Teisipäev, 20 Oktoober 2015 17:11

Ametiühing: Saku Läte kahtleb kollektiivlepingu vajaduses

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Viimasel ajal on Saku Läte hakanud oma kauba laialivedamisel kasutama renditööjõudu
Viimasel ajal on Saku Läte hakanud oma kauba laialivedamisel kasutama renditööjõudu PM

Joogivett pakkuv ettevõte Saku Läte OÜ kahtleb ametiühingu hinnangul ettevõtte töötajate soovis kollektiivlepingu järele Transpordi Ametiühinguga (ETTA) ja korraldas soovi väljaselgitamiseks küsitluse.

"Tööandja avaldas soovi teha oma töötajate seas küsitluse: kas töötajad soovivad paremaid töötingimusi, kas kõik töötajad tahavad seda kollektiivlepingut. See tekkis kõik sellest, et Saku Lättes töötab kokku umbes 100 töötajat, meie esindame aga autojuhte, keda on veidi alla 30 inimese. Tööandja arvates rääkisime väikese grupi eest, nii et küsitluse korraldati kõikide töötajate seas," ütles transpordi ametiühingu autojuhtide koordinaator Tarmo Kahem BNS-ile.

Missugusel kujul antud küsitlus toimus, kas kirjalikult või suuliselt, anonüümselt või näost näkku, ei osanud Kahem öelda.

"Eile oli tähtaeg, mil tööandja pidi meile küsitluse tulemusi avalikustama ja oma otsusest teatama. Siiamaani pole me veel vastust saanud, aga andsime neile veel kaks lisapäeva. Kui homseks vastust ei tule, siis esitame neile päringu," lisas ta.

Oktoobri alguses alustas transpordi ametiühing kollektiivläbirääkimisi OÜ-ga Saku Läte, et muuta autojuhtide palgasüsteem läbipaistvamaks ja tuua neile täiendavaid puhkusepäevi. Ametiühingu sõnul vajab 2009. aastal sõlmitud kollektiivleping ametiühingu ja Saku Lätte vahel uuendamist ja kaasajastamist.

Viimasel ajal on Saku Läte hakanud oma kauba laialivedamisel kasutama renditööjõudu. Kuigi ametiühingul ei ole põhimõttelist vastuseisu sellise tegevuse vastu, on tulnud mitmeid signaale rendifirmades ümbrikupalga maksmiste kohta. Koos maksu- ja tolliametiga on sellised skeemid võetud suurema tähelepanu alla ning ausa konkurentsi eesmärgil panustab sellesse oma aega ja teadmisi ka ametiühing kuni probleemi lahenemiseni, teatas ametiühing.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Ametiühingud tõstaks miinimumpalga kolme aastaga 650 euroni
  Eesti Ametiühingute Keskliit tahab tõsta Eesti miinimumpalka kolme aasta jooksul 38 protsenti ehk 470 eurolt 650 euroni.
 • ABB on tänavu Eestis tööle võtnud ligi 500 inimest
  Tööstuskontsern ABB on tänavu Eestis tööle võtnud ligi 500 inimest, kellest äriteeninduskeskusesse on tööle asunud ligi 100 töötajat.
 • SEB: tööhõive määra edasist kasvu on raske näha
  Teises kvartalis kasvas tööjõus osalemise määr viimase 20 aasta rekordtasemele 72 protsendini, SEB analüütiku Mihkel Nestori hinnangul on tööhõive määra edasist kasvu raske näha.
 • Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus
  Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus Tööealiste elanike arv väheneb ja veel rakendamata tööjõudu on tööturul järjest vähem. Esimeses kvartalis oli täitmata ametikohtade arv viimase kaheksa aasta suurim. Tööjõupuudus oli juulis äritegevust takistav peamine tegur veerandi tööstus- ja teenindusettevõtete hulgas ning lausa poolte ehitusettevõtete seas. Seetõttu püsib surve ka palkade kasvuks.
 • Tööjõus osalemise määr on viimase 20 aasta kõrgeim
  Töötuse määr oli 2017. aasta II kvartalis 7%, tööhõive määr 66,9% ja tööjõus osalemise määr 72%, teatab Statistikaamet. Võrreldes 2016. aasta II kvartaliga jäi tööhõive määr samale tasemele, tööjõus osalemise määr oli viimase 20 aasta kõrgeim.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes