tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Teisipäev, 17 Aprill 2018 10:41

Koolinoored ja tööandjad kohtuvad taas „Suveks tööle“ töömessil

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Viru hotellis toimub teisipäeval kell 15-18 menukas noorte töömess „Suveks tööle“, mida on kolme toimumisaasta jooksul väisanud juba ligi 6000 Tallinna ning Harjumaa koolinoort.

Üritus on ennekõike suunatud Tallinnas ja Harjumaal elavatele 13-18-aastasele noortele, kes soovivad saada esmast töökogemust, veeta tegus suvi töö- või praktikakohal ning saada töömaailmast targemaks. Messi peakorraldajateks on Põhja-Eesti Rajaleidja keskus ja Tallinna spordi- ja noorsooamet.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tegu olulise üritusega, mis loob suurt väärtust nii tööandjatele kui ka noortele. „Mul on hea meel näha, et kohalikud tööandjad väärtustavad ka noori ning loovad neile igakülgseid töö- ja arenguvõimalusi, eriti just esmase töökogemuse omandamiseks. Kõik alustavad kuskilt, mistõttu on iga kogemus väärtuslik ning loob eeldused edasisteks teadlikeks haridus- ja karjäärivalikuteks,“ selgitas Tallinna abilinnapea algatuse tähtsust.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriüksuse juht Liis Süsmalainen sõnas, et messi korraldajaid on algusest peale kannustanud soov luua noorte tööotsinguteks ja tööeluga tutvumiseks soodne keskkond, sest igal kogemusel, olgu see töötamine, vabatahtlik tegevus või praktikasuvi, aitab noortel endast teadlikumaks saada. „Pikal teekonnal on need esimesed sammud töö- ja karjäärialaste unistuste elluviimiseks,“ julgustas Süsmalainen kõiki noori.

Messil tööandjana osaleva Prisma Peremarketi personalijuhi Aili Põllu sõnul ootab Prisma oma meeskonda positiivseid, õpihimulisi ja teotahtelisi toredaid inimesi ning seda igas vanuses. „Kaasame oma meeskonda igas vanuses inimesi ega eelista ühtegi vanusegruppi teisele. Pigem peame iga kandidaadi puhul oluliseks avatud meelt, tahet õppida ja areneda ning soovi pakkuda meeldejäävat ja meeldivat teenindust,“ selgitas Põllu.

Tema sõnul on oluline, et ka tööandjad noorte ootustele tänapäeva tööturu osas vastaksid ning oma töötajate jaoks igakülgseid arenguvõimalusi looksid. „Noored peavad oluliseks ajaga kaasaskäimist, innovaatilisust ja paindlikkust. Neid motiveerib vaheldusrikkus töös, erinevate töölõikude õppimine ja enese arendamine, ja seda kõike soovime ka oma töötajatele pakkuda,“ lisas Põllu.

Noortele tööd, praktikavõimalusi või vabatahtlikku tööd pakkuvaid ettevõtteid ja noorsooühendusi ning -organisatsioone on tänavu messile kokku tulemas 40. Peale tööandjatega kohtumise on noortel võimalik osaleda praktilistes töötubades, kus räägitakse noorte tööõigusest, jagatakse tööandjate soovitusi noorele tööotsijale ja näpunäiteid kandideerimiseks ning CV koostamiseks. Lisaks pakuvad kohapeal karjääriinfo ja -nõustamise võimalust Rajaleidja spetsialistid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Elisa tõstab teenindajate ja müügitöötajate palka ligi 20 protsenti
  Telekommunikatsioonifirma Elisa tõstab septembrist pooletuhandel esinduse, telemüügi, teeninduse ja tehnilise halduse töötajal brutopalka keskmiselt 20 protsendi võrra.
 • EAS toob Pärnu kontorisse veerandsada ametikohta
  Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) plaanib sügisel avada peagi valmivas Riia majas Pärnu kontori, kus hakkab tööle 25 inimest, kirjutab Pärnu Postimees.
 • Rahandusministeerium: migratsioonipoliitika tuleb ümber vaadata
  Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Erki Lõhmuste sõnul võib tööjõupuudusele pakkuda ajutist leevendust välistööjõu suurem riiki lubamine, kuid suuremaks muutuseks on vaja kogu migratsioonipoliitika ümber vaadata.
 • Tööturg püsib töötajasõbralik
  Tööturg püsib töötajasõbralik
  • Tööjõu nappus piirab tootmise laiendamist järjest suuremal osal tööandjatest
  • Ettevõtete hõiveootused kasvasid vaid tööstussektoris
  • Nn valgekraede ehk kõrgemat kvalifikatsiooni nõudvate töökohtade osakaal kasvab
 • Tööjõupuudus hoogustab palgakasvu

  Hõive kasvas oluliselt, aga ainult osa-ajaga töötajate hulgas

  Hõivatute arv kerkis teises kvartalis märkimisväärselt, 13 000 inimese võrra aastatagusega võrreldes. Suurenes vaid osa-ajaga töötajate arv, seda nii teeninduses kui ka tööstuses. Maksu- ja tolliameti andmetel suurenes hõive kõige enam ehituses.

  Hõive tõusis tänu tööpuuduse vähenemisele. Tööturul mitteaktiivsete arv (need on inimesed, kes ei tööta ega otsi aktiivselt tööd) jäi eelmise aasta tasemele.

  Tööpuudus vähenes oodatust rohkem

  Töötute arv kahanes aastataguse ajaga võrreldes hinnanguliselt 13 000 inimese võrra. Töötute arv vähenes eelkõige lühiajaliste, paar kuud tööd otsinute hulgas. Töötukassa andmete järgi oli tööpuuduse määr nii teises kvartalis kui ka juulis aastataguse ajaga võrreldes samal tasemel. Töötukassas arvel olevatest töötutest moodustasid juulis kolmandiku vähenenud töövõimega inimesed. Töövõimereformi ajastus on hea – vähenenud töövõimega inimestel on madala tööpuudusega perioodil töö leidmine lihtsam.  

  Tööjõupuudus on jõudnud eelmise buumi tasemeni

  Tööjõupuudus oli juulis äritegevust takistav peamine tegur kolmandiku tööstus- ja teenindus- ning 60% ehitusettevõtete hulgas. Need numbrid on sarnased eelmise majandusbuumi tasemega. Samas tööjõudu kui ressurssi on meil oluliselt vähem kui toona: tööealisi on praegu umbes 70 000 inimese võrra vähem kui aastatel 2006-2007.

  Tööjõupuudus hoogustab palgakasvu

  Töötajad tunnevad end tööturul järjest kindlamalt. Täitmata ametikohtade arv on tõusuteel. Töötaja algatusel töölt lahkunute hulk suureneb. Seetõttu püsib surve ka palkade kasvuks. Maksu- ja tolliameti andmetel jätkus teises kvartalis kiire palgatõus – keskmine deklareeritud töötasu tõusis aastaga ligi kuus protsenti.

  Aasta teisel poolel peaks hõive kasv jätkuma. Ettevõtjad plaanivad konjunktuuriinstituudi küsitluse järgi järgmistel kuudel töötajate arvu suurendada. Kuigi nõudlus tööjõu järele kasvab, on selle pakkumine piiratud. Seetõttu ootame vabade ametikohtade arvu kasvu ja tööturult eemal olevate inimeste arvu kahanemist. Kuna suvel on nõudlus tööjõu järele suurem, alaneb tööpuuduse määr kolmandas kvartalis ilmselt alla 5%. Viimati nägime nii madalat tööpuuduse määra aastatel 2007-2008.

  Liis Elmik, Swedbanki vanemökonomist 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes