Neljapäev, 17 Mai 2018 11:47

Eestis on Smart-ID kasutajaid ligi 210 000

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Balti riikides on elektroonilise identifitseerimise lahenduse Smart-ID kasutusele võtnud üle 850 000 inimese, kellest ligi 210 000 on Eestist.

"Enam kui kolmveerand miljonit Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid suurt puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist, mis oleks mobiilne ja lõppkasutajale tasuta. Selle aasta aprillis jõudsime ka uude etappi – nimelt on nüüd võimalik kolmes Balti riigis Smart-ID registreerida endale ka SEB Panga või Swedbanki pangakontoris kohapeal. See oluline samm suurendab lähitulevikus uute kasutajate hulka kindlasti veelgi," ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin pressiteate vahendusel.

"Swedbanki klientide seas on Smart-ID  kasutajaid tänaseks juba enam kui 155 000 ja igal nädalal lisandub 2000-3000 inimest. Eriti teeb rõõmu see, et alates aasta algusest on umbkaudu 15 000 seni ainult paroolikaarte kasutanud klienti Smart-ID kasuks otsustanud," märkis Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets.

Lisaks kasutajate arvule on suurenenud ka nende e-teenuste hulk, kus saab Smart-ID-d kasutada; selliseid e-teenuseid on Eestis ligi 50 ning see arv suureneb pidevalt. Näiteks lähikuudel saavad Smart-ID-d kasutama hakata ka Coop Panga kliendid.

"Soovime, et Coop Panga teenused oleks lihtsad ning Smart-ID lahenduse võimaldamine muudab kindlasti meie elektrooniliste kanalite kasutamise palju kergemaks ja mugavamaks. Tegemist on kahtlemata ühe väga oodatud uuendusega Coop Panga klientide jaoks," märkis Coop Panga e-kanalite juht Helena Kokk.

Smart-ID abil saab kasutada mitmeid finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia- ja jaekaubandussektori e-teenuseid. Smart-ID kasutamine on tasuta.

Esimesed e-teenused võtsid Smart-ID kasutusele 2017. aasta veebruaris. Smart-ID on välja töötanud SK ID Solutions AS, mis on ühtlasi ka ID-kaardi ja mobiil-ID looja

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Läheneb reisiettevõtjate aruannete esitamise tähtaeg
  20. oktoobriks tuleb reisiettevõtjatel esitada kolmanda kvartali kogumüügi aruanded, mis peavad sisaldama andmeid kogumüügi ja ettemaksete kohta, mis omavad suurt tähtsust reisiettevõtjate üle järelevalve teostamisel. Aruanne tuleb esmakordselt esitada uuel vormil.
 • Swedbank avas 18. oktoobril mobiilsed viipemaksed
  Alates 18. oktoobrist on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis, mille saab alla laadida Google Play ja App Store' äpipoodidest. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval Androidi kasutajatele ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid. Mobiiliga maksmiseks tuleb poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed.
 • SEB: Suurem osa eluasemelaenudest on kindlustatud terviseriskide vastu
  SEB Elukindlustuse kliendianalüüsi kohaselt pelgavad SEB-st eluasemelaenu võtnud kliendid enim lähedase pereliikme kaotust, millele järgnevad terviseriskide realiseerumine ja töökaotus.
 • Ettevaatust! Ettevõtjatele suunatud petuskeemid on endiselt liikvel
  Kaubanduskoja teatel on viimasel ajal taas sagenenud Eesti ettevõtetele European Business Number-pakkumiste saatmine. Tegemist on nn kataloogipettusega, milles palutakse ettevõtetel European Business Number-registri uuendamiseks edastada enda andmed, et need oleks potentsiaalsetele koostööpartneritele kättesaadavad.
 • Baltikumi elanike vaesusrisk on EL-i keskmisest kõrgem
  Balti riikide elanike vaesuse või sotsiaalse tõrjutuse risk on Euroopa keskmisest suurem, selgub Eurostati andmetest, mis katab 23 Euroopa Liidu 28 liikmesriigist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes