Neljapäev, 10 August 2017 14:22

Juulikuus jäi töötute arv eelmise kuuga võrreldes samale tasemele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Juulikuus jäi registreeritud töötute arv eelmise kuuga võrreldes samale tasemele
Juulikuus jäi registreeritud töötute arv eelmise kuuga võrreldes samale tasemele Postimees
Juulikuus jäi registreeritud töötute arv eelmise kuuga võrreldes samale tasemele. Võrreldes aastataguse ajaga on registreeritud töötute arv tulenevalt töövõimereformist suurenenud. Juuli lõpu seisuga oli töötuna registreeritud 29 594 inimest ehk 4,6% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Vähenenud töövõimega inimesi oli registreeritud töötute hulgas 29%.

Kui eelmise kuuga võrreldes jäi juulis registreeritud töötute arv sarnasele tasemele, siis võrreldes aastataguse ajaga suurenes töötute arv ligikaudu 10%. See tuleneb töövõimereformist, mille käigus on vähenenud töövõimega registreeritud töötute arv aastaga kahekordistunud. Vaadeldes aga vaid neid töötuid, kelle töövõime ei ole vähenenud, oli registreeritud töötute arv juulis võrreldes aastataguse ajaga ligikaudu 7% madalam.

Kõrgeim oli juulis registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (10,0%) ja Valgamaal (8,3%) ning madalaim Harjumaal (3,4%) ja Saaremaal (3,5%). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid juuli lõpus lihttöölised (23%), teenindus- ja müügitöötajad (18%) ning oskustöötajad ja käsitöölised (17%).

Kuu jooksul lisandus töötukassale vahendamiseks 3894 uut tööpakkumist (61% neist läbi e-töötukassa). Kuu jooksul lisandunud tööpakkumiste arv oli eelneva kuuga võrreldes 18% väiksem ning aastataguse ajaga võrreldes 11% väiksem. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 9 866. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid oskustöötajatele ja käsitöölistele (24%), teenindus- ja müügitöötajatele (23%) ning lihttöölistele (22%) pakutavad töökohad.

Juulikuus asus töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3 269 inimest (sealhulgas 653 vähenenud töövõimega inimest). Tööalasel koolitusel osales 1 756 ja tööotsingu töötoas 1 029 inimest. Tööpraktikal osales 826, tööharjutusel 370 ning tööklubis 333 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1 304 korral. Töötavatele ja mitteaktiivsetele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel osaleti juulis 737 korral. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 36 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 47 uut töökohta. Palgatoetusega oli juulis töötamas  1 641 inimest. Lisaks osales veel 5 729 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes. Vähenenud töövõimega inimeste teenustest osales tööalasel rehabilitatsioonil 1 461 inimest, kogemusnõustamisel 16 inimest ja kaitstud töö teenust osutati 238 inimesele. Vähenenud töövõimega inimesed osalesid ka teistel tööturuteenustel – kokku osales teistel teenustel veel 2 402 inimest.

Juulis osales töötavatele inimestele pakutaval koolitusel 29 inimest. Kvalifikatsiooni saamise kulu hüvitati juulikuus 4 töötavale inimesele. Tööandjatele mõeldud koolitustoetusega muutuste olukorras oli juulikuus koolitusel osalemas 3 inimest.

Töötukassa maksis juulis töötuskindlustushüvitist 9 461 inimesele ehk 28% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 441 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 3,5 miljoni euro. Ligikaudu 151 euro suurust töötutoetust sai juulis 6 846 inimest ehk 20% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa juulis 493 inimesele. Keskmine juulis määratud hüvitis oli 1 670 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 964 tuhande euro.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa juulis 107 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli juulis 2 024 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 296 tuhande euro.

Töövõime hindamise taotlusi esitati juulis 3 269. Kuu jooksul määrati osaline töövõime 2 585 ja puuduv töövõime 1 212 inimesele, töövõime ei olnud vähenenud 771 inimesel.** Töövõimetoetust maksti juulis 21 937 inimesele kogusummas ligikaudu 5,4 miljonit eurot.*** Tööandjate esitatud taotluste alusel hüvitati sotsiaalmaks 21 469 vähenenud töövõimega töötaja eest. Tööandjate eest väljamakstud sotsiaalmaksu summa oli juulis üle 2,9 miljoni euro.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • SEB: tööhõive määra edasist kasvu on raske näha
  Teises kvartalis kasvas tööjõus osalemise määr viimase 20 aasta rekordtasemele 72 protsendini, SEB analüütiku Mihkel Nestori hinnangul on tööhõive määra edasist kasvu raske näha.
 • Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus
  Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus Tööealiste elanike arv väheneb ja veel rakendamata tööjõudu on tööturul järjest vähem. Esimeses kvartalis oli täitmata ametikohtade arv viimase kaheksa aasta suurim. Tööjõupuudus oli juulis äritegevust takistav peamine tegur veerandi tööstus- ja teenindusettevõtete hulgas ning lausa poolte ehitusettevõtete seas. Seetõttu püsib surve ka palkade kasvuks.
 • Tööjõus osalemise määr on viimase 20 aasta kõrgeim
  Töötuse määr oli 2017. aasta II kvartalis 7%, tööhõive määr 66,9% ja tööjõus osalemise määr 72%, teatab Statistikaamet. Võrreldes 2016. aasta II kvartaliga jäi tööhõive määr samale tasemele, tööjõus osalemise määr oli viimase 20 aasta kõrgeim.
 • Tööhõiveprogrammile on tänavu kulunud ligi 11 miljonit
  Töötukassa tänavuse esimese poolaasta tööhõiveprogrammi kulud olid 10,8 miljonit eurot, mis on 34,4 protsenti kogu aastaks kavandatust.
 • Soovin palgata välismaalast!
  <span class="green_key"></span>Soovin palgata välismaalast! Lühiajalise töötamise registreerimine on mõnevõrra lihtsustunud.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes