Reede, 14 Juuli 2017 13:00

Eesti riigivalitsemine on efektiivne

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti on avaliku teenistuse tõhususe (CiSE) tänavuses indeksis 31 riigi arvestuses seitsmendal kohal. Eesti edastab mitmeid arenenuid demokraatiaid ning on Ida-Euroopa riikide hulgas esimene. Riikide arvestuses on Eesti esikohal avaliku teenistuse tõhususe suhtes SKP-sse.

Samuti on Eesti esikohal digiteenuste pakkumises. Eesti paistab silma teistest kõrgemate näitajatega kõigis neljas valdkonna näitajas: teenuse kättesaadavus, läbipaistvus, avatus teiste riikide kasutajatele ning tehnilistes eeldustes teenust pakkuda.

Esikohta hoiab Eesti ka maksude administreerimises. Sotsiaalkindlustuse administreerimisel  on Eesti riikide üldarvestuses kolmandal kohal. Keskmisest veidi paremad oleme ka õigusloome (6. koht), fiskaal- ja finantsjuhtimise (7.) ning kriisi- ja riskijuhtimise valdkonnas (8.).

Kõige madalamalt hinnatakse Eesti puhul avaliku teenistuse esindatust (28. koht). Kehva koha põhjusteks on Eesti puhul väike naiste osakaal avaliku teenistuse juhtide hulgas ning vähemuste vähene esindatus avalikus teenistuses.

Kõige tõhusamaks hinnatakse avalikku teenistust Kanadas. Kanadale järgneb Uus-Meremaa, Austraalia, Suurbritannia, Soome ja Rootsi. Eestist tahapoole jäävad näiteks Norra, USA, Holland, Iirimaa.

Avaliku teenistuse tõhususe indeksit uurib Blavatnik School of Government at the University of Oxford ja Institute for Government (www.instituteforgovernment.org.uk).

CiSE indeks jaguneb 12 kategooriaks, mis omakorda jagunevad 76 mõõdikuks. Indeks tugineb erinevate organisatsioonide kogutavatele andmetele, teiste hulgas OECD, Maailmapank, ÜRO, Eurostat, Transparency International. Erinevad näitajad on kogutud vahemikus 2011-2016.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Tasuta õigusabi saamiseks saavad inimesed pöörduda Eesti Õigusbüroo poole
  „Eestis on suur hulk inimesi, kes ei suuda ootamatute õigusküsimuste ilmnemisel oma vahenditest õigusnõu küsida või varasema kogemuse puudumise tõttu ei tea, kuhu pöörduda tuleks. Seetõttu pakub justiitsministeerium koostöös Eesti Õigusbürooga õigusabi kättesaadavuse parandamiseks tasuta õigusnõustamist inimestele üle kogu Eesti,“ rääkis justiitsminister Urmas Reinsalu.
 • Uus äritarkvara teenus tõstab ettevõtete riskijuhtimise kvaliteeti
  Äritarkvarapakkuja Excellent Business Solutions toob koostöös Inforegistriga turule uue teenuse, millega saab hinnata ettevõtete krediidiriske senisest täpsemalt ja saata kõik võlanõuded ühe nupuvajutusega ettevõttest välja võlamenetlustoimingutega tegelevale ettevõttele.
 • Ohvrikaitsesüsteem peab rohkem lähtuma kannatanu vajadustest
  Täna esitletud kuriteoohvrite kaitse ja kohtlemise uuringust selgus, et 60% uuringus osalenud ohvritest peab Eesti õiguskaitsesüsteemi küll usaldusväärseks, ent ohvrikaitsesüsteem peaks enam lähtuma kannatanu vajadustest, teatas justiitsministeerium.
 • Intervjuu Swedbanki innovatsioonijuhi Emma Heimoneniga
  17. novembril kogunesid finantstehnoloogia asjatundjad Tallinnas Fintech Forum-nime kandval üritusel. Paneelis “How Are We Breaking Down Walls to Become a Single Financial Market?” astus üles Swedbanki digitaalse innovatsiooni juht Emma Heimonen. Maarja Karmini intervjuu Heimoneniga ilmus Swedbanki majandusblogis Kukkur.
 • Marten Kaevats: Eesti tugevus seisneb avatud mõtteviisis, mitte tehnoloogias endas
  SEB finantsjuhtide foorumil ütles Riigikantselei digiinnovatsiooni nõunik, et Eesti edu võti ei peitu mitte tehnoloogias, vaid mentaliteedis.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes