Teisipäev, 17 Aprill 2018 10:41

Koolinoored ja tööandjad kohtuvad taas „Suveks tööle“ töömessil

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Viru hotellis toimub teisipäeval kell 15-18 menukas noorte töömess „Suveks tööle“, mida on kolme toimumisaasta jooksul väisanud juba ligi 6000 Tallinna ning Harjumaa koolinoort.

Üritus on ennekõike suunatud Tallinnas ja Harjumaal elavatele 13-18-aastasele noortele, kes soovivad saada esmast töökogemust, veeta tegus suvi töö- või praktikakohal ning saada töömaailmast targemaks. Messi peakorraldajateks on Põhja-Eesti Rajaleidja keskus ja Tallinna spordi- ja noorsooamet.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tegu olulise üritusega, mis loob suurt väärtust nii tööandjatele kui ka noortele. „Mul on hea meel näha, et kohalikud tööandjad väärtustavad ka noori ning loovad neile igakülgseid töö- ja arenguvõimalusi, eriti just esmase töökogemuse omandamiseks. Kõik alustavad kuskilt, mistõttu on iga kogemus väärtuslik ning loob eeldused edasisteks teadlikeks haridus- ja karjäärivalikuteks,“ selgitas Tallinna abilinnapea algatuse tähtsust.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriüksuse juht Liis Süsmalainen sõnas, et messi korraldajaid on algusest peale kannustanud soov luua noorte tööotsinguteks ja tööeluga tutvumiseks soodne keskkond, sest igal kogemusel, olgu see töötamine, vabatahtlik tegevus või praktikasuvi, aitab noortel endast teadlikumaks saada. „Pikal teekonnal on need esimesed sammud töö- ja karjäärialaste unistuste elluviimiseks,“ julgustas Süsmalainen kõiki noori.

Messil tööandjana osaleva Prisma Peremarketi personalijuhi Aili Põllu sõnul ootab Prisma oma meeskonda positiivseid, õpihimulisi ja teotahtelisi toredaid inimesi ning seda igas vanuses. „Kaasame oma meeskonda igas vanuses inimesi ega eelista ühtegi vanusegruppi teisele. Pigem peame iga kandidaadi puhul oluliseks avatud meelt, tahet õppida ja areneda ning soovi pakkuda meeldejäävat ja meeldivat teenindust,“ selgitas Põllu.

Tema sõnul on oluline, et ka tööandjad noorte ootustele tänapäeva tööturu osas vastaksid ning oma töötajate jaoks igakülgseid arenguvõimalusi looksid. „Noored peavad oluliseks ajaga kaasaskäimist, innovaatilisust ja paindlikkust. Neid motiveerib vaheldusrikkus töös, erinevate töölõikude õppimine ja enese arendamine, ja seda kõike soovime ka oma töötajatele pakkuda,“ lisas Põllu.

Noortele tööd, praktikavõimalusi või vabatahtlikku tööd pakkuvaid ettevõtteid ja noorsooühendusi ning -organisatsioone on tänavu messile kokku tulemas 40. Peale tööandjatega kohtumise on noortel võimalik osaleda praktilistes töötubades, kus räägitakse noorte tööõigusest, jagatakse tööandjate soovitusi noorele tööotsijale ja näpunäiteid kandideerimiseks ning CV koostamiseks. Lisaks pakuvad kohapeal karjääriinfo ja -nõustamise võimalust Rajaleidja spetsialistid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Tööandjad: tööjõuturul on tunda ülekuumenemise ohtu
  Eesti Tööandjate Keskliit annab alates sellest aastast välja kvartaalset tööjõupuuduse mõõdikut, mille kohaselt oli esimeses kvartalis tööjõuturul tunda ülekuumenemise ohtu.
 • Kas tööstusel on Eestis enam lootust?
  Kas tööstusel on Eestis enam lootust? Viimaste kuude tööstusuudised illustreerivad hästi tööstussektori pikaajalise arengu trende. Ühest küljest iseloomustab seda hinnaeelisele tugineva allhanketööstuse vähenemine Sangari ühe ärisegmendi näol. Teisest küljest on märgiline ka arutelu, mis käib ümber puidurafineerimistehase, mis oleks kõrge tootlikkusega, kapitalimahukas ja omaks majandusele märkimisväärset mõju. Majandusarenguks on selliseid ettevõtteid tarvis, aga on muidugi selge, et need tekitavad vastakaid arvamusi.
 • Eesti tööhõive oli mullu üks Euroopa Liidu kõrgeimaid
  Eesti tööhõive vanusegrupis 20-64 oli mullu 78,7 protsendi juures üks Euroopa Liidu kõrgeimad; Eestist kõrgem oli see vaid kolmes liikmesriigis.
 • Transpordi ametiühing loodab Sebega sõlmida kollektiivleppe aprillis
  Bussifirma Sebe bussijuhid korraldasid 18. aprillil Tartus ja Pärnus piketid, millega nõuti palgatõusu; transpordi ametiühing loodab ettevõttega kollektiivleppe sõlmida veel aprillikuu jooksul.
 • Koolinoored ja tööandjad kohtuvad taas „Suveks tööle“ töömessil
  Viru hotellis toimub teisipäeval kell 15-18 menukas noorte töömess „Suveks tööle“, mida on kolme toimumisaasta jooksul väisanud juba ligi 6000 Tallinna ning Harjumaa koolinoort.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes