Esmaspäev, 16 Aprill 2018 10:18

Kindlustusfirma: huvi sõidukite e-kindlustuse vastu kasvab hüppeliselt

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Lume sulamine ja soojakraadid on hüppeliselt kasvatanud huvi Eestis ainulaadse sõidukite e-kindlustuse vastu, mis pakub liiklus- ja kaskokindlustuse tarbimist mahu järgi, teatas Ergo kindlustus.

Kui märtsi lõpu seisuga oli sõiduki e-kindlustuse klientidest 90 protsenti autoomanikud ja ülejäänud 10 protsenti mootorratturid, siis viimaste nädalatega on olukord muutunud.

"Paar esimest kevadist nädalat on e-kindlustuse kasutajate hulka peaaegu kahekordistanud ning üha rohkem on kindlustajate hulgas just kaherattaliste omanikke," ütles ERGO kindlustuse riskijuht Kaido Naarits.

Ergo kindlustuse ja Telia koostöös valminud sõiduki e-kindlustus võimaldab mobiilirakenduse kaudu oma sõiduki kindlustuse eest maksta vaid siis, kui sõidukit reaalselt kasutatakse. Näiteks talvel haarasid sellest võimalusest kinni ennekõike need autojuhid, kes lumistes oludes sõita ei armasta ning seetõttu oma neljarattalise mõneks ajaks seisma jätsid. Samuti need, kel on peres mitu autot, millest mõnega iga päev ei sõideta.

Liikluskindlustus on seaduse järgi kohustuslik igale liiklusregistris arvel olevale mootorsõidukile – seda ka juhul, kui hooajasõidukit plaanitakse kasutada vaid mõned korrad suve jooksul. Mopeede ja rollereid kasutavad tihti ka alaealised, kuid nende sõiduvahendite registreerimisel soovitab kindlustusekspert siiski kasutajaks märkida ka üks lapsevanematest.

"Selliselt on erinevate lahenduste kasutamine hiljem lihtsam, sest alaealised ise kindlustuslepinguid sõlmida ei saa," selgitas Naarits.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes