Teisipäev, 26 Juuni 2018 13:11

Kohus vähendas AS-i Talvead trahvi 10 000 eurole

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Kuivõrd riigikohus ei võtnud makseteenuste ettevõtte AS Talvead kaebust menetlusse, jõustus kohtuotsus, mis vähendas finantsinspektsiooni ettevõttele kliendi vara hoidmise ja kaitse nõuete kohustuste rikkumiste eest tehtud trahvi 18 000 eurolt 10 000 eurole.

Finantsinspektsioon määras mullu sügisel AS-ile Talveaed kliendi vara hoidmise ja kaitse nõuete kohustuste rikkumiste eest enam kui 18 000 euro suuruse rahatrahvi. Talveaed vaidlustas finantsinspektsiooni otsuse Harju maakohtus. Kohus tühistas finantsinspektsiooni otsuse ning tegi uue otsuse, millega määras trahvi suuruseks 10 000 eurot, teatas finantsinspektsioon.

AS Talveaed esitas Harju Maakohtu otsuse peale kassatsiooni riigikohtule. Riigikohus otsustas 21. juunil jätta kassatsiooni menetlusse võtmata. Sellega jõustub Harju maakohtu otsus, mille kohaselt tuvastati AS-i Talveaed poolt kliendi varade nõuete rikkumine.

Finantsinspektsioon tuvastas mullu, et ettevõte ei täitnud talle makseasutuste ja e-raha asutuste seadusega (MERAS) ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusega (RahaPTS) pandud kohustusi makseteenuse osutamisel. Selliste rikkumiste eest võib makseasutust väärteo korras karistada kuni 32 000 euro suuruse rahatrahviga.

Finantsinspektsioon tervitab plaani võtta Eestis kasutusele EL-i õiguses lubatud oluliselt kõrgemad rahatrahvid finantssektoris. Suuremad trahvimäärad aitavad tagada, et karistused finantssektori nõuete rikkumise eest on proportsionaalsed, tõhusad ja rikkuja suhtes heidutavad.

Finantsinspektsioon väljastas AS-ile Talveaed täiendava tegevusloa makseteenuste osutamiseks 2016. aasta veebruaris. Alates sellest ajast osutab ettevõte järgmisi makseteenuseid: sissemaksed maksekontole ja maksekontolt sularaha väljavõtmine; maksetehingute täitmine, sealhulgas raha ülekandmine makseteenuse pakkuja juures avatud maksekontole ja maksetehingu täitmine, kui raha on makseasutuse kliendile antud laenuna ning maksevahendite, makseinstrumentide ja makseviiside väljastamine ja omandamine.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Perling: kahtlase raha päritolu tõendamise muutmine vajab analüüsi
  Riigi peaprokuröri Lavly Perlingu hinnangul vajab rahandusministeeriumi plaan pöörata rahapesukahtluse korral vara legaalsuse tõendamise kohustus kahtlustatavale põhjalikku analüüsi.
 • Ministeerium: pensioniraha alalhoidlik paigutus on fondijuhtide valik
  Rahandusministeerium ei plaani konservatiivsete pensionifondide varajaotuse reegleid oluliselt muuta ning märkis, et selliste fondide eesmärk ei olegi inflatsiooni lüüa, vaid raha säilitada; laiemalt on ministeeriumi hinnangul investeeringute tagasihoidlikkus tingitud fondijuhtide soovidest, mitte seadustikust.
 • Liivamägi: pensionifondide kehva tootluse taga on seadustik
  Liivamägi: pensionifondide kehva tootluse taga on seadustik Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja Tallinna Tehnikaülikooli lektori Kristjan Liivamäe hinnangul jääb Eesti konservatiivsete pensionifondide tootlus ka järgmistel aastatel inflatsioonile alla, selle taga on aga seadusandlikud piirangud, mitte kehv fondijuhtimine.
 • Vaidluse lahendamine Eesti vahekohtus
  Vaidluse lahendamine Eesti vahekohtus Alati ei pea vaidluste lahendamiseks pöörduma riiklikku kohtusse, alternatiivselt on vaidluste lahendamine võimalik ka vahekohtutes. Kahjuks on vahekohtud endiselt meie õigusaktides alareguleeritud institutsioon ja puudulik seadustik tekitab omajagu segadust.
 • Vaidluse lahendamine Eesti vahekohtus
  Vaidluse lahendamine Eesti vahekohtus Alati ei pea vaidluste lahendamiseks pöörduma riiklikku kohtusse, alternatiivselt on vaidluste lahendamine võimalik ka vahekohtutes. Kahjuks on vahekohtud endiselt meie õigusaktides alareguleeritud institutsioon ja puudulik seadustik tekitab omajagu segadust.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes