Teisipäev, 19 Detsember 2017 16:01

Eesti tööjõukulude kasv oli kolmandas kvartalis üks EL-i suurimaid

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Tööjõukulud tunnis kasvasid kolmandas kvartalis Eestis 8,6 protsenti, mis on üks Euroopa Liidu suurimaid kasve.

Eestist enam kasvasid tööjõukulud aastavõrdluses 10,7 protsenti Bulgaarias, 12,6 protsenti Ungaris ja 16,5 protsenti Rumeenias, selgub Eurostati andmetest.

Tunnipalgad kasvasid Eestis aastavõrdluses 8,7 protsenti, samas kui muud kulud kasvasid 8,4 protsenti.

Lätis ja Leedus kasvasid tööjõukulud tunnis vastavalt 5,2 ja 7,9 protsenti.

Euroalal kasvasid tööjõukulud kolmandas kvartalis 1,6 protsenti ning Euroopa Liidus 2,1 protsenti. Seejuures kasvas tunnipalk euroalal 1,6 protsenti ja muud kulud 1,5 protsenti. Euroopa Liidus oli kasvuks vastavalt 2,1 ja 2,3 protsenti.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot
  Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot Valitsus kehtestas neljapäevasel istungil uuest aastast tunnitasu alammääraks 3,21 eurot ja miinimumpalgaks 540 eurot kuus.
 • Riigikogu kehtestas isetõusva pensioniea

  Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis muudab pensionisüsteemi paindlikumaks, seob alates 2027. aastast pensioniea keskmise elueaga ning seab pensioni lisaks palgasummale sõltuvaks ka inimese tööstaažist.

 • Töötukassa kinnitas järgmise aasta eelarve

  Tänasel koosolekul kinnitas nõukogu ühehäälselt töötukassa järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse töötukassa tuludeks 564,8 miljonit eurot.

  Prognoosi kohaselt laekub töötuskindlustusmaksetest töötajate sihtfondi 131 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondi 70,5 miljonit eurot, riigieelarvest eraldatakse 328,6 miljonit eurot ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest koos riikliku kaasfinantseeringuga 34,6 miljonit eurot. 

  Töötukassa kuludeks on 2019. aastal planeeritud 531,5 miljonit eurot. Kulud kindlustushüvitistele, toetustele ja tööturuteenustele on kokku 486,9 miljonit eurot ning töötukassa tegevuskulud on eelarves 44,7 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aastaga kasvavad tuleval aastal kulud ennekõike töövõimetoetusele, erijuhtudel sotsiaalmaksule ning vähenenud töövõimega inimestele teenustele.

  Tööd otsivate ja töötavate inimeste oskuste arendamisele ja koolitamisele on töötukassa tuleva aasta eelarves planeeritud 22,6 miljonit eurot.

  Lisaks eelarvele kinnitati töötukassa 2019. aasta aastaplaan.

 • Tööjõuprognoos: aastani 2026 jääb töötajate arv Eestis samaks
  Tööjõu ja oskuste tuleviku-uuringu OSKA tööjõuprognoosi järgi töötajate arv järgmise kaheksa aasta jooksul ei vähene, kuid selle eelduseks on tööea pikenemine, tööturul aktiivsete osakaalu kasv ning positiivne ränne.
 • Muudatused töötamise registreerimisel alates 1. jaanuarist 2019
  Muudatused töötamise registreerimisel alates 1. jaanuarist 2019 Mis muutub töötamise registreerimisel alates 1. jaanuarist 2019

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes