Teisipäev, 18 September 2018 12:30

Tööandjad: spetsialistide sisserände piirarv tuleks kaotada

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Tööandjate Keskliidu koostatud värske tööandjate manifest keskendub suuresti sellele, et Eestis ei jätku enam piisavalt tööinimesi, selleks, et antud probeemi lahendada, teevad tööandjad ettepaneku kaotada kõikide spetsialistide sisserände piirarv.

"Välistööjõu kohta on avalikkusel vähe teadmisi ja palju hirme ning riik on näidanud ennast selles valdkonnas otsustusvõimetuna. Seetõttu kasvab ebaseaduslikult töötavate ja nende välismaalaste hulk, kelle eest makstavad tööjõumaksud ei laeku Eestisse," kirjutatakse manifestis.

Tööandjate sõnul tuleks Eestist kujundada talentide tõmbekeskus ning selleks tuleb kaotada spetsialistide ehk keskmisest kõrgemat palka saavate töötajate sisserände piirarv, et soodustada nende Eestis ametlikult töötamist.

Kuigi Eestis on palju kõneainet pakkunud sooline palgalõhe, siis on tööandjate sõnul tööturg tegelikult hoopis vanuse ja rahvuse alusel segregeerunud ning see vähendab paljude inimeste võimalusi osaleda töö- ja ühiskonnaelus. Tööandjate keskliit leiab, et tööandjad peaksid ise toetama mitte-eestlaste lõimimist Eesti ellu nii palju kui võimalik, sest see vähendab ühiskonnas hirme ja soodustab paremat töösooritust.

Seejuures rõhutavad tööandjad seda, et Eesti peaks lõplikult minema üle ükskeelsele haridussüsteemile. "Pärast 27 iseseisvusaastat on aeg minna üle ühtsele Eesti koolile, mitte pidada ülal rööpseid eri keeltes koolisüsteeme," toonitavad tööandjad.

Lisaks sellele, tuleb tööandjate hinnangul jätkata tööõiguse paindlikkuse suurendamist, sest seda ootavad nii töötajad kui ka tööandjad. Nimelt tuleks tööandjate sõnul töölepingutes võimaldada määratleda töökoormus vahemikuna, et soosida paremat hõivet, eriti osakoormusega tööd ehk tähtajalise töölepingu sõlmimine tuleb muuta paindlikumaks.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • 2019. aasta sisserände piirarv on 1315 inimest
  Siseministeerium tegi ettepaneku kehtestada 2019. aasta sisserände piirarvuks 1315 inimest. Sama suur on piirarv ka sel aastal ja see täitus juba enne jaanipäeva. Ülevaate teemast annab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.
 • Uuring: pooled Eesti töötajad kaaluksid ümbrikupalga eest töötamist
  Leedu Vaba Turu Instituudi (LFMI) ja Estonian Business Schooli (EBS) koostöös läbiviidud varimajanduse võrdlevast uuringust selgus, et osaliselt või täielikult kaaluks ümbrikupalga eest töötamist Eestis 54 protsenti vastanutest.
 • Eesti pole enam odava tööjõu maa
  Eesti pole enam odava tööjõu maa Ehkki Eesti palgad jäävad Põhja- ja Lääne-Euroopa riikide tasemele tunduvalt alla, on Eesti palgatase võrreldes Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega üsna kõrge ning läheneb Lõuna-Euroopa omale. Kõrgem palk tähendab töötegijale suuremat sissetulekut ja mitmekülgsemaid tarbimisvõimalusi. Palgakasv on märk meie edust ja kiirest arengust. Euroopa kõrgema elatustasemega riikidele järelejõudmiseks peavadki siin palgad kasvama.
 • Euroala tööhõive kasvas kolmandas kvartalis aastaga 1,3 protsenti
  Kolmandas kvartalis kasvas euroalas tööhõive aastaga 1,3 protsenti ning kogu Euroopa Liidu arvestuses suurenes näitaja 1,2 protsenti, selgub Eurostati kiirhinnangust.
 • Aeglustuv majanduskasv ja tööjõupuudus

  Tööturu olukord püsib jätkuvalt hea, kuid aeglustuva majanduskasvu tõttu jäi töötajate arv eelmise aasta tasemele. Tööjõupuudusele kiiret leevendust ei ole.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes