Õigus

Kolmapäev, 06 Juuli 2016 10:44

Mis on kaalutlusõigus?

Suvine ehitusaeg on alanud ning sellega seoses kerkivad päevakorda ka ehitusõiguse ulatuse määramise kaalutlused. Õiguspärane haldusakt peab olema kooskõlas seadusega, proportsionaalne ja kaalutlusvigadeta, kirjutab vandeadvokaat Ene Soop advokatuuri blogipostituses.
Euroopa kohus andis õiguse USA firmale McDonald's ning keelab toidu ja joogiga seotud firmadel registreerimast Euroopa Liidus "Mac" ja "Mc" eesliidet, sest nii võib tekkida liigne sarnasus McDonald'si kaubamärgiga ja…
Justiitsminister Urmas Reinsalu saatis kooskõlastamisele tsiviilkohtumenetluse seadustiku muutmise eelnõu, millega soovib ühtlustada Eestis tegutsevate vahekohtute otsuste tunnustamise.
Üldist majandushuvi pakkuvad teenused (ÜMPT) on teenused, mida ettevõtja tavapärastes turutingimustes ehk täiendava hüvitiseta ei pakuks või ei pakuks samas ulatuses või avalikkust rahuldatavatel tingimustel.
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja Transiidikeskus AS-i endine usaldusisik Sergei Mastepan võitsid kohtus Transiidikeskust.
Siseministeeriumi julgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort kritiseeris intervjuus Postimehele avalikkuse leiget suhtumist korruptsioonijuhtumitesse.
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametilt (PRIA) endine töötaja Aigar Aab osales petuskeemis, mille käigus peteti ametilt toetustena välja 800 000 eurot, kirjutab Eesti Ekspress.
Brexiti tingimused pole veel teada, kuid üle ega ümber ei saa selle võimalikust mõjust piiriüleste vaidluste lahendamisele, kirjutab Njord Advokaadibüroo vandeadvokaat Triinu Hiob advokatuuri blogis.
Mootorsõiduki vastutav kasutaja ei saa küll sõidukit registrist kustutada ja peab tasuma automaatse liikluskindlustuse makseid, kuid ta saab kasutuslepingu üles öelda, leidis õiguskantsler.
Riigikogus tegi esmaspäeval olulise otsuse, leides, et osaühingu erikontrolli taotluse rahuldamata jätmiseks ei piisa asjaolust, et formaalselt on osanike otsuse alusel osaühingu erikontroll juba toimunud ja selle kohta on aruanne…
Riigihangete seadus näeb ette ühe võimaluse, mil hankija ei pea korraldama asjade või teenuste ostmiseks riigihanget. Selleks on nn in-house erand.
Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega soovib karmistada karistusi korduva joobes sõidukijuhtimise eest.
Harju maakohus tunnistas kurikaga Tallinna linnaliikluses teist liiklejat ähvardanud Urmas Einroosi süüdi liiklusseaduse rikkumises ning võttis temalt kaheks kuuks sõiduki juhtimise õiguse.
Minu meelest ei peaks eeldama, et inimesed on rumalad. Euroopa ees ja Eesti riik järgi aga arvavad, et tarbija on loll. Ta ei ole võimeline oma otsustest aru saama ja…
Autorollo kriminaalasjas kohtu all olevad Väino Pentus ja Siim Roode jäid neljapäeval Harju maakohtus süüdi kõigis neile süüks pandud episoodides.
Tööandjad peavad sageli tegelema ettevõttesse saabuvate kohtutäiturite nõuetega, mis toob kaasa märkimisväärselt lisatööd ja ka kulusid.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik, infotehnoloogia direktor Marko Kilk ja toitlustusjuht Anu Vähi on saanud kahtlustuse omastamises, kelmuses ja pistise võtmises.
Riigikohus rahuldas neljapäeval Eesti Pagari kassatsioonkaebuse EAS-i struktuuritoetuse tagasinõudmise otsusele. Halduskolleegium saatis põhiosas asja uueks arutamiseks ringkonnakohtusse, sest vaja on hinnata täiendavaid tõendeid.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes