Kolmapäev, 05 Aprill 2017 12:20

Neste kaotas vaidluse Tallinnaga reklaamimaksu osas

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Neste kaotas vaidluse Tallinnaga valgustulpade reklaamimaksu osas
Neste kaotas vaidluse Tallinnaga valgustulpade reklaamimaksu osas Postimees
Neste Eesti kaotas lõplikult vaidluse Tallinna ettevõtlusametiga, milles ettevõte soovis oma tanklate läheduses olevate valgustulpade vabastamist reklaamimaksust.

Tallinna halduskohus ja Tallinna ringkonnakohus jätsid ettevõtte kaebuse rahuldamata, riigikohus ei võtnud sel nädalal aga ettevõtte kassatsioonkaebust menetlusse.

Tallinna ettevõtlusamet kohustas 2014. aasta korraldusega kõrvaldama Nestet puudused oma reklaamimaksu maksudeklaratsioonides ning esitama maksu- ja tolliametile maksudeklaratsioonide parandused ning deklareerima 23 asukohas valgustulpadel eksponeeritavad reklaamid.

Korraldus puudutas 12 tankla lähedal asuvat ja 11 automaattanklate sissepääsu juures valgustulpadel eksponeeritavat reklaami. Tanklate sissepääsudest eemal asuvatel valgustulpadel eksponeeritud kaubamärke "Neste Oil", "Futura", "R-Kiosk", "Jazz Pesulad", "Cuppps" ja "AdBlue" ning teavet erinevate kütuse liikide ja hindade kohta käsitles amet reklaamina. Maksustatavaks reklaamiks loeti nende puhul kogu valgustulpadel olev teave.

Vaidlusalused valgustulbad olid Neste Eesti AS tanklate sissesõiduteedest 15,19 kuni 94,39 meetri kaugusel, nendel eksponeeritav teave on linna hinnangul suunatud avalikkusele ja on käsitatav reklaamina. Suuremõõtmelised valgustulbad on reklaam, sest nende peamine eesmärk on Neste pakutavate kaupade ja teenuste üldine tutvustamine võimalike tarbijate hulgas.

Neste Eesti AS leidis kaebuses, et valgustulpadel kujutatud kirjad tähistavad kutsetegevuse kohta ning on vajalikud, et leida sissepääs hoone juurde. "Arvestada tuleb ka konkreetse tegevuskoha eripära ja asukohta, sest üksnes tankla sissepääsu kõrvale paigaldatud valgusposti näeksid kliendid alles siis, kui võimalus tanklasse sissekeeramiseks on juba möödas. Kaebaja valgustulpadel ei sisaldunud väärtushinnanguid pakkumise kohta," märkis Neste kaebuses.

Tallinna halduskohus ja ringkonnakohus jätsid Neste kaebuse rahuldamata, leides, et vaidlustatud korralduses on õigesti leitud, et kõigil vaidlusalustel valgustulpadel eksponeeritav teave on valgustulpade suurust ja asukohta ning teabe esitlusviisi arvestades paigaldatud eelkõige Neste või teiste valgustulpadel nimetatud kaubamärke omavate äriühingute – Jazz Pesulad OÜ, AS R-Kiosk Estonia, Kohvielamus OÜ – kauba müügi ja teenuse osutamise suurendamise eesmärgil.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Tööinspektsioon: reedel on lühendatud tööpäev
  Eesti Vabariigi aastapäev on sel aastal laupäeval, sellele eelnev tööpäev on kolme tunni võrra lühem. Riigipühal töötatud tundide eest tuleb aga maksta töötajale kahekordset töötasu.
 • Konkurentsiamet: apteekide omandireform oleks odavam tühistada
  Konkurentsiameti peadirektori hinnangul oleks odavam tühistada apteekide omandipiirangu reform, mille alusel saaksid apteekide omanikud 2020. aasta aprillist olla vaid proviisorid, ja maksta juba apteegid omandanud proviisoritele hüvitist, kui hakata tähtaja kukkumisel ülejäänud apteeke riigistama, kirjutab Eesti Päevaleht.
 • Ringkonnakohus: riik ei pea tasuma juhatuse liikme isapuhkuse eest
  15. veebruaril otsustas ka Tallinna ringkonnakohus, et riik ei pea juhatuse liikme lepingu alusel töötavale isikule hüvitama isapuhkuse tasu; viimati tegi möödunud suvel madalama astme kohus samasuguse otsuse.
 • Kaubanduskoda tahab ametiühingute seaduse muutmist
  Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku täiendada ametiühingute seadust nii, et seadusest tulenevad hüved antakse ettevõttepõhiselt vaid ühele ametiühingute usaldusisikule.
 • Kaubamärgiomanike õiguste kaitse internetis – Eesti kohus pöördus küsimusega Euroopa Liidu Kohtusse
  Kaubamärgiomanike õiguste kaitse internetis – Eesti kohus pöördus küsimusega Euroopa Liidu Kohtusse

  Internet annab varasemaga võrreldes kujutlematuid võimalusi. Interneti poolt pakutav anonüümsus on kindlasti väärtus – seda nii tagakiusatud ajakirjanikele sõnavabadust piiravates riikides või ka töötajale, kes muidu ei julge kuhugi pöörduda seoses rikkumistega, mis tööandja on salamisi toime pannud. Samal ajal võimaldab internet anonüümsust ka isikutele, kes võivad seda kuritarvitada. Nii on ka vaidluses, mille osas Eesti kohus küsis eelotsust Euroopa Liidu Kohtult. Eesti kohus küsib sisuliselt selle kohta, kui kaugele võib võltskaupa müüvate veebilehtede toimimisele kaasaaitaja minna väitega, et tema pakub võltskauba müüjatele vaid tehnilist tuge.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes