tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Kolmapäev, 14 Juuni 2017 15:37

Euroopa Komisjon nõuab Eestilt kindlustusdirektiivide rakendamist

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon nõuab Eestilt kindlustust käsitlevate Euroopa Liidu õigusnormide täielikku rakendamist.

Komisjon otsustas saata Eestile ja Taanile põhjendatud arvamuse, milles nõutakse, et nad rakendaksid täielikult direktiivi Solventsus II ja II koonddirektiivi.

Nende direktiivide (mis asendavad 14 kindlustus- ja edasikindlustusdirektiivi, mille kohta kasutati varem nimetust Solventsus I) eesmärk on tagada kindlustusandjate rahanduslik usaldusväärsus finantsvaldkonnas keerulistel aegadel, teatas komisjon.

Direktiive hakati täielikult kohaldama 1. jaanuaril 2016 ja nende siseriigilisse õigusesse ülevõtmise tähtpäev oli 31. märts 2015.

Eesti ja Taani ei teatanud komisjonile kõigist meetmetest, mis on vajalikud kõnealuste eeskirjade täielikuks ülevõtmiseks nende õigusesse. Komisjoni nõuded esitati põhjendatud arvamuse vormis, millele eelnesid märgukirjad, mille komisjon saatis 2015. aasta mais. Komisjon on ka pärast vastuste analüüsimist seisukohal, et need liikmesriigid ei ole veel asjaomaseid direktiive täielikult üle võtnud.

Kui nimetatud liikmesriigid ei võta meetmeid kahe kuu jooksul, võib komisjon pöörduda Euroopa Liidu Kohtusse.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Hankijate kohustused alltöövõtjate kontrollimisel jõustusid enneaegselt
  Hankijate kohustused alltöövõtjate kontrollimisel jõustusid enneaegselt Esimesel septembril 2017 jõustunud uue riigihangete seaduse kohaselt pidid hankijad hakkama alates 1.01.2019 kontrollima ehitustööde riigihangetes alltöövõtjate kohustuslike kõrvaldamise aluste puudumist. Sättele anti pikem üleminekuperiood, kuna see suurendab nii hankemenetluse kui ka hankelepingu täitmise jooksul hankijate töökoormust ning vastavad sisemised töökorrad oli vaja viia uue regulatsiooniga kooskõlla.
 • Riik hakkab parandama lapsega suhtlemise korra küsimusi
  Justiitsministeerium kavatseb juba oktoobriks koostada Tartu Ülikooli õppejõudude abiga eelnõu, mis reguleerib lapse ja vanema suhtluskorda kohtulahendite täitmisel.
 • Apteekide ühendus: Reinsalu plaan halvendaks teenuse kättesaadavust
  MTÜ Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) ei toeta justiitsminister Urmas Reinsalu ettepanekut kaotada ravimiturul apteekide omandipiirangud, sest see tooks tarbija jaoks kaasa teenuse kättesaadavuse ja kvaliteedi halvenemise.
 • Valitsus ei toeta apteegi omandireformi tagasipööramist
  Valitsus ei toetanud 19. juuli istungil reformierakonna esitatud ravimituruseaduse muudatust, mis pööraks ümber apteekide omandireformi, kuid justiitsminister Urmas Reinsalu jäi eriarvamusele.
 • Justiitsministeeriumi hinnangul tuleks ravimiturgu liberaliseerida
  Justiitsministeeriumi hinnangul tuleks ravimiturgu liberaliseerida Justiitsministeeriumi hinnangul tuleks konkurentsiolukorra suurendamiseks märgatavalt liberaliseerida ravimiturgu: kaotada apteekide omandipiirangud, vertikaalse integratsiooni keeld, võimaldada supermarketitel müüa käsimüügiravimeid ja asendada apteekide kohustus maa-apteeke pidada toetuskeemiga.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes