Kolmapäev, 14 Juuni 2017 15:37

Euroopa Komisjon nõuab Eestilt kindlustusdirektiivide rakendamist

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon nõuab Eestilt kindlustust käsitlevate Euroopa Liidu õigusnormide täielikku rakendamist.

Komisjon otsustas saata Eestile ja Taanile põhjendatud arvamuse, milles nõutakse, et nad rakendaksid täielikult direktiivi Solventsus II ja II koonddirektiivi.

Nende direktiivide (mis asendavad 14 kindlustus- ja edasikindlustusdirektiivi, mille kohta kasutati varem nimetust Solventsus I) eesmärk on tagada kindlustusandjate rahanduslik usaldusväärsus finantsvaldkonnas keerulistel aegadel, teatas komisjon.

Direktiive hakati täielikult kohaldama 1. jaanuaril 2016 ja nende siseriigilisse õigusesse ülevõtmise tähtpäev oli 31. märts 2015.

Eesti ja Taani ei teatanud komisjonile kõigist meetmetest, mis on vajalikud kõnealuste eeskirjade täielikuks ülevõtmiseks nende õigusesse. Komisjoni nõuded esitati põhjendatud arvamuse vormis, millele eelnesid märgukirjad, mille komisjon saatis 2015. aasta mais. Komisjon on ka pärast vastuste analüüsimist seisukohal, et need liikmesriigid ei ole veel asjaomaseid direktiive täielikult üle võtnud.

Kui nimetatud liikmesriigid ei võta meetmeid kahe kuu jooksul, võib komisjon pöörduda Euroopa Liidu Kohtusse.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Õiguskantsler: matusetoetuse regulatsioon vajab täpsustamist
  Õiguskantsler pöördus riigikogu sotsiaalkomisjoni poole seoses segadusega, mis puudutab matusetoetuse maksmist, märkides, et regulatsioon vajab täpsustamist.
 • Ehitada saab ka tüütu planeerimismenetluseta?
  Ehitada saab ka tüütu planeerimismenetluseta? Üldreeglina on vähemalt linnades suuremateks ehituslikeks ümberkujunduseks tarvis läbi viia detailplaneeringu menetlus. Ehkki tihti aeganõudev, võimaldab see siiski avalikkust ja huvitatud isikuid, eelkõige naabruskonda kaasata ning vähemalt põhjendatud määras ka nende muresid ja ettepanekuid arvestada. Detailplaneering on aluseks hiljem ehitusprojekti koostamiseks ja –loa taotlemiseks.
 • Riigid võivad keelata sõidujagamisteenuse ilma komisjoni teavitamata
  Euroopa Kohtu otsuse kohaselt võivad liikmesriigid keelata sõidujagamisplatvormide nagu Uber tegevust ilma eelnevalt Euroopa Komisjoni teavitamata.
 • Väärtpaberiturg elavneb
  Väärtpaberiturg elavneb Aktsiaseltsi aktsiate või osaühingu osade registreerimine Eesti väärtpaberite registris annab suurema õiguskindluse ja paindlikkuse aktsiate või osadega tehingute tegemiseks. Eelmise aasta lõpust alates on võimalik aktsiaseltsi aktsiad kindlatel tingimustel registreerida ka mõne teise riigi registripidaja juures.
 • Kütt peab toitjakaotuspensioni praegust süsteemi ebaõiglaseks
  Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt peab ebaõigeks, et töövõimetoetust saav alaealine või õppiv noor jääb vanema surma korral ilma toitjakaotuspensionist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes