Õigus

Taksos kliendi jaoks nõutud kohale paigaldatav hinnakiri peab vormiliselt täpselt vastama tingimustele, mille on ette kirjutanud Tallinna taksoveo eeskiri, leidis riigikohus oma värskes lahendis.
Riigikohus rahuldas Varbla vallaelaniku kaebuse ning tühistas Tuuleenergia OÜ-le kuuluva Tamba tuulegeneraatorite ehitus- ja kasutusload, sest ettevõte püstitas oluliselt kõrgemad tuulikud kui detailplaneering ette nägi.
Advokaadibüroo Triniti jätkab 2018. aasta mais jõustuva andmekaitse üldmääruse tutvustamist. Seekord saab ülevaate isikuandmete töötlemiseks vajalikust andmesubjekti nõusolekust, mille tingimused on määruses oluliselt karmistunud.
Kinnisasja ostmine on paljude jaoks sündmus, mis tuleb ette vaid mõned korrad elus, seetõttu on paratamatu, et selliseks ettevõtmiseks ei ole piisavalt kogemust ning ostuga kaasnevad emotsioonid varjutavad veelgi võimet…
Politsei ja prokuratuur korraldasid sõidukite tehnoülevaatuste kohta üle-eestilise uurimise ning saatsid prokuratuuri kokku viis kriminaalasja, kirjutab Eesti Päevaleht.
Tartu maakohtu alla kuuluv kinnistusosakond palub selle aasta 1. novembriks kinnistusraamatus end omanikuks vormistada kinnistute pärijatel, kes ei ole seda veel teinud.
Esmaspäev, 03 Oktoober 2016 16:13

Andmekaitsemääruse kohaldumisala

2018. aasta mais jõustuva andmekaitse üldmääruse puhul tuleb tähele panna, et tegemist on õigusaktiga, mis ei tunne riigipiire, sh Euroopa Liidu omasid.
Neljapäev, 29 September 2016 16:25

Töötasu vähendamine erijuhtudel

Töösuhetes on tööandja põhikohustus kindlustada töötaja tööga ning maksta töötasu, ühepoolselt tööandja töötasu suurust muuta ei või, kuid juhul kui töötaja tööd ei tee, ei ole tööandja kohustatud ka töötasu…
Täitemenetluses tuleb ette olukordi, kus sissenõudja on alustanud täitemenetlust oma nõude rahuldamiseks.
Neljapäev, 29 September 2016 12:13

Tarbijakaitseamet hoiatab kahe autokooli eest

Tarbijakaitseamet soovitab olla ettevaatlik Autokool24 ja Pirita Liikluskoolituse suhtes, sest sõiduõppijatel on nendega olnud rohkelt arusaamatusi.
Eesti ja Poola alustasid kriminaalmenetluse seoses ulatusliku pettusega ning sellele järgnenud rahapesuga; kahjusumma küündib üle 5 miljoni euro.
Teisipäev, 27 September 2016 13:36

EAS kahtlustab Virumaa Kompetentsikeskust pettuses

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kahtlustab SA Virumaa Kompetentsikeskust enam kui 297 500 suuruses pettuses ja on alustanud toetuse tagasinõudmist.
Teisipäev, 27 September 2016 09:21

Õigustudengid jagavad taas tasuta õigusnõu

Eesti kõikide ülikoolide õigustudengid alustasid esmaspäeval juristide liidu eestvedamisel ning korraldusel Tallinna linnakantseleis ja Mustamäe linnaosa valitsuses taas tasuta õigusabi osutamist.
Käendus on levinud eelkõige seetõttu, et käenduslepingu sõlmimine käib lihtsalt ja see on võimalik vormistada mõne minutiga. Müüja saab oma kauba realiseerida ja ostja ei pea tasuma kauba eest enne…
Kolmapäev, 14 September 2016 11:34

Kuidas kaasomandisuhet lõpetada?

Inimeste omavahelised suhted ja läbisaamine on tihti sõltuvuses varalistest õigustest ja kohustustest. Nii on lood ka kaasomanikega, kellele ühiselt kuulub mingi vara ese: kas siis kinnisasi koos majaga, korteriomand või…
Alates tulevast aastast saavad Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide elanikud hakata esimest korda elatisvõlgu sisse nõudma ka Ameerika Ühendriikidest.
Riigiprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab endist SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhti, haigla toitlustusjuhti ja IT-juhti kuritegude toimepanemises.
Eesti on täieõiguslik Euroopa Liidu (EL) liikmesriik juba üle kümne aasta ning enamik euroliidu institutsioone saanud selle aja jooksul ettevõtjatele juba üsna tuttavaks, kuid Euroopa ombudsmani olemasolust, ülesannetest ja pädevusest…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes