Õigus

Keskkonnainspektsioon registreeris tänavu esimesel poolaastal keskkonnaalaste õigusrikkumistega seoses 654 väärteo- ja 16 kriminaalmenetlust.
Taastuvenergia on Euroopa Liidus hetkel üks olulisemaid teemasid ning Eesti on taastuvenergia valdkonnas üpris edukas, täites endale seatud eesmärke.
Kolmapäev, 10 August 2016 16:02

Arve tähtsusest käibemaksu mahaarvamisel

Arve mittenõuetekohane vormistamine võib põhjustada maksuriski, mis ei anna ettevõtjale võimalust oma kuludelt sisendkäibemaksu maha arvata.
Paljude aastate kogemus näitab, et korteriühistu tegevuse tõhusus ehitise mõtteliste osade, maatüki haldamisel ning liikmete ühiste huvide esindamisel sõltub liikmete aktiivsusest – kui innukalt juhatuse kokkukutsutud üldkoosolekutel osaletakse.
Läti majanduspolitsei hakkas uurima Oleg Ossinovski osalusega 22 miljonilist diiselrongide renoveerimise projekti, mille lõplikku valmimist on juba enam kui poole aasta võrra edasi lükatud, kirjutab Läti päevaleht Diena.
Maksu- ja tolliameti töötajad tabasid Luhamaa piiril mehe, kes üritas gaasiballoonides smugeldada Eestisse kümneid tuhandeid salasigarette.
Riigikohus tegi esmaspäeval otsuse, mille järgi tuleb tuulegeneraatorite rajamisel ja detailplaneeringu koostamisel võtta arvesse ka nende tekitatavat müra ning mõju ümbritsevale elu- ja looduskeskkonnale.
Saksamaa Baieri liidumaa ametnike pensionifond kaebas autofirma Volkswagen (VW) kohtusse, sest leiab, et on VW heitmenäiduskandaali tõttu kaotanud 700 000 eurot, kirjutas Kauppalehti.
Septembri alguses toimub Euroopa Kohtus istung, kus tuleb arutusele Eesti eelmise aasta kevadel esitatud hagi Euroopa Liidult 34,3 miljoni euro ulatuses suhkru liigse laovaru eest makstud tasu tagasisaamiseks.
Reisiettevõtjatel tuli 20. juuliks tarbijakaitseametile esitada aasta teise kvartali pakettreiside kogumüügi aruanne, mis on vajalik tagatisraha vastavuse hindamiseks tarbijate ees võetud kohustustele - neli ettevõtet jätsid aruande esitamata, mistõttu kandis…
Tarbijakaitseamet on tänavu esimeses pooles testinud kokku 24 mänguasja ja nahktoodet, millest ligi pooled osutusid ohtlikuks ja eemaldati müügilt.
Tallinna halduskohus andis Superbusi ja maanteeameti vahelises kohtuvaidluses liinilubade üle võidu bussifirmale, leides, et amet on liiniloa andmisest keeldudes eksinud kaalutluspõhimõtete vastu ja arvestanud valesti busside täitumusprotsente, kirjutab Postimees.
Eesti Kaubandus-tööstuskoda ei toeta justiitsministeeriumi välja töötatud seadusemuudatust, millega tahetakse Eestis ka alaliselt tegutsevate vahekohtute otsuseid hakata tulevikus tavakohtu poolt täidetavaks tunnistama.
Tarbijakaitseametisse on pöördunud hulgaliselt tarbijaid seoses Ca5er OÜ veebilehelt www.caser.ee tehtud tellimustega.
Euroopa Komisjon trahvis rekordilise 2,93 miljardi euroga viit Euroopa suurimat veoautotootjat, süüdistades neid enam kui 14 aasta vältel hindade kokkuleppimises.
Euroopa Liit (EL) esitas neljapäeval USA tehnoloogiafirmale Google kolmanda süüdistuse, taas kahtlustab Euroopa Komisjon USA firmat oma domineeriva positsiooni ärakasutamises.
Läti prokuratuur esitas neljapäeval raudtee-ettevõtjale Oleg Ossinovskile ametliku süüdistuse Läti Raudtee eksjuhile Uģis Magonisele 499 500 euro suuruse altkäemaksu andmise eest.
Kolmapäev, 06 Juuli 2016 10:44

Mis on kaalutlusõigus?

Suvine ehitusaeg on alanud ning sellega seoses kerkivad päevakorda ka ehitusõiguse ulatuse määramise kaalutlused. Õiguspärane haldusakt peab olema kooskõlas seadusega, proportsionaalne ja kaalutlusvigadeta, kirjutab vandeadvokaat Ene Soop advokatuuri blogipostituses.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes