Neljapäev, 13 Juuli 2017 16:34

Ossinovski sõnul tuleb Euroopal kohaneda tööturu muutustega

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles neljapäeval Brüsselis Euroopa Parlamendi tööhõive- ja sotsiaalkomisjonile (EMPL) peetud kõnes, et Euroopal tuleb kiiresti kohaneda majanduse ja tööturu muutustega.

„Meie prioriteet on kaasav ja kestlik Euroopa, mis toetab tööjõu liikumist ja pakub kõigile oma elanikele võrdseid võimalusi. Tahame panustada innovatiivse ja digitaalse Euroopa arendamisse, seda kõigis valdkondades,“ ütles Ossinovski sotsiaalministeeriumi teatel.

Tervise- ja tööminister tutvustas kõnes Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise töövaldkonna peamisi teemasid ja eesmärke ning vastas parlamendiliikmete küsimustele. Läbivad teemad töövaldkonnas on töötajate vaba liikumine, võrdsed võimalused ning tööturu arengud.

Eesti eesistumise ajal on arutlusel Euroopa sotsiaalsammas, mis käsitleb inimeste 20 põhilist sotsiaalset õigust, nagu võrdsed võimalused, ligipääs tööturule, õiglased töötingimused ja sotsiaalne kaitse. Eesti plaan on jõuda samba heakskiitmiseni Euroopa Liidu Nõukogu, Parlamendi ja Komisjoni poolt teise poolaasta jooksul.

„Pikaajaline majandusedu eeldab kogu Euroopas suuremat tähelepanu võrdsete võimaluste ja adekvaatse sotsiaalse kaitse tagamisele. Muutuv tööturg ja digitehnoloogia areng eeldavad suuremat rõhku Euroopa Liidu sotsiaalsele mõõtmele ning meil on hea meel olla selle teedrajava algatuse eestvedaja järgmise poole aasta jooksul,“ rääkis Ossinovski.

Ühe olulise teemana käsitleb Eesti eesistujana ka lähetatud töötajaid puudutava tööõiguse kaasajastamist. „Tahame eesistumise ajal jõuda ka kokkuleppele, kuidas tagada ühelt poolt lähetatud töötajate õigused ning teisalt ka ettevõtete vabaduse pakkuda oma teenuseid Euroopa Liidu ühisel turul.“

Lähetatud töötajate direktiivi muutmises soovitakse kokkuleppele jõuda oktoobris toimuval töö- ja sotsiaalministrite nõukogul. Peamine muudatus puudutab töötasu määrasid, millele lähetatud töötajatel on õigus. Eelnõu järgi peab tasu hõlmama mitte ainult töötasu miinimummäära nagu praegu, vaid ka muid töötasu osi, näiteks preemiaid.

Eesti eesistumise ajal alustatakse ka esimesi arutelusid Euroopa Komisjoni pakutud töö- ja pereelu direktiivi üle. „Me peame tagama tööturul kõigile võrdsed võimalused. Meetmed, mis soodustavad hoolduskoormuse jagamist kahe vanema vahel, on võrdselt olulised, et anda naistele paremad võimalused tööelus ja meestele pereelus osalemiseks,“ sõnas tervise- ja tööminister

Euroopa Liidu sotsiaal- ja tööministrid kohtuvad järgmisel kolmapäeval ja neljapäeval Tallinnas, et arutada töö ja pereelu ühitamise teemat. 13. ja 14. septembril arutatakse Tallinnas toimuval kõrgetasemelisel tulevikutöö konverentsil „Future of Work: Making IT E-easy“ uute töövormidega seotud küsimusi.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning sotsiaalkaitseminister Kaia Iva olid teisipäevast neljapäevani töövisiidil Brüsselis, kus vastasid Euroopa Parlamendi saadikute küsimustele Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sotsiaal-, töö- ja tervisepoliitika kohta.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Ka Harvardi diplom ei anna elamisluba
  Ka Harvardi diplom ei anna elamisluba Mõni nädal tagasi sai kinnitust ammu kardetud fakt – välismaalaste sisserände piirarv täitub sel aastal juba juulis. See tähendab, et kui mõni kolmandast riigist pärit välismaalane soovib elamisloa alusel Eestisse tööle tulla, ei anna riik selleks luba, vähemalt mitte sel aastal. Isegi Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi, Harvardi või Stanfordi ülikooli lõpetanud India, Venemaa või Türgi kodanikule öeldakse kindel „ei“.
 • Peipsiäärne soolakurgi tootja kaalub Ukraina tööliste värbamist
  Peipsi ääres soolakurki tootev Veeta OÜ omanik Freddy Poklonsky kaalub kohalike töökäte puudumise tõttu järgmiseks hooajaks Ukraina tööliste värbaminst.
 • Kas väljaspool Tallinna on võimalik teha karjääri?
  Kas väljaspool Tallinna on võimalik teha karjääri? Statistikaameti andmetel asub 70% vabadest ametikohtadest Harjumaal, sellest omakorda 57% Tallinnas. Harjumaale järgneb Tartu vaid 8%-ga. Kuidas teha nii, et Eesti elu edeneks igas Eestimaa paigas ja karjääri tegemiseks ei peaks kolima pealinna? Swedbank on seadnud üheks oma eesmärgiks luua uusi töökohti just Tallinnast kaugemale.
 • Ossinovski sõnul tuleb Euroopal kohaneda tööturu muutustega
  Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles neljapäeval Brüsselis Euroopa Parlamendi tööhõive- ja sotsiaalkomisjonile (EMPL) peetud kõnes, et Euroopal tuleb kiiresti kohaneda majanduse ja tööturu muutustega.
 • Euroopa Liidu komitee otsib parimaid tööhõive projekte
  Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee (EMSK) kuulutas välja konkursi 2017. aasta kodanikuühiskonna auhinnale, mis antakse parimatele projektidele, mille eesmärk on inimesi tööturule integreerida.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes