Reede, 11 August 2017 10:24

Soovin palgata välismaalast!

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Katrin Sarap, vandeadvokaat, partner
Katrin Sarap, vandeadvokaat, partner NJORD Advokaadibüroo
Lühiajalise töötamise registreerimine on mõnevõrra lihtsustunud.

„Selle sajandi võitjad on need, kes tööturu muutusteks valmis on,“  ütles president Kersti Kaljulaid äsjasel tööandjate aastakonverentsil Tuulelohe Lend 2017. See lause kannab endas sisukat ideed, et praegust töötajate ja tööandjate omavahelist õiguslikku suhet tuleb kahtlemata nüüdisajastada ning paindlikumaks muuta. Olemasolev suhe ei toimi eesmärgipäraselt eelkõige tööaja osas. Juba pikemat aega valitseb mitmes valdkonnas olukord, kus tööandjal ei ole võimalik leida kohalikku tööjõudu. Võimalus palgata töötajaid välismaalt on jaanuaris 2017 jõustunud välismaalaste seaduse muudatuste tõttu mõnevõrra lihtsustunud. Siinkohal toon välja olulisema.

Lühiajaline töötamine

Välisriigi kodaniku töölevõtmise eelduseks on elamisluba. Tööluba kui sellist välismaalaste seadus ette ei näe. Lühiajaline töötamine ilma elamisloata

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • SEB: tööhõive määra edasist kasvu on raske näha
  Teises kvartalis kasvas tööjõus osalemise määr viimase 20 aasta rekordtasemele 72 protsendini, SEB analüütiku Mihkel Nestori hinnangul on tööhõive määra edasist kasvu raske näha.
 • Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus
  Ettevõtjaid kimbutab tööjõupuudus Tööealiste elanike arv väheneb ja veel rakendamata tööjõudu on tööturul järjest vähem. Esimeses kvartalis oli täitmata ametikohtade arv viimase kaheksa aasta suurim. Tööjõupuudus oli juulis äritegevust takistav peamine tegur veerandi tööstus- ja teenindusettevõtete hulgas ning lausa poolte ehitusettevõtete seas. Seetõttu püsib surve ka palkade kasvuks.
 • Tööjõus osalemise määr on viimase 20 aasta kõrgeim
  Töötuse määr oli 2017. aasta II kvartalis 7%, tööhõive määr 66,9% ja tööjõus osalemise määr 72%, teatab Statistikaamet. Võrreldes 2016. aasta II kvartaliga jäi tööhõive määr samale tasemele, tööjõus osalemise määr oli viimase 20 aasta kõrgeim.
 • Tööhõiveprogrammile on tänavu kulunud ligi 11 miljonit
  Töötukassa tänavuse esimese poolaasta tööhõiveprogrammi kulud olid 10,8 miljonit eurot, mis on 34,4 protsenti kogu aastaks kavandatust.
 • Soovin palgata välismaalast!
  <span class="green_key"></span>Soovin palgata välismaalast! Lühiajalise töötamise registreerimine on mõnevõrra lihtsustunud.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes