Õigus

Õiguskantsler Ülle Madise märgib riigikohtule esitatud arvamuses, et väärteomenetluse seadustiku üks säte on osaliselt vastuolus põhiseadusega, kuna ei võimalda mõnedel hoiatustrahvi saanud isikutel otsust kohtus vaidlustada.
Rahandusministeerium on valmis õigusselguse nimel muutma haigekassa ja töötukassa tegevust reguleerivaid seadusi, et lõpetada vastuolu nende reservide kasutamises, millele juhtis tähelepanu õiguskantsler Ülle Madise.
Sageli sõlmitakse enne kinnisvaraga seotud tehingut eelleping, mis kindlustab justkui tulevase ostu-müügi. Seda, kas ja millisel juhul on see vajalik ning milline eelleping on üldse seadusega kehtiv, selgitab SEB Foorum.
Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul on haigekassa ja töötukassa reservide kasutamine riigi jooksvate kulutuste katmiseks haigekassa seaduse ja töötuskindlustuse seadusega vastuolus ja see vastuolu tuleks likvideerida.
Kaubandus-tööstuskoja hinnangul võib 2014. aastal ravimiseaduses kehtima hakanud keeld, mille kohaselt ei tohi ravimite hulgimüüjad olla apteegi omanikud, olla põhiseadusega vastuolus. Juba tookord juhtis kaubanduskoda sellele asjaolule riigikogu tähelepanu. Kuna…
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja hinnangul pole põhjendatud ebavõrdne kohtlemine, mille kohaselt peavad ettevõtjad oma kuludega vanad digidokumendid üle tembeldama.
Advokaadibüroo Sorainen jätkab seitse aastat kestnud kohtuvõitlust, et ASi Eesti Telekom endised väikeaktsionärid saaksid Telia Company AB’lt hüvitist koos kõigi viivistega ega peaks tasuma õigusabikulusid.
Rahandusministeeriumi tellimusel alustatakse Riigi Kinnisvara AS-i tegevusvormi analüüsi. Analüüsiga selgitatakse välja RKAS-ile sobivaim juriidiline vorm ja selle muutmiseks vajalikud ümberkorraldused.
Juhul kui valitsus ei loobu apteekide omandireformist, mille alusel apteekide omanikud peaksid olema proviisorid, tuleks Eesti apteekide ühenduse ja ravimihulgimüüjate liidu hinnangul reformi üleminekuaegade pikendamist vähemalt 2025. aastani.
Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimehe Martin Helme hinnangul on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretäri Kristen Kanariku seisukoht, et president peaks kooseluseaduse võimalikule tühistamisele panema veto, käsitletav üleskutsena rikkuda Eesti…
Riigikohus ei peatanud oma 7. augusti lahendiga Rakke valla ja Väike-Maarja valla sundliitmise protsessi.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär Kristen Kanarik kinnitas, et valitsus ei kavatse kindlasti toetada Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluva justiitsminister Urmas Reinsalu soovi kooseluseadus kehtetuks tunnistada.
Vabariigi Valimiskomisjoni (VVK) hinnangul ei ole õigusriigile kohane kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eel tekkinud olukord, kus osa sundliitmise kohtus vaidlustanud valdadest mängivad mõttega korraldada paralleelvalimised haldusreformi eel kehtinud piiride alusel.
Saksa ravimimüügikontsern Phoenix Group, millele kuulub Eestis apteegikett Benu ja ravimite hulgimüügifirma Tamro Eesti, plaanib riigi vastu nõude esitada, kui ei muudeta ravimiseadust, mis näeb ette 2020. aastaks apteekide võõrandamise…
Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler märkis ravimiameti otsuse pele peatada apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamine, et finantssektoris on veebi kaudu nõustamisteenust pakutud juba ammu.
Tallinna Hipodroomile kuuluv totokorraldaja AS Totalisaator kaotas riigikohtus vaidluse Rootsi ennustusportaaliga AB Trav och Galopp (ATG) ning ei saa tagasi ATG kasuks hüvitatud kohtumenetluse kulusid.
Reede, 04 August 2017 13:16

Riik eirab ettevõtja põhiõigust

EVEA ei mõista, miks riik teeb digiallkirjastatud dokumentide ületembeldamise nõudega vahet eraisikul ning ettevõtjal, keda nii president kui ka peaminister on oma erinevates kõnedes nimetanud Eesti alustaladeks.
Sotsiaalministeerium soovitab apteegikettidel oma personali erinevate piirkondade vahel ühtlasemalt jaotada, et võimaldada maapiirkondades apteegiteenuse olemasolu.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes