Kolmapäev, 14 Märts 2018 09:58

Valitsus otsustab sisserändekvootide võimalikku muutmist aprillis

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Majandusarengu valitsuskomisjon arutas tööjõuturu probleeme ning otsustas, et sisserändekvootide võimaliku muutmise osas tehakse otsus aprillis.

Komisjonis otsustati jälgida ja analüüsida välistöötajate sisserändekvoodi täitumist ning otsustada edasine tegevus aprillikuus. Järgmiseks majandusarengu komisjoniks tehakse ka ülevaade renditööjõu kasutamisest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Peaminister Jüri Ratase sõnul ületas eelmisel aastal Eesti tööhõive määr esimest korda majandusbuumiaegsed näitajad. "Ühest küljest näitab kõrge tööhõive Eesti majanduse head seisu. Teisest küljest tuleb arvestada, et see tähendab tööandjatele raskusi vajalike oskustega töötajate leidmisel. Samuti peame meeles pidama, et meil on Eestis piirkondi, kust inimesed ja tööstus liiguvad pigem välja ning neile kohtadele pöörab riik eritähelepanu," ütles Ratas pressiteate vahendusel.

Tööjõupuudus jääb suure tõenäosusega tulevikus kasvama. Samas on Eestis jätkuvalt olemas ka puhver nii töötute kui ka mitteaktiivsete inimeste näol. Samuti tuleb silmas pidada regionaalseid eripärasid, sest tihti pole tööotsijad ja tööandjad samades piirkondades.

Komisjon leidis, et parema ülevaate ja prognooside saamiseks tuleb jätkuvalt arendada edasi tööjõu oskuste ja vajaduste prognoosi süsteemi OSKA. Haridus- ja teadusminister, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister ning tervise- ja tööminister peavad analüüsima, milliseid olemasolevaid tööjõuvajaduse prognoosisüsteeme tuleks dubleerimise vältimiseks ja sünergia parandamiseks ühendada. Vastavad ettepanekud tuleb esitada valitsusele järgmise aasta veebruari lõpus.

Komisjon võttis teadmiseks ka Tööandjate Keskliidu ettepanekud erinevate menetlustähtaegade lühendamiseks ning edastas need riigihalduse ministrile ja keskkonnaministrile hinnangu andmiseks. Ettepanekuid arutatakse koos tööandjatega taas maikuu koosolekul.

Majandusarengu valitsuskomisjoni tööd juhib peaminister, komisjoni liikmed on ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Toomas Tõniste, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning välisminister Sven Mikser.

Teised ministrid osalevad komisjoni istungil peaministri kutsel, kui teemakäsitlus eeldab vastutava ministri kohalolu. Komisjoni tööd toetab riigikantselei strateegiabüroo.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Tööturg viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Tänavune sisserände piirarv täitub peatselt
  Sisserände piirarv, mis reguleerib töö- ja ettevõtlusrännet kolmandatest riikidest Eestisse, on peatselt täitumas.
 • Türil on töömessil ameteid pakkumas 24 tööandjat
  Türi kultuurikeskuses toimub neljapäeval töötukassa eestvõttel Kesk-Eesti töö- ja karjäärimess, kus on töötukassa Järvamaa osakonna juhataja Eha Tasangu sõnul osalemas 24 tööandjat kaugelt üle 100 töökohaga.
 • MKM tahab EAS-i kaudu tuua Eestisse 2000 võõrtöölist
  Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tahab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu tuua Eestisse 2000 IKT-spetsialisti, välisvärbamise toetuse rakendamiseks on ette nähtud ligi 4 miljonit eurot.
 • Riik plaanib toetada IKT-spetsialistide värbamist
  Riik plaanib toetada IKT-spetsialistide värbamist Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on saatnud kooskõlastamisele eelnõu, mille kohaselt on võimalik taotleda toetust Eesti ettevõtetel, kui nad on välismaalt värvanud IKT-spetsialisti. Eesti Kaubandus-Tööstuskoda annab ülevaate, mis on eelnõu eesmärk, keda see mõjutab ja mis on olulisemad tingimused toetuse saamiseks.
 • Kredex toetab 20 miljoniga omavalitsuste üürimajade ehitamist
  Kredex toetab käesoleval aastal kohalike omavalitsusi üürimajade ehitamise ja renoveerimise projekte 20 miljoni euroga; taotlusi toetuseks saab esitada 15. augustini.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes