Kolmapäev, 13 Juuni 2018 09:06

Maxima: teenindusettevõte tööjõuturul on olukord tavapärane

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Jaemüügiketi Maxima Eesti kaubandusdirektori Marko Põderi sõnul on teenindusettevõte tööjõuturul olukord praegu suhteliselt tavapärane ning suvist tööjõuvajadust aitavad katta suvel lisaraha teenida soovivad koolinoored.

Põder ütles BNS-ile, et üldine seis sektoris on selline, et pea kõik ettevõtted on tavapärases positsioonis, kus alati võiks olla rohkem töökäsi ning seejuures saab tema sõnul töökoha valikul määravaks see, milliseid tingimusi suudab tööandja pakkuda.

Seejuures on Maxima Eesti kaubandusdirektori sõnul suvekuudel tavapärasest suurem vajadus uute töötajate järele, seda osalt seetõttu, et osa inimestest muudab suvekuudel oma tööharjumusi ja teeb lühiajalist kõrgemalt tasustatud tööd, ning teisalt seetõttu, et teatud piirkondades toob suvi kaasa märkimisväärselt suurenenud müügi, ning sellega kaasneb omakorda lisatöökäte vajadus.

Seetõttu teatas Maxima ka maikuu alguses, et värbab suveks kauplustesse tööle 350 vähemalt 16-aastast noort. Põder märkis, et ettevõte on praeguse seisuga Lõuna-Eesti piirkonnas huvi korral suveks valmis veelgi motiveeritud lisatööjõudu palkama.

Teisipäeval allkirjastasid Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel  ja Maxima Eesti tegevdirektor Vygintas Šapokas koostööleppe, mille toel soovib jaekaubanduskett pakkuda tuge kõrge töötusega piirkondadele, vähenenud töövõimega ning päris alustavatele tööotsijatele.

Põderi sõnul on Maxima jaoks koostöö ja keeleõppe küsimus väga olulised. "Me tõesti ootasime koostöö võimalust ja initsiatiivi riiklikul tasandil, mille toel saame koos inimesi aidata," märkis ta.

Seejuures on Maxima kaubandusdirektori sõnul alati olnud avatud ida regiooni ja paljudele vene keelt kõnelevatele inimestele. "Me pole kunagi pidanud vajalikuks sulgeda vene keelt kõnelevatele inimestele ust keeleoskuse pärast. Miinuseks on see, et oleme sellepärast ka tähelepanu all, kuid teisalt on pluss see, et me aitame väga kõvasti kaasa tööhõive parandamisele üle kogu Eesti," rääkis Põder.

Töötukassa teatas tänavu mais, et tellib järgmisel neljal aastal Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal ligi 11 miljoni euro eest eesti keele õpet, et parandada tööd otsivate inimeste eesti keele oskust ning valmistada inimesi ette eesti keele tasemeeksamiks.

Leedu päritolu Baltikumi jaekett Maxima tegi mullu 2,8 miljardit eurot käivet, mida oli 4,2 protsenti enam kui aasta varem. Eestis kasvas ettevõtte müügitulu 4 protsenti vastavalt 464 miljoni euroni.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Eesti tööjõukulude kasv oli kolmandas kvartalis üle EL-i keskmise

  Kolmandas kvartalis ületas Eesti tööjõukulude kasvutempo mitmekordselt Euroopa Liidu keskmist, ent jäi alla Lätile ja Leedule. Tunnipõhises arvestuses kasvas tööjõukulu kolmandas kvartalis aastaga euroalas 2,5 protsenti ning kõikide EL-i riikide seas 2,7 protsenti, selgub Eurostati andmetest. Teises kvartalis oli kasv vastavalt 2,3 ja 2,7 protsenti.

 • Eestis on vabu töökohti Euroopa keskmisest vähem

  Euroala vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis 2,1 protsendil, Eestis on vabade töökohtade määr 1,9 protsendiga allpool Euroopa Liidu (EL) keskmist.Vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes samal tasemel, 2,1 protsedil, aasta varasemaga võrreldes aga suurenes määr 0,2 protsendipunkti võrra, selgub Eurostati andmetest. EL-is tervikuna püsis määr samuti teise kvartaliga samal tasemel 2,2 protsendil.

 • Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot
  Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot Valitsus kehtestas neljapäevasel istungil uuest aastast tunnitasu alammääraks 3,21 eurot ja miinimumpalgaks 540 eurot kuus.
 • Riigikogu kehtestas isetõusva pensioniea

  Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis muudab pensionisüsteemi paindlikumaks, seob alates 2027. aastast pensioniea keskmise elueaga ning seab pensioni lisaks palgasummale sõltuvaks ka inimese tööstaažist.

 • Töötukassa kinnitas järgmise aasta eelarve

  Tänasel koosolekul kinnitas nõukogu ühehäälselt töötukassa järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse töötukassa tuludeks 564,8 miljonit eurot.

  Prognoosi kohaselt laekub töötuskindlustusmaksetest töötajate sihtfondi 131 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondi 70,5 miljonit eurot, riigieelarvest eraldatakse 328,6 miljonit eurot ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest koos riikliku kaasfinantseeringuga 34,6 miljonit eurot. 

  Töötukassa kuludeks on 2019. aastal planeeritud 531,5 miljonit eurot. Kulud kindlustushüvitistele, toetustele ja tööturuteenustele on kokku 486,9 miljonit eurot ning töötukassa tegevuskulud on eelarves 44,7 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aastaga kasvavad tuleval aastal kulud ennekõike töövõimetoetusele, erijuhtudel sotsiaalmaksule ning vähenenud töövõimega inimestele teenustele.

  Tööd otsivate ja töötavate inimeste oskuste arendamisele ja koolitamisele on töötukassa tuleva aasta eelarves planeeritud 22,6 miljonit eurot.

  Lisaks eelarvele kinnitati töötukassa 2019. aasta aastaplaan.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes