Reede, 20 Aprill 2018 12:57

Eesti tööhõive oli mullu üks Euroopa Liidu kõrgeimaid

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti tööhõive vanusegrupis 20-64 oli mullu 78,7 protsendi juures üks Euroopa Liidu kõrgeimad; Eestist kõrgem oli see vaid kolmes liikmesriigis.

Kõrgeim oli tööhõive 81,8 protsenti Rootsis, 78,2 protsenti Ühendkuningriigis ning 79,2 protsenti Saksamaal. Neile järgnes 78,7 protsendiga Eesti, selgub Eurostati andmetest.

Samuti jäi Eesti 68,1 protsendi juures neljandale kohale tööhõive poolest vanusegrupis 55-64. Eestit edastasid 76,4 protsendiga Rootsi, 70,1 protsendiga Saksamaa ja 68,9 protsendiga Tšehhi.

Euroopa Liidus tervikuna oli vanusegrupis 20-64 tööhõive 72,2 protsenti ja vanusegrupis 55-64 57,1 protsenti.

Sugude lõikes olid vanusegrupis 20-64 tööhõive erinevused meeste ja naiste vahel madalaimad 1 protsendipunkt Leedus, 3,5 protsendipunkti Soomes, 4 protsendipunkti Rootsis ja 4,3 protsendipunkti Lätis. Eestis oli erinevuseks 7,3 protsendipunkti, võrreldes Euroopa Liidu keskmise 11,5 protsendipunktiga.

Vanemas vanusegrupis oli Eestis erinevuseks aga -2,7 protsendipunkti, nimelt oli naiste seas tööhõive 69,3 protsenti, meeste seas aga 66,6 protsenti. Ainsaks teiseks riigiks, kus naiste tööhõive ületas meeste tööhõive, oli Soome, kus meeste tööhõive oli 61,7 protsenti ja naiste oma 63,4 protsenti.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Registreeritud töötus püsis kolmandas kvartalis 4,5 protsendil

  Kolmandas kvartalis oli töötuna arvel ligi 29600 inimest, ning registreeritud töötuse määr püsis mullusega samal tasemel 4,5 protsendil.

 • Kuidas mõjutab tehnoloogia areng tööturgu?
  Swedbanki Rahaasjade Teabekeskus esitles hiljaaegu uuringutulemusi, mille järgi Eesti elanike arvates ei mõjuta tehnoloogia areng nende ametikoha püsimajäämist. Ainult 6% vastanutest arvas, et uute tehnoloogiate mõju nende ametile avaldub juba lähiaastatel ning 20% usub, et see mõju avaldub viie aasta pärast. Rahaasjade Teabekeskus korraldas vestlusringi, kus arutleti uuringutulemuste valguses selle üle, kuidas tehnoloogia areng mõjutab ametikohti, millised on tuleviku töökohad ning vajalikud kompetentsid. Ülevaate arutelus räägitust teeb Swedbanki blogis Kukkur Kati Voomets.
 • Sotsiaalkindlustusamet otsib 5,8 miljoni eest kaitstud töö partnereid
  Sotsiaalkindlustusamet otsib kaheks aastaks partnereid pikaajaliselt kaitstud töö teenuse osutamiseks, hanke eeldatav maksumus on 5,8 miljonit eurot.
 • Autoettevõtjad: autojuhtide miinimumpalk tõuseb
  Autoettevõtete liidu hinnangul on ametiühingute ettepanek tõsta autojuhtide miinimumpalka teretulnud ning õigustatud ja sellega tuleks edasi liikuda, mis summani töötasu aga tõsta võiks, ei oska liit veel öelda.
 • Ametiühing: TS Laevad pakub töötajatele ebaeetilisi hüvesid
  Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) süüdistab TS Laevade juhtkonna liiget ebaeetilises käitumises ja selles, et ettevõtte töötajatele pakuti erinevaid hüvesid, et vabaneda kollektiivlepingu sõlmimisest ametiühingu vahendusel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes