Esmaspäev, 17 September 2018 09:12

Eesti alustas Saksamaal IT-spetsialistide värbamise kampaaniat

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti alustas koos edukate IT-firmadega kampaaniat "Career Hunt", et värvata Saksamaalt juhtivspetsialiste selliste rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtete tarvis, nagu Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff ja Swedbank, vahendab Presseportal.de Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pressiteadet.

Väljavalitud kandidaatidele korraldatakse viiepäevane reis Eestisse, kus nad saavad kohtuda IT-gigantidega, külastada NATO küberkaitsekeskust ja maailma suurimat robootikafestivali Robotex. Lisaks avaneb kandidaatidel ka võimalus töövestluseks, mis võib nende karjäärile uue suuna anda.

"Career Hunt" annab kõigile tööedust ja Eestisse kolimisest huvitatutele võimaluse seda riiki tasuta külastada ning enne ümberasumist ka sealsete võimalustega tutvuda. EAS kirjutab kampaania promotekstis, et kuigi Eestis elab vaid 1,3 miljonit inimest, on riigil kasvav IT- ja kommunikatsioonisektor ning 2020. aastaks on tööjõuturul prognoositavalt vajaka umbes 37 000 IT-spetsialisti.

Sooviavaldust on võimalik kuni 23. septembrini täita aadressil careerhunt.EU, kus on firmade all lisaks Taxify'le, Twiliole, Microsoftile, Veriffile ja Swedbankile toodud ära näiteks ka Skype, Proekspert, Helmes, Nortal, Axinom, Finestmedia, Topia ja Global Gaming.

Väljavalitud 20 kandidaati tehakse teatavaks 20. oktoobril ja 1. novembriks broneeritakse piletid. Kampaanianädal Eestis kestab 28. novembrist kuni 2. detsembrini.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Registreeritud töötus püsis kolmandas kvartalis 4,5 protsendil

  Kolmandas kvartalis oli töötuna arvel ligi 29600 inimest, ning registreeritud töötuse määr püsis mullusega samal tasemel 4,5 protsendil.

 • Kuidas mõjutab tehnoloogia areng tööturgu?
  Swedbanki Rahaasjade Teabekeskus esitles hiljaaegu uuringutulemusi, mille järgi Eesti elanike arvates ei mõjuta tehnoloogia areng nende ametikoha püsimajäämist. Ainult 6% vastanutest arvas, et uute tehnoloogiate mõju nende ametile avaldub juba lähiaastatel ning 20% usub, et see mõju avaldub viie aasta pärast. Rahaasjade Teabekeskus korraldas vestlusringi, kus arutleti uuringutulemuste valguses selle üle, kuidas tehnoloogia areng mõjutab ametikohti, millised on tuleviku töökohad ning vajalikud kompetentsid. Ülevaate arutelus räägitust teeb Swedbanki blogis Kukkur Kati Voomets.
 • Sotsiaalkindlustusamet otsib 5,8 miljoni eest kaitstud töö partnereid
  Sotsiaalkindlustusamet otsib kaheks aastaks partnereid pikaajaliselt kaitstud töö teenuse osutamiseks, hanke eeldatav maksumus on 5,8 miljonit eurot.
 • Autoettevõtjad: autojuhtide miinimumpalk tõuseb
  Autoettevõtete liidu hinnangul on ametiühingute ettepanek tõsta autojuhtide miinimumpalka teretulnud ning õigustatud ja sellega tuleks edasi liikuda, mis summani töötasu aga tõsta võiks, ei oska liit veel öelda.
 • Ametiühing: TS Laevad pakub töötajatele ebaeetilisi hüvesid
  Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) süüdistab TS Laevade juhtkonna liiget ebaeetilises käitumises ja selles, et ettevõtte töötajatele pakuti erinevaid hüvesid, et vabaneda kollektiivlepingu sõlmimisest ametiühingu vahendusel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes