Esmaspäev, 06 Märts 2017 11:20

Töötukassal kulub tänavu töötuse ennetamiseks 3,6 miljonit

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Töötukassa alustab tänavu 1. maist töötust ennetavate meetmete elluviimisega, millele kulub 3,6 miljonit eurot.

Töötuse ennetamise meetmetest on ligi 2,3 miljonit eurot ette nähtud tööturukoolitusteks, 117 859 eurot tasemeõppes osalemise toetusteks ning ligi 1,2 miljonit eurot koolitustoetusteks tööandjatele. Tööturukoolitusel töötavatele inimestele on plaanitud tänavu osalema 2601 inimest, tasemeõppes osalemise toetuse saajateks 200 inimest ning koolitustoetusel osalejate arvuks 971 inimest. Järgmisel aastal plaanitakse projekti kuludeks 14,9 miljonit eurot, 2019. aastal 17,8 miljonit eurot ning 2020. aastal 19,2 miljonit eurot.

Tasemeõppes osalemise toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötutele inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada. Toetust makstakse tasuta õppekohal kutsehariduses, rakenduskõrghariduses või bakalaureuseõppes. Koolitustoetust saavad taotleda tööandjad uute töötajate värbamiseks ning töötajate koolitamiseks muutuste korral.

Töötukassa nõukogu esimehe, tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul tingis pakutavate teenuste valiku laienemise asjaolu, et lisaks töötute tööle aitamisele tuleb riigil hoolitseda nende eest, kes seni küll veel töötavad, ent kel on puuduva kvalifikatsiooni, aegunud oskuste või tervise tõttu põhjust karta töötuks jäämist või kelle oskused ei võimalda majanduse struktuurimuudatustega kaasa minna ja on takistuseks nende sissetulekute kasvatamisel. "Niisamuti tuleb meil enam toetada ettevõtteid, kellel napib kvalifitseeritud tööjõudu. Tegu on põhimõttelise muutusega seniste tööturuteenuste osutamisel," ütles Ossinovski novembris. Töötukassa nõukogu kinnitas detsembris käesoleva aasta eelarve, milles planeeritakse töötukassa kuludeks 320,8 miljonit eurot ja tuludeks 345,4 miljonit eurot.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Töötamine pühade ajal
  Töötamine pühade ajal 24., 25., 26. detsember ning 1. jaanuar on riigipühad, mis on reeglina töötajate jaoks vabad päevad. Tööandja majandustegevuse tõttu või kehtestatud tööajakava alusel riigipühal töötavatele inimestele peab tööandja maksma selle aja eest kahekordset töötasu. Riigipühade eel (23. ja 31. detsembril) tuleb kõikide töötajate tööpäeva lühendada kolme tunni võrra.
 • Eesti tööjõukulude kasv oli kolmandas kvartalis üle EL-i keskmise

  Kolmandas kvartalis ületas Eesti tööjõukulude kasvutempo mitmekordselt Euroopa Liidu keskmist, ent jäi alla Lätile ja Leedule. Tunnipõhises arvestuses kasvas tööjõukulu kolmandas kvartalis aastaga euroalas 2,5 protsenti ning kõikide EL-i riikide seas 2,7 protsenti, selgub Eurostati andmetest. Teises kvartalis oli kasv vastavalt 2,3 ja 2,7 protsenti.

 • Eestis on vabu töökohti Euroopa keskmisest vähem

  Euroala vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis 2,1 protsendil, Eestis on vabade töökohtade määr 1,9 protsendiga allpool Euroopa Liidu (EL) keskmist.Vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes samal tasemel, 2,1 protsedil, aasta varasemaga võrreldes aga suurenes määr 0,2 protsendipunkti võrra, selgub Eurostati andmetest. EL-is tervikuna püsis määr samuti teise kvartaliga samal tasemel 2,2 protsendil.

 • Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot
  Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot Valitsus kehtestas neljapäevasel istungil uuest aastast tunnitasu alammääraks 3,21 eurot ja miinimumpalgaks 540 eurot kuus.
 • Riigikogu kehtestas isetõusva pensioniea

  Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis muudab pensionisüsteemi paindlikumaks, seob alates 2027. aastast pensioniea keskmise elueaga ning seab pensioni lisaks palgasummale sõltuvaks ka inimese tööstaažist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes