Neljapäev, 18 Mai 2017 16:42

Alaealiste töölepalkamise toetamise eelnõu läks kooskõlastusringile

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega täiendatakse Eesti Töötukassa pakutavat toetuste paketti, andes tööandjatele võimaluse taotleda töötukassalt alaealiste tööle võtmiseks toetust.

"Eesmärk on motiveerida tööandjaid tegelema ka alaealistega ning sellega suurendada noorte võimalusi töökogemuse saamiseks, näiteks koolivaheajal," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski pressiteates. "See on üks meede, millega ennetada noorte töötust" lisas ta.

Toetuse abil saavad ettevõtjad anda 2018. aastaks töökogemuse täiendavalt 3500 noorele vanuses 13–16 ning 2020. aastaks võiks töökogemus olla vähemalt igal kümnendal 13–16-aastasel.

Tööandja saab 13–16–aastaste tööle võtmiseks taotleda toetust, mille suurus on 30 protsenti töölevõetava bruto töötasust. Toetust makstakse tagasiulatuvalt 12 kuu eest. Selleks on vaja töötukassale taotlus esitada aasta esimeses kvartalis ning eelneva aasta jooksul peab tööandja olema noortele tasunud kokku vähemalt 1000 eurot brutopalka.

Tööandja saab toetust nii töölepingu kui muu võlaõigusliku lepingu alusel töötanud alaealiste eest. Toetust saab taotleda juriidiline isik, füüsiline isik või kohaliku omavalitsuse asutus.

Maksu- ja tolliameti andmetel töötas 2015. aasta jooksul kokku ainult 6 protsenti 12–14–aastastest ning veerand 15–17–aastastest alaealistest. 2016. aastal oli eelneva töökogemuseta ligi 60 protsenti kõigist 15–24–aastastest töötutest.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Eesti tööhõive kasv oli esimeses kvartalis üks EL-i madalamaid
  Eesti tööhõive kasv oli tänavu esimeses kvartalis võrreldes mullu sama ajaga üks Euroopa Liidu (EL) madalamaid, edestades 0,9 protsendi juures vaid Poolat, Leedut ja Itaaliat.
 • Uuring: Eesti eelistatuim tööandja on taas Eesti Energia
  Uuringufirma Kantar Emori igakevadises tööandjate maine uuringus hoiab viiendat aastat järjest esikohta Eesti Energia.
 • Maxima: teenindusettevõte tööjõuturul on olukord tavapärane
  Jaemüügiketi Maxima Eesti kaubandusdirektori Marko Põderi sõnul on teenindusettevõte tööjõuturul olukord praegu suhteliselt tavapärane ning suvist tööjõuvajadust aitavad katta suvel lisaraha teenida soovivad koolinoored.
 • Kui töötajad vajavad koolitamist
  Kui töötajad vajavad koolitamist Üha rohkem tööandjaid räägib, et neil on vaja oskustega töötajaid. Tööandjad panustavad töötajate oskuste arendamisse ka ise, kuid on olukordi, kus riigiabi oleks ettevõttele tarvilik. Valitsus kiitis heaks määruse eelnõu „Tööhõiveprogramm 2017–2020”, millega alates 1. juunist kaasnevad mitmed muutused „Tööta ja õpi” programmis.
 • Registreeritud töötute arv maikuus vähenes
  Mais vähenes registreeritud töötute arv võrreldes eelmise kuuga 6% võrra. Kuu lõpus oli töötuna registreeritud 29 779 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,6%. Vähenenud töövõimega inimesi oli nende hulgas 9623 ehk 32%.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes