Reede, 28 September 2018 09:25

Lennureisijate õigus hüvitisele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Karl Gustav Annus, tegevjuht; Karl Hõbemägi, jurist
Karl Gustav Annus, tegevjuht; Karl Hõbemägi, jurist Lennuabi
Tänapäeval on lendamine sama tavaline reisimisviis kui bussiga sõitmine, kuid paraku paljud ei tea, et juhul kui lend hilineb või tühistatakse, on lennureisijatel teatud olukordades õigus hüvitisele, mis võib korvata kõik reisikulud ja anda veel taskuraha pealegi.

Õiguslik alus

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse nr 261/2004 kohaselt võib reisijatel olla õigus kuni 600-eurose kompensatsiooni saamiseks. Täpsemalt saab kompensatsiooni lennureisija, kelle lend hilineb üle 3 tunni või tühistatakse vähem kui 14 päeva enne reisi toimumist. Hüvitise väärtus sõltub lennu pikkusest ja sel on kolm suurusjärku: 250 eurot, 400 eurot või 600 eurot. Need on kindlaksmääratud summad, mis ei sõltu lennupileti esialgsest hinnast.

Kompensatsiooni saab nõuda kõikidelt lendudelt, mis on toimunud kas Euroopa Liidu siseselt (samuti Šveitsis) või mis on väljunud Euroopa lennujaamast, sõltumata lennufirmast. Samuti saab kompensatsiooni nõuda Euroopa lennujaamadesse saabuvatelt lendudelt, mida on teenindanud Euroopa lennufirma, näiteks Nordica reis liinil Peterburi–Tallinn. Äsja jõustunud kohtulahendi järgi on reisijal õigus nõuda hüvitist ka siis, kui hilines lend, mis sai alguse Euroopa Liidust, kuid mille väljumine hilines vahepeatuses, mis asus väljaspool Euroopa Liitu (näiteks Tallinn–Kiiev–Dubai).

Hüvitise suurus sõltub läbitavast vahemaast

Vastavalt läbitavale distantsile saab, nagu eespool mainitud, jagada lennud kolme gruppi:

Lühike lend (kuni 1500 km): 3 tundi hilinenud lend 250 eurot (nt Nordica reis liinil Tallinn–Vilnius)

Täismahus artiklit saate lugeda värskest Plussi numbrist.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Läheneb reisiettevõtjate aruannete esitamise tähtaeg
  20. oktoobriks tuleb reisiettevõtjatel esitada kolmanda kvartali kogumüügi aruanded, mis peavad sisaldama andmeid kogumüügi ja ettemaksete kohta, mis omavad suurt tähtsust reisiettevõtjate üle järelevalve teostamisel. Aruanne tuleb esmakordselt esitada uuel vormil.
 • Swedbank avas 18. oktoobril mobiilsed viipemaksed
  Alates 18. oktoobrist on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis, mille saab alla laadida Google Play ja App Store' äpipoodidest. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval Androidi kasutajatele ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid. Mobiiliga maksmiseks tuleb poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed.
 • SEB: Suurem osa eluasemelaenudest on kindlustatud terviseriskide vastu
  SEB Elukindlustuse kliendianalüüsi kohaselt pelgavad SEB-st eluasemelaenu võtnud kliendid enim lähedase pereliikme kaotust, millele järgnevad terviseriskide realiseerumine ja töökaotus.
 • Ettevaatust! Ettevõtjatele suunatud petuskeemid on endiselt liikvel
  Kaubanduskoja teatel on viimasel ajal taas sagenenud Eesti ettevõtetele European Business Number-pakkumiste saatmine. Tegemist on nn kataloogipettusega, milles palutakse ettevõtetel European Business Number-registri uuendamiseks edastada enda andmed, et need oleks potentsiaalsetele koostööpartneritele kättesaadavad.
 • Baltikumi elanike vaesusrisk on EL-i keskmisest kõrgem
  Balti riikide elanike vaesuse või sotsiaalse tõrjutuse risk on Euroopa keskmisest suurem, selgub Eurostati andmetest, mis katab 23 Euroopa Liidu 28 liikmesriigist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes