Teisipäev, 17 Aprill 2018 10:41

Koolinoored ja tööandjad kohtuvad taas „Suveks tööle“ töömessil

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Viru hotellis toimub teisipäeval kell 15-18 menukas noorte töömess „Suveks tööle“, mida on kolme toimumisaasta jooksul väisanud juba ligi 6000 Tallinna ning Harjumaa koolinoort.

Üritus on ennekõike suunatud Tallinnas ja Harjumaal elavatele 13-18-aastasele noortele, kes soovivad saada esmast töökogemust, veeta tegus suvi töö- või praktikakohal ning saada töömaailmast targemaks. Messi peakorraldajateks on Põhja-Eesti Rajaleidja keskus ja Tallinna spordi- ja noorsooamet.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tegu olulise üritusega, mis loob suurt väärtust nii tööandjatele kui ka noortele. „Mul on hea meel näha, et kohalikud tööandjad väärtustavad ka noori ning loovad neile igakülgseid töö- ja arenguvõimalusi, eriti just esmase töökogemuse omandamiseks. Kõik alustavad kuskilt, mistõttu on iga kogemus väärtuslik ning loob eeldused edasisteks teadlikeks haridus- ja karjäärivalikuteks,“ selgitas Tallinna abilinnapea algatuse tähtsust.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriüksuse juht Liis Süsmalainen sõnas, et messi korraldajaid on algusest peale kannustanud soov luua noorte tööotsinguteks ja tööeluga tutvumiseks soodne keskkond, sest igal kogemusel, olgu see töötamine, vabatahtlik tegevus või praktikasuvi, aitab noortel endast teadlikumaks saada. „Pikal teekonnal on need esimesed sammud töö- ja karjäärialaste unistuste elluviimiseks,“ julgustas Süsmalainen kõiki noori.

Messil tööandjana osaleva Prisma Peremarketi personalijuhi Aili Põllu sõnul ootab Prisma oma meeskonda positiivseid, õpihimulisi ja teotahtelisi toredaid inimesi ning seda igas vanuses. „Kaasame oma meeskonda igas vanuses inimesi ega eelista ühtegi vanusegruppi teisele. Pigem peame iga kandidaadi puhul oluliseks avatud meelt, tahet õppida ja areneda ning soovi pakkuda meeldejäävat ja meeldivat teenindust,“ selgitas Põllu.

Tema sõnul on oluline, et ka tööandjad noorte ootustele tänapäeva tööturu osas vastaksid ning oma töötajate jaoks igakülgseid arenguvõimalusi looksid. „Noored peavad oluliseks ajaga kaasaskäimist, innovaatilisust ja paindlikkust. Neid motiveerib vaheldusrikkus töös, erinevate töölõikude õppimine ja enese arendamine, ja seda kõike soovime ka oma töötajatele pakkuda,“ lisas Põllu.

Noortele tööd, praktikavõimalusi või vabatahtlikku tööd pakkuvaid ettevõtteid ja noorsooühendusi ning -organisatsioone on tänavu messile kokku tulemas 40. Peale tööandjatega kohtumise on noortel võimalik osaleda praktilistes töötubades, kus räägitakse noorte tööõigusest, jagatakse tööandjate soovitusi noorele tööotsijale ja näpunäiteid kandideerimiseks ning CV koostamiseks. Lisaks pakuvad kohapeal karjääriinfo ja -nõustamise võimalust Rajaleidja spetsialistid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Registreeritud töötus püsis kolmandas kvartalis 4,5 protsendil

  Kolmandas kvartalis oli töötuna arvel ligi 29600 inimest, ning registreeritud töötuse määr püsis mullusega samal tasemel 4,5 protsendil.

 • Kuidas mõjutab tehnoloogia areng tööturgu?
  Swedbanki Rahaasjade Teabekeskus esitles hiljaaegu uuringutulemusi, mille järgi Eesti elanike arvates ei mõjuta tehnoloogia areng nende ametikoha püsimajäämist. Ainult 6% vastanutest arvas, et uute tehnoloogiate mõju nende ametile avaldub juba lähiaastatel ning 20% usub, et see mõju avaldub viie aasta pärast. Rahaasjade Teabekeskus korraldas vestlusringi, kus arutleti uuringutulemuste valguses selle üle, kuidas tehnoloogia areng mõjutab ametikohti, millised on tuleviku töökohad ning vajalikud kompetentsid. Ülevaate arutelus räägitust teeb Swedbanki blogis Kukkur Kati Voomets.
 • Sotsiaalkindlustusamet otsib 5,8 miljoni eest kaitstud töö partnereid
  Sotsiaalkindlustusamet otsib kaheks aastaks partnereid pikaajaliselt kaitstud töö teenuse osutamiseks, hanke eeldatav maksumus on 5,8 miljonit eurot.
 • Autoettevõtjad: autojuhtide miinimumpalk tõuseb
  Autoettevõtete liidu hinnangul on ametiühingute ettepanek tõsta autojuhtide miinimumpalka teretulnud ning õigustatud ja sellega tuleks edasi liikuda, mis summani töötasu aga tõsta võiks, ei oska liit veel öelda.
 • Ametiühing: TS Laevad pakub töötajatele ebaeetilisi hüvesid
  Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) süüdistab TS Laevade juhtkonna liiget ebaeetilises käitumises ja selles, et ettevõtte töötajatele pakuti erinevaid hüvesid, et vabaneda kollektiivlepingu sõlmimisest ametiühingu vahendusel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes