Reede, 13 Oktoober 2017 16:38

Alates esmaspäevast tõuseb viipemakse limiit 25 euroni

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Alates esmaspäevast tõstavad Eesti kontaktivabu pangakaarte väljastavad pangad viipemakse limiidi ühe ostu kohta seniselt kümnelt eurolt 25 eurole.

"See tähendab, et alates 16. oktoobrist saab kuni 25 euro väärtuses ostu eest viipemaksega tasuda ilma pangakaarti makseterminali panemata ja PIN-koodi sisestamata," ütles Eesti Pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk septembris pressiteate vahendusel.

Viipekaardid moodustavad Eestis 15 protsenti kõikidest pangakaartidest. Pangad prognoosivad, et 2017. aasta lõpuks on kõikidest makseterminalidest viipemakse võimekusega umbes 80 protsenti ning 2020. aastaks peavad viipemakseid võimaldama kõik terminalid.

Pangaliidu andmetel jääb 75 protsenti Eesti poodides tehtavatest maksetest alla 25 euro limiidi. "Esialgu Eestis kehtestatud kümne euro limiit tõestas, et nii tarbijad kui ka kaupmehed on uuest makseviisist huvitatud ning see on ka turvaline, kuna viipemakset saavad teostada vaid spetsiaalsed seadmed, mille kasutamiseks on vajalik leping pangaga. Pisteliselt küsitakse makse kinnistamiseks ka PIN-koodi isegi alla limiidi summa jäävate maksete korral," lisas Nurk.

Nurga sõnul tehakse viipemakse sama ostu eest ainult ühekorselt ning ainult siis, kui kaart on asetatud maksetarminalist vähemalt kahe sentimeetri kaugusele.

Eestis väljastavad viipekaarte Swedbank, SEB Pank, LHV Pank, Krediidipank ja Lumninor.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Eesti maksekeskkonnas on lähiajal toimumas olulised muudatused
  Eesti maksekeskkonnas on lähiajal toimumas olulised muudatused Eestis on pangad igapäevaelu lihtsustamiseks teinud järjepidevalt tööd selle nimel, et inimesed saaksid rahaasju ajada lihtsalt ja mugavalt. Nüüdseks on pank oma maksekaartide ja mobiilirakendustega iga eestimaalase taskus ning digitaalne asjaajamine on kirjutatud klientide DNA-sse. Võib isegi öelda, et ühe panga piires on makselahendused nii head, et nad on klientidele peaaegu nähtamatud – kuid kliendid hakkavad muretsema niipea, kui maksja ja saaja asuvad eri pankades. Tarbijal, aga ka ettevõtjal võib peast läbi käia mõte, kas makse ikka jõuab piisavalt kiiresti kohale või kas ta saab internetist osta, kui ta ei saa tasuda pangalingi kaudu otse arvelduskontolt, vaid peab veebikaupluses käsitsi oma pangakaardi andmed sisestama. Lähiajal saavad sellised mõtted peast pühitud, sest pangandus on muutumas avatumaks ja ülekanded ühest pangast teise peaks hakkama toimuma vaid loetud sekundite jooksul.
 • Reisifirmad peavad 20. aprillil esitama pakettreiside aruanded
  20. aprillil on reisiettevõtjatel tänavuse aasta esimese kvartali pakettreiside kogumüügi aruannete esitamise tähtaeg.
 • Riik alustas 2000 IKT-välisspetsialisti Eestisse toomise programmiga
  Ettevõtlus-ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas 2000 IKT-välisspetsialisti Eestisse toomise toetusprogrammi tingimused; 4 miljoni eurone programm on osa Work in Estonia projektist ja selle eesmärk on toetada Eesti tööandjaid neile vajalike välisspetsialistide värbamisega seotud lisakulutuste tegemisel.
 • Uuring: Eesti elanike alkoholi tarbimine on aastaga vähenenud
  Turu-uuringute AS-i poolt läbiviidud alkoholitarbimise ja piirikaubanduse uuringu andmetel on Eesti elanike alkoholitarbimine viimasel aastal vähenenud, kuid välismaalt toodud alkoholi tarbib mingil määral 39 protsenti elanikkonnast.
 • Uuring: ligi pooled Eesti ettevõtted on innovaatilised
  Statistikaameti poolt läbiviidud innovatsiooniuuringu andmeil oli 2016. aastal 47,7 protsenti Eesti ettevõtetest uuenduslikud, seejuures on kõige aktiivsemad uuenduste elluviijad tööstussektori ettevõtted.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes