Kolmapäev, 14 Märts 2018 09:58

Valitsus otsustab sisserändekvootide võimalikku muutmist aprillis

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Majandusarengu valitsuskomisjon arutas tööjõuturu probleeme ning otsustas, et sisserändekvootide võimaliku muutmise osas tehakse otsus aprillis.

Komisjonis otsustati jälgida ja analüüsida välistöötajate sisserändekvoodi täitumist ning otsustada edasine tegevus aprillikuus. Järgmiseks majandusarengu komisjoniks tehakse ka ülevaade renditööjõu kasutamisest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Peaminister Jüri Ratase sõnul ületas eelmisel aastal Eesti tööhõive määr esimest korda majandusbuumiaegsed näitajad. "Ühest küljest näitab kõrge tööhõive Eesti majanduse head seisu. Teisest küljest tuleb arvestada, et see tähendab tööandjatele raskusi vajalike oskustega töötajate leidmisel. Samuti peame meeles pidama, et meil on Eestis piirkondi, kust inimesed ja tööstus liiguvad pigem välja ning neile kohtadele pöörab riik eritähelepanu," ütles Ratas pressiteate vahendusel.

Tööjõupuudus jääb suure tõenäosusega tulevikus kasvama. Samas on Eestis jätkuvalt olemas ka puhver nii töötute kui ka mitteaktiivsete inimeste näol. Samuti tuleb silmas pidada regionaalseid eripärasid, sest tihti pole tööotsijad ja tööandjad samades piirkondades.

Komisjon leidis, et parema ülevaate ja prognooside saamiseks tuleb jätkuvalt arendada edasi tööjõu oskuste ja vajaduste prognoosi süsteemi OSKA. Haridus- ja teadusminister, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister ning tervise- ja tööminister peavad analüüsima, milliseid olemasolevaid tööjõuvajaduse prognoosisüsteeme tuleks dubleerimise vältimiseks ja sünergia parandamiseks ühendada. Vastavad ettepanekud tuleb esitada valitsusele järgmise aasta veebruari lõpus.

Komisjon võttis teadmiseks ka Tööandjate Keskliidu ettepanekud erinevate menetlustähtaegade lühendamiseks ning edastas need riigihalduse ministrile ja keskkonnaministrile hinnangu andmiseks. Ettepanekuid arutatakse koos tööandjatega taas maikuu koosolekul.

Majandusarengu valitsuskomisjoni tööd juhib peaminister, komisjoni liikmed on ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Toomas Tõniste, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning välisminister Sven Mikser.

Teised ministrid osalevad komisjoni istungil peaministri kutsel, kui teemakäsitlus eeldab vastutava ministri kohalolu. Komisjoni tööd toetab riigikantselei strateegiabüroo.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot
  Valitsus kinnitas miinimumpalgaks 540 eurot Valitsus kehtestas neljapäevasel istungil uuest aastast tunnitasu alammääraks 3,21 eurot ja miinimumpalgaks 540 eurot kuus.
 • Riigikogu kehtestas isetõusva pensioniea

  Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis muudab pensionisüsteemi paindlikumaks, seob alates 2027. aastast pensioniea keskmise elueaga ning seab pensioni lisaks palgasummale sõltuvaks ka inimese tööstaažist.

 • Töötukassa kinnitas järgmise aasta eelarve

  Tänasel koosolekul kinnitas nõukogu ühehäälselt töötukassa järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse töötukassa tuludeks 564,8 miljonit eurot.

  Prognoosi kohaselt laekub töötuskindlustusmaksetest töötajate sihtfondi 131 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondi 70,5 miljonit eurot, riigieelarvest eraldatakse 328,6 miljonit eurot ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest koos riikliku kaasfinantseeringuga 34,6 miljonit eurot. 

  Töötukassa kuludeks on 2019. aastal planeeritud 531,5 miljonit eurot. Kulud kindlustushüvitistele, toetustele ja tööturuteenustele on kokku 486,9 miljonit eurot ning töötukassa tegevuskulud on eelarves 44,7 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aastaga kasvavad tuleval aastal kulud ennekõike töövõimetoetusele, erijuhtudel sotsiaalmaksule ning vähenenud töövõimega inimestele teenustele.

  Tööd otsivate ja töötavate inimeste oskuste arendamisele ja koolitamisele on töötukassa tuleva aasta eelarves planeeritud 22,6 miljonit eurot.

  Lisaks eelarvele kinnitati töötukassa 2019. aasta aastaplaan.

 • Tööjõuprognoos: aastani 2026 jääb töötajate arv Eestis samaks
  Tööjõu ja oskuste tuleviku-uuringu OSKA tööjõuprognoosi järgi töötajate arv järgmise kaheksa aasta jooksul ei vähene, kuid selle eelduseks on tööea pikenemine, tööturul aktiivsete osakaalu kasv ning positiivne ränne.
 • Muudatused töötamise registreerimisel alates 1. jaanuarist 2019
  Muudatused töötamise registreerimisel alates 1. jaanuarist 2019 Mis muutub töötamise registreerimisel alates 1. jaanuarist 2019

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes