tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Reede, 11 August 2017 11:49

170 miljoni eurose andmelao rajamine selgub järgmise aasta jooksul

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Ukraina-Venemaa vahelise konflikti tõttu takerdunud 170 miljoni eurose andmelao rajamine selgub järgmise aasta jooksul.

"Hetkel on projekt olnud ootel, kuna meie vestlused olemasolevate ja potentsiaalsete klientidega tõestasid, et enamik neist olid olukorra pärast ärevil. Mis oligi viivituse põhjuseks," ütles andmelao rajamist planeeriva ettevõtte Data Valley Enterprises OÜ juhatuse liige Teppo Tuomas Viljakainen BNS-ile.

"Kõik, mis puutub sellesse, et julgeolekukeskkond on Eestis paranenud Ukraina-Vene konfliktist saadik, on väga hea. Kuid arvan, et meil ei ole mõtet midagi väga kindlat öelda, kuni me oleme saanud klientidelt kinnituse, et nad on taas agarad projektiga liituma. Kui see juhtub, siis jätkame oma projektiga plaanipäraselt," sõnas Viljakainen.

"Täpset kuupäeva meil ei ole hetkel, sest see oleneb projekti kaasatud klientidest. Kui meil on meie enda hinnangu kohaselt kõik aasta jooksul tagasi õigel rajal ja kui poliitiline ning julgeolekukeskkond ei muutu eriti, siis on meil olemas kõik vajalik, et edasi liikuda," ütles ta.

Andmelao rajamine pidi algama mitmes osas juba 2015. aastal ja vähemalt kahes erinevas kohas. Projekti eestvedajatel oli kavas esimeses faasis investeerida 170 miljonit eurot, millega oli plaanis luua 30 000 ruutmeetri suurune serveripark.

Andmelao juurde tuleks ka oma gaasielektrijaam ning serveritest eralduva soojuse saaks suunata linna küttesüsteemi.

"Investeeringu eesmärk on rajada Eestisse Euroopa suurim andmeladu suuruses 200 000 ruutmeetrit, mis pakub teenuseid globaalsetele suurettevõttele. Investeeringu kogumaksumus ulatub 600 miljoni euroni," rääkis Vartiainen toona.

Andmeladu on rajatis, mille eesmärk on majutada arvutisüsteeme ja nende komponente, näiteks telekommunikatsiooni ja andmeladustamise süsteeme.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes