Esmaspäev, 06 Märts 2017 11:20

Töötukassal kulub tänavu töötuse ennetamiseks 3,6 miljonit

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Töötukassa alustab tänavu 1. maist töötust ennetavate meetmete elluviimisega, millele kulub 3,6 miljonit eurot.

Töötuse ennetamise meetmetest on ligi 2,3 miljonit eurot ette nähtud tööturukoolitusteks, 117 859 eurot tasemeõppes osalemise toetusteks ning ligi 1,2 miljonit eurot koolitustoetusteks tööandjatele. Tööturukoolitusel töötavatele inimestele on plaanitud tänavu osalema 2601 inimest, tasemeõppes osalemise toetuse saajateks 200 inimest ning koolitustoetusel osalejate arvuks 971 inimest. Järgmisel aastal plaanitakse projekti kuludeks 14,9 miljonit eurot, 2019. aastal 17,8 miljonit eurot ning 2020. aastal 19,2 miljonit eurot.

Tasemeõppes osalemise toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötutele inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada. Toetust makstakse tasuta õppekohal kutsehariduses, rakenduskõrghariduses või bakalaureuseõppes. Koolitustoetust saavad taotleda tööandjad uute töötajate värbamiseks ning töötajate koolitamiseks muutuste korral.

Töötukassa nõukogu esimehe, tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul tingis pakutavate teenuste valiku laienemise asjaolu, et lisaks töötute tööle aitamisele tuleb riigil hoolitseda nende eest, kes seni küll veel töötavad, ent kel on puuduva kvalifikatsiooni, aegunud oskuste või tervise tõttu põhjust karta töötuks jäämist või kelle oskused ei võimalda majanduse struktuurimuudatustega kaasa minna ja on takistuseks nende sissetulekute kasvatamisel. "Niisamuti tuleb meil enam toetada ettevõtteid, kellel napib kvalifitseeritud tööjõudu. Tegu on põhimõttelise muutusega seniste tööturuteenuste osutamisel," ütles Ossinovski novembris. Töötukassa nõukogu kinnitas detsembris käesoleva aasta eelarve, milles planeeritakse töötukassa kuludeks 320,8 miljonit eurot ja tuludeks 345,4 miljonit eurot.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Registreeritud töötus püsis kolmandas kvartalis 4,5 protsendil

  Kolmandas kvartalis oli töötuna arvel ligi 29600 inimest, ning registreeritud töötuse määr püsis mullusega samal tasemel 4,5 protsendil.

 • Kuidas mõjutab tehnoloogia areng tööturgu?
  Swedbanki Rahaasjade Teabekeskus esitles hiljaaegu uuringutulemusi, mille järgi Eesti elanike arvates ei mõjuta tehnoloogia areng nende ametikoha püsimajäämist. Ainult 6% vastanutest arvas, et uute tehnoloogiate mõju nende ametile avaldub juba lähiaastatel ning 20% usub, et see mõju avaldub viie aasta pärast. Rahaasjade Teabekeskus korraldas vestlusringi, kus arutleti uuringutulemuste valguses selle üle, kuidas tehnoloogia areng mõjutab ametikohti, millised on tuleviku töökohad ning vajalikud kompetentsid. Ülevaate arutelus räägitust teeb Swedbanki blogis Kukkur Kati Voomets.
 • Sotsiaalkindlustusamet otsib 5,8 miljoni eest kaitstud töö partnereid
  Sotsiaalkindlustusamet otsib kaheks aastaks partnereid pikaajaliselt kaitstud töö teenuse osutamiseks, hanke eeldatav maksumus on 5,8 miljonit eurot.
 • Autoettevõtjad: autojuhtide miinimumpalk tõuseb
  Autoettevõtete liidu hinnangul on ametiühingute ettepanek tõsta autojuhtide miinimumpalka teretulnud ning õigustatud ja sellega tuleks edasi liikuda, mis summani töötasu aga tõsta võiks, ei oska liit veel öelda.
 • Ametiühing: TS Laevad pakub töötajatele ebaeetilisi hüvesid
  Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) süüdistab TS Laevade juhtkonna liiget ebaeetilises käitumises ja selles, et ettevõtte töötajatele pakuti erinevaid hüvesid, et vabaneda kollektiivlepingu sõlmimisest ametiühingu vahendusel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes