Kolmapäev, 05 Aprill 2017 12:20

Neste kaotas vaidluse Tallinnaga reklaamimaksu osas

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Neste kaotas vaidluse Tallinnaga valgustulpade reklaamimaksu osas
Neste kaotas vaidluse Tallinnaga valgustulpade reklaamimaksu osas Postimees
Neste Eesti kaotas lõplikult vaidluse Tallinna ettevõtlusametiga, milles ettevõte soovis oma tanklate läheduses olevate valgustulpade vabastamist reklaamimaksust.

Tallinna halduskohus ja Tallinna ringkonnakohus jätsid ettevõtte kaebuse rahuldamata, riigikohus ei võtnud sel nädalal aga ettevõtte kassatsioonkaebust menetlusse.

Tallinna ettevõtlusamet kohustas 2014. aasta korraldusega kõrvaldama Nestet puudused oma reklaamimaksu maksudeklaratsioonides ning esitama maksu- ja tolliametile maksudeklaratsioonide parandused ning deklareerima 23 asukohas valgustulpadel eksponeeritavad reklaamid.

Korraldus puudutas 12 tankla lähedal asuvat ja 11 automaattanklate sissepääsu juures valgustulpadel eksponeeritavat reklaami. Tanklate sissepääsudest eemal asuvatel valgustulpadel eksponeeritud kaubamärke "Neste Oil", "Futura", "R-Kiosk", "Jazz Pesulad", "Cuppps" ja "AdBlue" ning teavet erinevate kütuse liikide ja hindade kohta käsitles amet reklaamina. Maksustatavaks reklaamiks loeti nende puhul kogu valgustulpadel olev teave.

Vaidlusalused valgustulbad olid Neste Eesti AS tanklate sissesõiduteedest 15,19 kuni 94,39 meetri kaugusel, nendel eksponeeritav teave on linna hinnangul suunatud avalikkusele ja on käsitatav reklaamina. Suuremõõtmelised valgustulbad on reklaam, sest nende peamine eesmärk on Neste pakutavate kaupade ja teenuste üldine tutvustamine võimalike tarbijate hulgas.

Neste Eesti AS leidis kaebuses, et valgustulpadel kujutatud kirjad tähistavad kutsetegevuse kohta ning on vajalikud, et leida sissepääs hoone juurde. "Arvestada tuleb ka konkreetse tegevuskoha eripära ja asukohta, sest üksnes tankla sissepääsu kõrvale paigaldatud valgusposti näeksid kliendid alles siis, kui võimalus tanklasse sissekeeramiseks on juba möödas. Kaebaja valgustulpadel ei sisaldunud väärtushinnanguid pakkumise kohta," märkis Neste kaebuses.

Tallinna halduskohus ja ringkonnakohus jätsid Neste kaebuse rahuldamata, leides, et vaidlustatud korralduses on õigesti leitud, et kõigil vaidlusalustel valgustulpadel eksponeeritav teave on valgustulpade suurust ja asukohta ning teabe esitlusviisi arvestades paigaldatud eelkõige Neste või teiste valgustulpadel nimetatud kaubamärke omavate äriühingute – Jazz Pesulad OÜ, AS R-Kiosk Estonia, Kohvielamus OÜ – kauba müügi ja teenuse osutamise suurendamise eesmärgil.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Õiguskantsler: matusetoetuse regulatsioon vajab täpsustamist
  Õiguskantsler pöördus riigikogu sotsiaalkomisjoni poole seoses segadusega, mis puudutab matusetoetuse maksmist, märkides, et regulatsioon vajab täpsustamist.
 • Ehitada saab ka tüütu planeerimismenetluseta?
  Ehitada saab ka tüütu planeerimismenetluseta? Üldreeglina on vähemalt linnades suuremateks ehituslikeks ümberkujunduseks tarvis läbi viia detailplaneeringu menetlus. Ehkki tihti aeganõudev, võimaldab see siiski avalikkust ja huvitatud isikuid, eelkõige naabruskonda kaasata ning vähemalt põhjendatud määras ka nende muresid ja ettepanekuid arvestada. Detailplaneering on aluseks hiljem ehitusprojekti koostamiseks ja –loa taotlemiseks.
 • Riigid võivad keelata sõidujagamisteenuse ilma komisjoni teavitamata
  Euroopa Kohtu otsuse kohaselt võivad liikmesriigid keelata sõidujagamisplatvormide nagu Uber tegevust ilma eelnevalt Euroopa Komisjoni teavitamata.
 • Väärtpaberiturg elavneb
  Väärtpaberiturg elavneb Aktsiaseltsi aktsiate või osaühingu osade registreerimine Eesti väärtpaberite registris annab suurema õiguskindluse ja paindlikkuse aktsiate või osadega tehingute tegemiseks. Eelmise aasta lõpust alates on võimalik aktsiaseltsi aktsiad kindlatel tingimustel registreerida ka mõne teise riigi registripidaja juures.
 • Kütt peab toitjakaotuspensioni praegust süsteemi ebaõiglaseks
  Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt peab ebaõigeks, et töövõimetoetust saav alaealine või õppiv noor jääb vanema surma korral ilma toitjakaotuspensionist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes