Kolmapäev, 14 Juuni 2017 15:37

Euroopa Komisjon nõuab Eestilt kindlustusdirektiivide rakendamist

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon nõuab Eestilt kindlustust käsitlevate Euroopa Liidu õigusnormide täielikku rakendamist.

Komisjon otsustas saata Eestile ja Taanile põhjendatud arvamuse, milles nõutakse, et nad rakendaksid täielikult direktiivi Solventsus II ja II koonddirektiivi.

Nende direktiivide (mis asendavad 14 kindlustus- ja edasikindlustusdirektiivi, mille kohta kasutati varem nimetust Solventsus I) eesmärk on tagada kindlustusandjate rahanduslik usaldusväärsus finantsvaldkonnas keerulistel aegadel, teatas komisjon.

Direktiive hakati täielikult kohaldama 1. jaanuaril 2016 ja nende siseriigilisse õigusesse ülevõtmise tähtpäev oli 31. märts 2015.

Eesti ja Taani ei teatanud komisjonile kõigist meetmetest, mis on vajalikud kõnealuste eeskirjade täielikuks ülevõtmiseks nende õigusesse. Komisjoni nõuded esitati põhjendatud arvamuse vormis, millele eelnesid märgukirjad, mille komisjon saatis 2015. aasta mais. Komisjon on ka pärast vastuste analüüsimist seisukohal, et need liikmesriigid ei ole veel asjaomaseid direktiive täielikult üle võtnud.

Kui nimetatud liikmesriigid ei võta meetmeid kahe kuu jooksul, võib komisjon pöörduda Euroopa Liidu Kohtusse.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Maksumuudatus tühjendab puudega inimeste rahakotti
  Alates 1. jaanuarist on tekkinud veider olukord, kus puudega inimese sissetulek sõltub sellest, kas raha kannab üle töötukassa või sotsiaalkindlustusamet, ühtlasi kaotavad osad toetuse saajad raha, kirjutab Postimees.
 • Sorainen: väärtpaberikontod tuleks pankadest välja viia
  Sorainen: väärtpaberikontod tuleks pankadest välja viia Advokaadibüroo Sorainen juhtivpartneri Toomas Prangli ja advokaadi Kai Vainola hinnangul tuleks välisinvestorite väärtpaberikontode avamine viia pankadest välja väärtpaberiregistri või äriregistri juurde.
 • Agendileping vs. tööleping
  Agendileping <em>vs.</em> tööleping Võlaõigusseaduse (edaspidi – VÕS) § 670 lg 1 alusel kohustub agendilepinguga üks isik (agent) teise isiku (käsundiandja) jaoks ja tema huvides iseseisvalt ja püsivalt lepinguid vahendama või neid käsundiandja nimel ja arvel sõlmima. Käsundiandja kohustub maksma talle selle eest tasu. Agent tegutseb iseseisvalt, kui tal on õigus kujundada oma tegevust põhiliselt vabalt ja määrata oma tegutsemisaeg (VÕS-i § 670 lg 2). Käsundiandjal on õigus anda agendile teatud juhiseid, kuid nende andmisel tuleb silmas pidada, et juhised ei tohi ohustada agendi iseseisvust agendilepingu täitmisel.
 • Uue eakuse rahvakogu teine ettepanek jõuab parlamenti
  Riigikogu rahandus- ja sotsiaalkomisjon arutavad teisipäeval kell 14 ühisel istungil uue eakuse rahvakogu ettepanekut reformida pensionisüsteemi teise samba väljamakseid.
 • Majanduskomisjoni hinnangul on taksod ja kokkuleppeveod erinevad asjad
  Riigikogu majanduskomisjoni hinnangul ei saa traditsioonilist taksoteenust ja infotehnoloogilise platvormi kaudu toimivaid kokkuleppevedusid võrrelda, mistõttu erinevad ka neile esitatavad nõuded.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes