17.10.2018 Kolmapäev

Autoettevõtjad: autojuhtide miinimumpalk tõuseb

Autoettevõtete liidu hinnangul on ametiühingute ettepanek tõsta autojuhtide miinimumpalka teretulnud ning õigustatud ja sellega tuleks edasi liikuda, mis summani töötasu aga tõsta võiks, ei oska liit veel öelda.

"Praegune miinimumpalk 620 eurot on väga pikalt samal tasemel olnud. Tegelikult on see häbiväärselt väike, sellega oleme nõus," ütles autoettevõtete liidu direktor Villem Tori BNS-ile ja Postimehele.

Ametiühingute ettepanek tõsta miinimumpalk 1000 euroni on tema sõnul väga teretulnud ja kindlasti tuleb sellega edasi minna. "Brutopalga tõstmine on õigustatud ja õiglane ning kindlasti me tuleme sellega vastu. Aga kui suur see olema saab, sõltub hiljem, läbirääkimiste käigus," ütles autoettevõtete liidu direktor.

"Kui me oleme siin vaadanud erinevaid tööportaale ja kuulutusi, kus juhte otsitakse, siis töötasu pakkumine algab tavaliselt 1500 eurost. Kui me räägimine 1000-eurosest miinimumist, siis selgelt see on õige," rääkis Tori.

Samas tõdes ta, et teema on nüansirohke. "On teatud tööd. Näiteks kalluritööd, mis algavad kuskil kevadel ja lõpevad sügisel. Sellise juhi tööle võtmine tähendab seda, et mingil ajal tal tööd pole, aga palka tuleb ikka maksta," ütles autoettevõtete liidu direktor ning rõhutas, et nüanssidega tuleb arvestada, et ettevõtjate koormus liialt suureks ei läheks.

Transpordi Ametiühing pöördus 17. oktoobril autoettevõtete liidu poole, alustamaks läbirääkimisi laiendatud valdkondliku kollektiivlepingu sõlmimiseks riigisisesel kaubaveol, et tõsta miinimumtöötasu 1000 eurole. Ametiühingu kinnitusel on praegu riigisisese kaubaveo autojuhi miinimumtöötasu 620 eurot kuus ja seda on ilmselgelt vähe.

Transpordi Ametiühingu juhatuse esimehe Üllar Kallase sõnul tegutseb maksu- ja tolliameti andmetel Eestis 2532 transpordiettevõtet ning neis töötab 16791 töötajat. "Töötasu 1 kuni 619 eurot makstakse pea pooltes ettevõtetes, mis on 40 protsenti töötajate üldarvust. Põhimõtteliselt makstakse neile töötajatele vähem, kui kehtiv üldtöökokkulepe miinimumpalgaks ette näeb. Kolmandik ettevõtetest maksab töötasu vahemikus 620-999 eurot ning ainult 14 protsendis ettevõtetes makstakse töötasu rohkem kui 1000 eurot kuus," ütles Kallas pressiteate vahendusel.

Esimene läbirääkimiste voor Transpordi Ametiühingu ja Autoettevõtete Liidu vahel toimub 30. oktoobril ning läbirääkimiste ajal kutsuvad pooled ka liitu mittekuuluvaid tööandjaid ning ametiühingusse mittekuuluvaid autojuhte aktiivselt avaldama arvamust ja lisama ettepanekuid sõlmitavasse kokkuleppesse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference