Õigus

Kui inimene asub osalise tööajaga hooajalisele tööle, siis tal on ravikindlustus, mis hakkab kehtima kaks nädalat peale lepingu sõlmimist.

Oleme võtnud uue juhatuse liikme ning maksame talle juhatuse liikme tasu. Kas ettevõttel on õigust juhatuse liikme lepingus ette näha ka lisahüvesid, näiteks õigust saada puhkust ja puhkusetasu?

Mida toob kaasa negatiivne omakapital?

Teisipäev, 28 Veebruar 2017 10:56

Millal tuleks esitada kohtusse pankrotiavaldus?

Kui on selge, et juriidilise isiku maksejõuetus on püsiva iseloomuga, peab juhatuse liige või teda asendav organ esitama kohtusse pankrotiavalduse.
Kas töövari tuleb registreerida?
Esmaspäev, 27 Veebruar 2017 16:00

Kuidas planeerida ettevõttes puhkusi? 1

Ettevõttes on puhkuste ajakava koostamise aeg. Kuidas puhkuseid planeerida ning millega tuleb arvestada?
Autorollo tsiviilasjaga seotud isikutele, teiste hulgas riigikogu liikmele Keit Pentus-Rosimannusele ringkonnakohtus tulnud soodne lahend veel ei jõustunud, kuna riigikohus võttis esmaspäeval kaasuse menetlusse, vahendab BNS.
Esmaspäev, 27 Veebruar 2017 13:23

Räägime Rail Balticust, aga räägime päriselt!

Rail Balticu temaatika on Eesti inforuumis juba viimased pool aastat kirglikku kõneainet pakkunud, eriti värvikaks on seisukohavõtud muutunud viimastel nädalatel. Paraku pole emotsionaalseks kiskuv dispuut loonud erinevate vaadete võrdluses eeldust…
Kolmapäev, 22 Veebruar 2017 13:49

Ettevõtted kaotasid Riigikohtus maksuvaidluse

Riigikohtu üldkogu jättis teisipäeval rahuldamata kassatsioonkaebuse, milles Neste Eesti AS, Selver AS, JCDecaux Eesti OÜ ja Clear Channel Estonia OÜ vaidlustasid Pärnu linnavalitsuse kehtestatud kohustust tasuda reklaamimaksu.
Riigikohtu hinnangul ei ole kohalike omavalitsuste kehtestavad reklaamimaksud põhiseadusega vastuolus.
Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul on lahja alkoholi aktsiisimäära ennaktõus põhiseadusega vastuolus, kuna see rikub ettevõtlusvabadust ning õiguspärase ootuse põhimõtet.
Reede, 17 Veebruar 2017 14:15

Ilotrükk võitis halduskohtus maksuametit

Tallinna halduskohus rahuldas neljapäeval OÜ Ilotrükk kaebuse maksu- ja tolliameti (MTA) maksuotsuse peale, MTA oli nimetatud otsusega suurendanud Ilotrüki maksukohustust.
Hea TRINITI kolleeg Sten Veidebaum tutvustas oma hiljutises blogikandes äriühingu juhatuse liikme vastutuse üldiseid põhimõtteid ja selleteemalisi uuemaid Riigikohtu seisukohti.
Neljapäev, 16 Veebruar 2017 10:37

Keeruline tee koju

Seadused ja kohtupraktika pakuvad mitmeid lahendusi, kuidas oma kinnistule juurdepääsuteed saada.
Finantsinspektsioon andis esmaspäeval krediidiandja tegevusloa Sofi OÜ-le, mis võimaldab anda eraisikutele laenu ning peab ka kunstifondi.
Riigikohus tegi hiljuti mitu otsust, milles käsitles eraparklatest autode teisaldamist. Minimaalse häälteenamusega (neli kohtunikku kolme vastu) leiti, et parklapidajal on õigus auto võla täitmise tagamiseks teisaldada. See aga tähendab, et…
Tartu halduskohus rahuldas eelmisel ja sel nädalal kaebused Tartu linnavalitsuse kahele otsusele ning kohustas ühele kaebajale maksma saamata jäänud 85-eurose toimetulekutoetuse ja teisele kaebajale 90-eurose peretoetuse.
Riigikogu õiguskomisjon arutas justiitsministeeriumi ettepanekut kehtestada isikule, kes on kriminaalses joobes (vähemalt 1,5 promilli) roolist tabatud teist korda, vähemalt viiepäevane kohustuslik vangistus. Vandeadvokaat Indrek Sirk osales arutelus advokatuuri eksperdina.
canadian meds online canadian pharmacy

Liituge meiega sotsiaalv?rgustikes