Kolmapäev, 21 Märts 2018 12:41

Euroopa Liit toetab omavalitsustes tasuta WiFi levialade rajamist

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Komisjon avas 20. märtsil WiFi4EU veebiportaali ning kutsub Euroopa omavalitsusüksusi taotlema Euroopa Liidu rahastust tasuta WiFi levialade rajamiseks; EL-i eelarvest eraldatakse aastani 2020 avaliku tasuta WiFi teenuse rahastamiseks 120 miljonit eurot.

"Avades täna WiFi4EU portaali, astume me konkreetse sammu, et aidata omavalitsusüksustel pakkuda tasuta WiFit. Kuigi see on oluline edusamm, innustan ma ühtlasi Euroopa Parlamenti ja nõukogu viima lõpule telekommunikatsiooniseadustiku ettepaneku menetlemise, et tagada kiire internetiühendus kogu Euroopa Liidus. See hõlmab üleeuroopalist sagedusalade kooskõlastamist ja Euroopale vajalikesse ülisuure läbilaskevõimega võrkudesse investeerimise jõulist stimuleerimist," ütles digitaalse ühtse turu eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip pressiteate vahendusel.

Programm WiFi4EU pakub omavalitsusüksustele 15 000-euroseid vautšereid WiFi levialade loomiseks avalikus ruumis, sealhulgas raamatukogudes, muuseumides, avalikes parkides, väljakutel. Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri sõnul on algatuse eesmärk "varustada 2020. aastaks kõigi Euroopa külade ja linnade põhilised avaliku elu keskused tasuta traadita internetiühendusega."

Omavalitsusüksused võivad kasutada WiFi4EU vautšereid traadita interneti juurdepääsupunktide ostmiseks ja paigaldamiseks. Võrgu ülalpidamiskulud kannavad omavalitsusüksused.

EL-i eelarves on kuni 2020. aastani eraldatud 120 miljonit eurot avaliku tasuta WiFi teenuse seadmestiku rahastamiseks 8000 omavalitsusüksuses kõigis liikmesriikides ning Norras ja Islandil.

Programmis osalemiseks peaksid omavalitsused alates 20. märtsist registreeruma portaalis WiFi4EU.eu. Taotluste esitamise etapil, mis algab 2018. aasta mai keskel, käivitatakse esimene projektikonkurss ja registreerunud omavalitsusüksused saavad esitada taotluse esimese 1000 WiFi4EU vautšeri saamiseks, igaüks 15 000 eurot. Vautšereid jagatakse sooviavalduste laekumise järjekorras.

Vahendite eraldamise etapil kuulutab komisjon, järgides geograafilise tasakaalu põhimõtet, välja 1000 omavalitsusüksust, keda rahastatakse esimese projektikonkursi raames. Iga osalev riik saab vähemalt 15 vautšerit. Lähima kahe aasta jooksul käivitatakse veel neli WiFi4EU projektikonkurssi.

Programmi WiFi4EU raames rahastatavaid võrke saab kasutada tasuta ning neis ei koguta reklaami- ja isikuandmeid. Rahastatakse üksnes neid võrke, mis ei dubleeri era- või avaliku sektori poolt juba pakutavaid sama kvaliteediga tasuta teenuseid samas avalikus ruumis.

Programm on osa ulatuslikust EL-i telekommunikatsioonieeskirjade ümberkorraldamisest ning hõlmab uusi meetmeid, et rahuldada eurooplaste suurenevaid internetiühenduste vajadusi ja edendada Euroopa konkurentsivõimet.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Läheneb reisiettevõtjate aruannete esitamise tähtaeg
  20. oktoobriks tuleb reisiettevõtjatel esitada kolmanda kvartali kogumüügi aruanded, mis peavad sisaldama andmeid kogumüügi ja ettemaksete kohta, mis omavad suurt tähtsust reisiettevõtjate üle järelevalve teostamisel. Aruanne tuleb esmakordselt esitada uuel vormil.
 • Swedbank avas 18. oktoobril mobiilsed viipemaksed
  Alates 18. oktoobrist on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis, mille saab alla laadida Google Play ja App Store' äpipoodidest. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval Androidi kasutajatele ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid. Mobiiliga maksmiseks tuleb poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed.
 • SEB: Suurem osa eluasemelaenudest on kindlustatud terviseriskide vastu
  SEB Elukindlustuse kliendianalüüsi kohaselt pelgavad SEB-st eluasemelaenu võtnud kliendid enim lähedase pereliikme kaotust, millele järgnevad terviseriskide realiseerumine ja töökaotus.
 • Ettevaatust! Ettevõtjatele suunatud petuskeemid on endiselt liikvel
  Kaubanduskoja teatel on viimasel ajal taas sagenenud Eesti ettevõtetele European Business Number-pakkumiste saatmine. Tegemist on nn kataloogipettusega, milles palutakse ettevõtetel European Business Number-registri uuendamiseks edastada enda andmed, et need oleks potentsiaalsetele koostööpartneritele kättesaadavad.
 • Baltikumi elanike vaesusrisk on EL-i keskmisest kõrgem
  Balti riikide elanike vaesuse või sotsiaalse tõrjutuse risk on Euroopa keskmisest suurem, selgub Eurostati andmetest, mis katab 23 Euroopa Liidu 28 liikmesriigist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes