Teisipäev, 26 Juuni 2018 13:11

Kohus vähendas AS-i Talvead trahvi 10 000 eurole

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Kuivõrd riigikohus ei võtnud makseteenuste ettevõtte AS Talvead kaebust menetlusse, jõustus kohtuotsus, mis vähendas finantsinspektsiooni ettevõttele kliendi vara hoidmise ja kaitse nõuete kohustuste rikkumiste eest tehtud trahvi 18 000 eurolt 10 000 eurole.

Finantsinspektsioon määras mullu sügisel AS-ile Talveaed kliendi vara hoidmise ja kaitse nõuete kohustuste rikkumiste eest enam kui 18 000 euro suuruse rahatrahvi. Talveaed vaidlustas finantsinspektsiooni otsuse Harju maakohtus. Kohus tühistas finantsinspektsiooni otsuse ning tegi uue otsuse, millega määras trahvi suuruseks 10 000 eurot, teatas finantsinspektsioon.

AS Talveaed esitas Harju Maakohtu otsuse peale kassatsiooni riigikohtule. Riigikohus otsustas 21. juunil jätta kassatsiooni menetlusse võtmata. Sellega jõustub Harju maakohtu otsus, mille kohaselt tuvastati AS-i Talveaed poolt kliendi varade nõuete rikkumine.

Finantsinspektsioon tuvastas mullu, et ettevõte ei täitnud talle makseasutuste ja e-raha asutuste seadusega (MERAS) ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusega (RahaPTS) pandud kohustusi makseteenuse osutamisel. Selliste rikkumiste eest võib makseasutust väärteo korras karistada kuni 32 000 euro suuruse rahatrahviga.

Finantsinspektsioon tervitab plaani võtta Eestis kasutusele EL-i õiguses lubatud oluliselt kõrgemad rahatrahvid finantssektoris. Suuremad trahvimäärad aitavad tagada, et karistused finantssektori nõuete rikkumise eest on proportsionaalsed, tõhusad ja rikkuja suhtes heidutavad.

Finantsinspektsioon väljastas AS-ile Talveaed täiendava tegevusloa makseteenuste osutamiseks 2016. aasta veebruaris. Alates sellest ajast osutab ettevõte järgmisi makseteenuseid: sissemaksed maksekontole ja maksekontolt sularaha väljavõtmine; maksetehingute täitmine, sealhulgas raha ülekandmine makseteenuse pakkuja juures avatud maksekontole ja maksetehingu täitmine, kui raha on makseasutuse kliendile antud laenuna ning maksevahendite, makseinstrumentide ja makseviiside väljastamine ja omandamine.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Kuidas saab hoiduda töövaidlustest
  <span class="green_key"></span>Kuidas saab hoiduda töövaidlustest Töösuhetes peavad mõlemad pooled käituma heauskselt ja lojaalselt nii lepingu sõlmimisel, muutmisel kui ka täitmisel. Selle nõude rikkumine võib kaasa tuua vaidlusi ja anda teisele poolele õiguse leping erakorraliselt üles öelda.
 • Madise: toimingupiirangute normid on segased
  Korruptsioonivastases seaduses on toimingupiirangud määratletud segaselt ning ei võimalda inimesel täpselt aru saada, kas tema tegu on keelatud või mitte, ütles õiguskantsler Ülle Madise 18. septembril riigikogu ees oma aastaülevaadet tutvustades.
 • Kohus: samasoolisel kooselupartneril on õigus saada elamisluba
  Ringkonnakohus tunnistas põhiseadusega vastuolus olevaks välismaalaste seaduse osa, mis ei näe ette õiguslikku alust tähtajalise elamisloa andmiseks Eesti kodaniku samasoolisele registreeritud kooselupartnerile Eestis elamiseks.
 • Krüptovaluuta vaidlused – uus reaalsus Eesti kohtutes
  Krüptovaluuta vaidlused – uus reaalsus Eesti kohtutes Kuidas ja miks eristada krüptoraha (krüptomünte ehk coin’e) krüpto-token’itest, on küsimus, millega järjest enam tegelevad ka õigusnõustajad. TRINITI finants- ja IP-IT-õiguse töögrupi advokaadid on just neis valdkondades oma kliente abistamas.
 • Dividendide maksmise alus
  Dividendide maksmise alus Äriühingu omanike huvi on tavaliselt saada dividende. Kõik teavad reeglit, et omanikule makstakse dividende võrdeliselt temale kuuluva osa nimiväärtusega. Paljud aga ei tea, et tegelikult võib dividende jagada ka teisiti. Seda võimaldab Eesti äriseadustik juba 1995. aastast. Täpsemalt on see sätestatud osaühingute kohta § 157 lõikes 2 ning aktsiaseltsi kohta § 276 lõikes 2.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes