Esmaspäev, 17 September 2018 09:12

Eesti alustas Saksamaal IT-spetsialistide värbamise kampaaniat

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti alustas koos edukate IT-firmadega kampaaniat "Career Hunt", et värvata Saksamaalt juhtivspetsialiste selliste rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtete tarvis, nagu Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff ja Swedbank, vahendab Presseportal.de Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pressiteadet.

Väljavalitud kandidaatidele korraldatakse viiepäevane reis Eestisse, kus nad saavad kohtuda IT-gigantidega, külastada NATO küberkaitsekeskust ja maailma suurimat robootikafestivali Robotex. Lisaks avaneb kandidaatidel ka võimalus töövestluseks, mis võib nende karjäärile uue suuna anda.

"Career Hunt" annab kõigile tööedust ja Eestisse kolimisest huvitatutele võimaluse seda riiki tasuta külastada ning enne ümberasumist ka sealsete võimalustega tutvuda. EAS kirjutab kampaania promotekstis, et kuigi Eestis elab vaid 1,3 miljonit inimest, on riigil kasvav IT- ja kommunikatsioonisektor ning 2020. aastaks on tööjõuturul prognoositavalt vajaka umbes 37 000 IT-spetsialisti.

Sooviavaldust on võimalik kuni 23. septembrini täita aadressil careerhunt.EU, kus on firmade all lisaks Taxify'le, Twiliole, Microsoftile, Veriffile ja Swedbankile toodud ära näiteks ka Skype, Proekspert, Helmes, Nortal, Axinom, Finestmedia, Topia ja Global Gaming.

Väljavalitud 20 kandidaati tehakse teatavaks 20. oktoobril ja 1. novembriks broneeritakse piletid. Kampaanianädal Eestis kestab 28. novembrist kuni 2. detsembrini.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Töötamine pühade ajal
  Töötamine pühade ajal 24., 25., 26. detsember ning 1. jaanuar on riigipühad, mis on reeglina töötajate jaoks vabad päevad. Tööandja majandustegevuse tõttu või kehtestatud tööajakava alusel riigipühal töötavatele inimestele peab tööandja maksma selle aja eest kahekordset töötasu. Riigipühade eel (23. ja 31. detsembril) tuleb kõikide töötajate tööpäeva lühendada kolme tunni võrra.
 • Eesti tööjõukulude kasv oli kolmandas kvartalis üle EL-i keskmise

  Kolmandas kvartalis ületas Eesti tööjõukulude kasvutempo mitmekordselt Euroopa Liidu keskmist, ent jäi alla Lätile ja Leedule. Tunnipõhises arvestuses kasvas tööjõukulu kolmandas kvartalis aastaga euroalas 2,5 protsenti ning kõikide EL-i riikide seas 2,7 protsenti, selgub Eurostati andmetest. Teises kvartalis oli kasv vastavalt 2,3 ja 2,7 protsenti.

 • Eestis on vabu töökohti Euroopa keskmisest vähem

  Euroala vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis 2,1 protsendil, Eestis on vabade töökohtade määr 1,9 protsendiga allpool Euroopa Liidu (EL) keskmist.Vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes samal tasemel, 2,1 protsedil, aasta varasemaga võrreldes aga suurenes määr 0,2 protsendipunkti võrra, selgub Eurostati andmetest. EL-is tervikuna püsis määr samuti teise kvartaliga samal tasemel 2,2 protsendil.

 • Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot
  Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot Valitsus kehtestas neljapäevasel istungil uuest aastast tunnitasu alammääraks 3,21 eurot ja miinimumpalgaks 540 eurot kuus.
 • Riigikogu kehtestas isetõusva pensioniea

  Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis muudab pensionisüsteemi paindlikumaks, seob alates 2027. aastast pensioniea keskmise elueaga ning seab pensioni lisaks palgasummale sõltuvaks ka inimese tööstaažist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes