Õigus

Rahandusministeeriumi tellimusel alustatakse Riigi Kinnisvara AS-i tegevusvormi analüüsi. Analüüsiga selgitatakse välja RKAS-ile sobivaim juriidiline vorm ja selle muutmiseks vajalikud ümberkorraldused.
Juhul kui valitsus ei loobu apteekide omandireformist, mille alusel apteekide omanikud peaksid olema proviisorid, tuleks Eesti apteekide ühenduse ja ravimihulgimüüjate liidu hinnangul reformi üleminekuaegade pikendamist vähemalt 2025. aastani.
Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimehe Martin Helme hinnangul on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretäri Kristen Kanariku seisukoht, et president peaks kooseluseaduse võimalikule tühistamisele panema veto, käsitletav üleskutsena rikkuda Eesti…
Riigikohus ei peatanud oma 7. augusti lahendiga Rakke valla ja Väike-Maarja valla sundliitmise protsessi.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär Kristen Kanarik kinnitas, et valitsus ei kavatse kindlasti toetada Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluva justiitsminister Urmas Reinsalu soovi kooseluseadus kehtetuks tunnistada.
Vabariigi Valimiskomisjoni (VVK) hinnangul ei ole õigusriigile kohane kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eel tekkinud olukord, kus osa sundliitmise kohtus vaidlustanud valdadest mängivad mõttega korraldada paralleelvalimised haldusreformi eel kehtinud piiride alusel.
Saksa ravimimüügikontsern Phoenix Group, millele kuulub Eestis apteegikett Benu ja ravimite hulgimüügifirma Tamro Eesti, plaanib riigi vastu nõude esitada, kui ei muudeta ravimiseadust, mis näeb ette 2020. aastaks apteekide võõrandamise…
Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler märkis ravimiameti otsuse pele peatada apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamine, et finantssektoris on veebi kaudu nõustamisteenust pakutud juba ammu.
Tallinna Hipodroomile kuuluv totokorraldaja AS Totalisaator kaotas riigikohtus vaidluse Rootsi ennustusportaaliga AB Trav och Galopp (ATG) ning ei saa tagasi ATG kasuks hüvitatud kohtumenetluse kulusid.
Reede, 04 August 2017 13:16

Riik eirab ettevõtja põhiõigust

EVEA ei mõista, miks riik teeb digiallkirjastatud dokumentide ületembeldamise nõudega vahet eraisikul ning ettevõtjal, keda nii president kui ka peaminister on oma erinevates kõnedes nimetanud Eesti alustaladeks.
Sotsiaalministeerium soovitab apteegikettidel oma personali erinevate piirkondade vahel ühtlasemalt jaotada, et võimaldada maapiirkondades apteegiteenuse olemasolu.
Riigikohtu kolleegiumil on kahtlus, et Tallinna müügimaks võis olla vastuolus Euroopa Liidu seadustega ka mitteaktsiisikaupade puhul, mistõttu esitab kohus eelotsuse taotluse Euroopa Kohtule.
Luunja ja Kavastu apteekide sulgemine on kohalike inimeste jaoks valulik otsus, mis maapiirkonnale pitseri vajutab, kinnitas Luunja vallavanem Aare Anderson.
Kui süüdimõistetud kurjategijal on õigus taotleda luba pikaajaliseks kokkusaamiseks lähedasega, siis vahi all viibival süüdistataval seda õigust pole, märkis riigikohus oma teisipäevases lahendis.
Ravimiameti hinnangul peab proviisor või farmatseut seaduse alusel asuma füüsiliselt apteegis apteegiteenuse osutamiseks, mistõttu ei ole amet järsku otsustanud videosilla kasutamist apteekides piirata.
Kolmapäev, 02 August 2017 14:05

13 valda otsivad riigikohtust õigust

13 valda, mille valitsus otsustas juuni- ja juulikuiste otsustega sundliita, on pöördunud riigikohtusse, kaevates, et valitsus pole piisavalt kaalutlenud nende esitatud vastuargumente, kirjutab Postimees.
Ravimiamet peatas apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise, mistõttu sulgeb Apotheka kaubamärki kasutav Terve Pere apteek juuni algusest videosilda kasutanud Kavastu ja Luunja apteegi; ettevõte plaanib ravimiameti otsuse kohtus vaidlustada.
50%-50% osalusega äriühingud toimivad edukalt ja mõlemat osanikku ja juhatuse liiget rahuldavalt üksnes seni, kuni suhted on head. Julgen väita, et paljudes 50-50 osaühingutes saab ilus aeg ükskord otsa ja…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes