Kolmapäev, 14 Veebruar 2018 14:04

Eesti elanikud jäävad interneti ostuaktiivsuselt Euroopale alla

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
DPD Grupi e-poodlemise harjumuste ja eelistuste uuringust selgub, et Eesti klientide ostuaktiivsus jääb Euroopa keskmisele alla ning möödunud aastal oli Eesti internetist sooritatud jaeostude osakaalult Euroopas viimase kolme riigi hulgas.

Kui Eesti e-ostlejatest teeb ühe füüsilise eseme ostu kuus internetist 33 protsenti e-kaupluse kasutajatest, siis Euroopa keskmine on 54 protsenti. "See tähendab, et kuigi Eestis kasvab e-kaubandus igal aastal ligi 30 protsenti, siis on meil potentsiaal kasvamiseks veel tohutu," ütles DPD Eesti e-kaubanduse ärisuuna juht Margot Posti pressiteate vahendusel.

Eestlaste e-ostude osakaal kogu jaeostude hulgast on 7,7 protsenti. Euroopa keskmine on 11,3 protsenti ning 2017. aastal oli Eesti näitaja kolme viimase riigi hulgas. Peamiselt tellivad Eesti elanikud internetist elektroonikat, ilu- ja moekaupu ja riideid. Kõige enam tellitakse Eestisse kaupu Hiinast, Ühendkuningriigist ja Saksamaalt.

Möödunud aastal oli DPD teatel eriti märkimisväärne just Eesti e-poodide tegevuse hoogustumine. DPD Eesti pakiveod e-poodide ja nende klientide vahel tõusid 2017. aastal kõikides kategooriates ning kui siseriiklike pakisaadetiste hulk suurenes ligi veerandi võrra, siis Eestist välja saadetud pakkide mahu kasv ulatus üle 43 protsendi.

Uuringu kohaselt eelistavad Eesti elanikud ülekaalukalt pakiautomaatidesse tellimist – 80 protsenti uuringus osalenud Eesti elanikest on tellinud oma kauba just pakiautomaati, 57 protsenti kulleriga otse koduukse taha ja 50 protsenti vastajatest on lasknud oma ostud tuua ka postkontorisse.

Eesti elanike veebiostudest 86 protsenti sooritavad korduvostjad, kusjuures Eesti korduvostja sooritab aastas keskmiselt 12 internetiostu. Euroopa keskmine on 27 ostu aastas.

DPD grupi e-poodlemise baromeetri raporti koostas uuringufirma Kantar TNS. Anonüümsed intervjuud viidi läbi 23 450 osalejaga 21 Euroopa riigis, sealhulgas Eestis. Valimisse kuulusid alates 18-aastased inimesed, kes eelmisel aastal olid teinud vähemalt ühe füüsilise eseme ostu veebis.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Kaardipettused on kolinud internetti
  Kaardipettused on kolinud internetti Eesti on kaardimaksete rohkuse poolest Euroopas esimese viie riigi hulgas, kuid  pettuste osakaal on üks väiksemaid. Eesti pankade välja antud pangakaartidega tehti 2016. aastal 10 500 kaardipettust koguväärtuses 1,1 miljonit eurot. Kaarditehinguid tehti samal ajal 328 miljonil korral ja nende koguväärtus oli 11,1 miljardit eurot. Pettuste osakaal kõikides kaarditehingutes oli Euroopa Liidu liikmesriikide keskmisest seitse korda väiksem. Eesti eristub selgelt teistest Euroopa riikidest selle poolest, et samal ajal kui inimesed kasutavad aktiivselt pangakaarte, on kaardipettuste osatähtsus võrreldav nende riikidega, kus tehinguid tehakse vähe, näiteks Ungari, Leedu ja Poola. Lisaks Eestile paistab ka Holland silma nii aktiivse kaardikasutuse kui ka väheste kaardipettuste poolest.
 • ELASA tellimusel ehitati 800 kilomeetrit lairiba baasvõrku
  Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus (ELASA) lõpetas EstWin-nimelise baasvõrgu ehitamise etapi, mille raames ehitati välja 800 kilomeetrit baasvõrku ja üle 300 ühenduspunkti.
 • Eesti pensionifondide tootlus jääb alla inflatsioonile
  Eesti pensionifondide reaaltootlus oli eelmisel aastal -0,1 protsendiga Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) liikmesriikide halvemuselt teine tulemusel ning jääb seega alla inflatsioonile.
 • Tööstusettevõtete kindlustunne septembris pisut kahanes
  Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil kahanes tööstusettevõtete kindlustunne septembris kuuga 2 punkti võrra 8 punktile, möödunud aasta septembris oli näitaja 11 punkti.
 • Notarid annavad avatud uste päeval tasuta nõu
  24. oktoobril kell 14-17 toimub juba kolmandat aastat järjest notaribüroode avatud uste päev, mille raames on inimestel üle Eesti võimalik külastada notarit ning saada tasuta nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes