasus veel mõistuspärasust.
 • Ajakirjanike ja pressipiltnike liidud muretsevad autoriõiguste üle
  Eesti Ajakirjanike Liidu (EAL) ja Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) juhatused tunnevad muret autoriõiguste tagamise üle, kuna kultuuriministeeriumi avalikustatud digiteerimiskavas pole eristatud kultuuripärandi säilitamist ja avaldamist.
 • Kes teeb kindlaks vee õige hinna Tallinnas?
  Kes teeb kindlaks vee õige hinna Tallinnas? Möödunud aasta detsembris jõudis lõpule AS-i Tallinna Vesi ja konkurentsiameti vaidlus selle üle, millisest metoodikast AS-i Tallinna Vesi vee hinna määramisel tuleb lähtuda. Kohus andis õiguse valdavalt konkurentsiameti metoodikale ja jättis seadustamata AS-i Tallinna Vesi erastamisel ette nähtud metoodika. Sellest tulenevalt võib asuda seisukohale, et vaidluse algusest peale kehtinud vee hind on olnud kooskõlastamata ega vasta seaduslikule metoodikale. Kes teeks kindlaks, mis hind on olnud ja saab olema õige?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes