Aasta parim pakkumine! Hinnavõit
Hinnavõit 51% Hinnavõit

Telli pakett ”Raamatupidamisuudised“ 2018. aastaks ja saad kingituseks jõulunumbri ja videoseminari „Majandusaasta aruanne 2017“

Kingituse väärtus 68 eurot!
TELLIN
Hinnavõit
Õigus

Valitsuskabinet kiitis tänasel istungil heaks mootorsõidukite keskkonnalõivu kontseptsiooni. Lõiv suunab tarbijaid eelistama väiksema kütusekulu ja keskkonnamõjuga mootorsõidukeid. Rahandusministeerium sai ülesandeks välja töötada vastav eelnõu, et see jõustuks hiljemalt 1. jaanuaril…
Valitsus otsustas 16. märtsil toimunud kabinetinõupidamisel kiita heaks rahandusministeeriumi ettepaneku lihtsustada ettevõtete sõiduautode eratarbeks kasutamise maksustamist ning viia miinimumini siiani kehtinud bürokraatia. Üheaegselt nii ettevõtluses kui ka eraotstarbel kasutatavate sõiduautode…
Riigikogu täiskogu hääletas neljapäeval õiguskantsleri ettepanekut seaduse muutmiseks seoses alkoholiaktsiisi ennaktempos tõusuga; riigikogu ettepanekut ei toetanud ja õiguskantsler pöördub teemaga riigikohtusse.
Valitsus kiitis heaks audiitortegevuse ja teiste seaduste muudatused, mis jõustudes vähendavad bürokraatiat nii erasektoris kui ka avalikus sektoris.
Summeeritud tööaja arvestust peab tööandja siis, kui inimese tööaeg ei ole tavapäraselt 8 tundi päevas ja 40 tundi nädalas, vaid jaotub nädalate ja kuude lõikes ebaühtlaselt. Teisisõnu rakendatakse summeeritud tööaja…
Riigikogu kiitis 79 poolt- ja 6 vastuhäälega heaks liiklusseaduse muudatused, millega ühtlustatakse sõidukite tüübikinnituse nõudeid teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega ning karmistatakse autovedudel kasutatavate sõidumeerikute korda; lisaks saab maanteeametist turujärelevalve asutus.

Kas lepingu lõpetamisega kaasneva kahju hüvitamist saaks käsitleda tüüptingimusena?

Kolmapäeval võttis riigikogu kolmandal lugemisel vastu seaduse, mille järgi hakkab maksu- ja tolliamet (MTA) aprillis oma kodulehel korra kvartalis avaldama ettevõtete käivete ja töötajate andmeid.
Kas töötamise registris tuleb registreerida ka FIE abikaasa?
Kultuuriväärtuste ekspordi korral on kauba valdajal vajalik taotleda Muinsuskaitseametist väljaveoluba.
Kui inimene asub osalise tööajaga hooajalisele tööle, siis tal on ravikindlustus, mis hakkab kehtima kaks nädalat peale lepingu sõlmimist.

Oleme võtnud uue juhatuse liikme ning maksame talle juhatuse liikme tasu. Kas ettevõttel on õigust juhatuse liikme lepingus ette näha ka lisahüvesid, näiteks õigust saada puhkust ja puhkusetasu?

Mida toob kaasa negatiivne omakapital?

Teisipäev, 28 Veebruar 2017 10:56

Millal tuleks esitada kohtusse pankrotiavaldus?

Kui on selge, et juriidilise isiku maksejõuetus on püsiva iseloomuga, peab juhatuse liige või teda asendav organ esitama kohtusse pankrotiavalduse.
Kas töövari tuleb registreerida?
Esmaspäev, 27 Veebruar 2017 16:00

Kuidas planeerida ettevõttes puhkusi? 1

Ettevõttes on puhkuste ajakava koostamise aeg. Kuidas puhkuseid planeerida ning millega tuleb arvestada?
Autorollo tsiviilasjaga seotud isikutele, teiste hulgas riigikogu liikmele Keit Pentus-Rosimannusele ringkonnakohtus tulnud soodne lahend veel ei jõustunud, kuna riigikohus võttis esmaspäeval kaasuse menetlusse, vahendab BNS.
Esmaspäev, 27 Veebruar 2017 13:23

Räägime Rail Balticust, aga räägime päriselt!

Rail Balticu temaatika on Eesti inforuumis juba viimased pool aastat kirglikku kõneainet pakkunud, eriti värvikaks on seisukohavõtud muutunud viimastel nädalatel. Paraku pole emotsionaalseks kiskuv dispuut loonud erinevate vaadete võrdluses eeldust…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes