Kolmapäev, 15 Oktoober 2014 14:33

Eesti Posti töötajate palk tõuseb 5,8%

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Posti töötajate palk tõuseb 5,8%
Eesti Posti töötajate palk tõuseb 5,8% PM

Täna, 15. septembtil, allkirjastasid AS Eesti Post, Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liit ning Transpordi Ametiühing kollektiivlepingu, mille tulemusel tõuseb alates tulevast aastast esmatasandi töötajate palk keskmiselt 5,8%.

"Mul on hea meel, et palgatõus puudutab eelkõige neid töötajaid, kelle palgad olid kõige väiksemad," ütles AS-i Eesti Post juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Eesti Post ja ametiühingud leppisid kollektiivlepingu läbirääkimiste käigus kokku, et tuleva aasta esimesest jaanuarist tõusevad esmatasandi töötajate palgad keskmiselt 5,8%. Lisaks lepiti kokku kollektiivlepingu tingimused järgnevaks kolmeks aastaks. Palgatõus vaadatakse üle igal aastal. Kui eelmisel aastal lepiti läbirääkimistel kokku 4%-line palgatõus, siis tegelikkuses õnnestus esmatasandi töötajate palku mullu tõsta 5,3% ja viimase kolme aasta jooksul on palgad tõusnud kokku ligi 18%.

Kärmase sõnul olid läbirääkimised küll pingelised, kuid konstruktiivsed.

Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liidu juhatuse esimees Kadri Kangur sõnas, et läbirääkimised möödusid töises õhkkonnas ning kompromisside tulemusel saavutati kokkulepe. "Meie soovid olid kõrgemad kui ettevõtte võimalused, seega leidsime koos ettevõttega, et keskendume esmatasandi töötajatele. Just nendel ametikohtadel on palgatase täna kõige madalam ning vajab korrigeerimist. Leppisime tööandjaga kokku, et kõige suuremad palgatõusud, 6% ja enamgi ootavad ees kirjakandjaid ja klienditeenindajaid," selgitas Kangur.

Transpordi Ametiühingu juhi Jaan-Hendrik Toomeli kinnitusel on ka nemad sõlmitud kokkuleppega rahul. "Hea meel on tõdeda, et jõudsime kokkuleppele kullerite sissetulekute tõusus. Vaadates kogu transpordisektori arengut ja tööjõu situatsiooni, on see väga oluline."

AS Eesti Posti ja ametiühingute vahel sõlmitud kollektiivleping kehtib kolm aastat. Kollektiivlepingu tingimused kehtivad võrdselt nii ametiühingute liikmetele kui ametiühingutesse mittekuuluvatele töötajatele.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Ametiühingud tõstaks miinimumpalga kolme aastaga 650 euroni
  Eesti Ametiühingute Keskliit tahab tõsta Eesti miinimumpalka kolme aasta jooksul 38 protsenti ehk 470 eurolt 650 euroni.
 • ABB on tänavu Eestis tööle võtnud ligi 500 inimest
  Tööstuskontsern ABB on tänavu Eestis tööle võtnud ligi 500 inimest, kellest äriteeninduskeskusesse on tööle asunud ligi 100 töötajat.
 • SEB: tööhõive määra edasist kasvu on raske näha
  Teises kvartalis kasvas tööjõus osalemise määr viimase 20 aasta rekordtasemele 72 protsendini, SEB analüütiku Mihkel Nestori hinnangul on tööhõive määra edasist kasvu raske näha.
 • Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus
  Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus Tööealiste elanike arv väheneb ja veel rakendamata tööjõudu on tööturul järjest vähem. Esimeses kvartalis oli täitmata ametikohtade arv viimase kaheksa aasta suurim. Tööjõupuudus oli juulis äritegevust takistav peamine tegur veerandi tööstus- ja teenindusettevõtete hulgas ning lausa poolte ehitusettevõtete seas. Seetõttu püsib surve ka palkade kasvuks.
 • Tööjõus osalemise määr on viimase 20 aasta kõrgeim
  Töötuse määr oli 2017. aasta II kvartalis 7%, tööhõive määr 66,9% ja tööjõus osalemise määr 72%, teatab Statistikaamet. Võrreldes 2016. aasta II kvartaliga jäi tööhõive määr samale tasemele, tööjõus osalemise määr oli viimase 20 aasta kõrgeim.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes