Kolmapäev, 16 Mai 2018 10:26

Liisingühingud avasid mitteregistreeritavate varade otsingumootori

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Liisingühingute Liit avas 15. mail oma liikmetele kasutamiseks mitteregistreeritavate varade otsingumootori, mille eesmärk on petmiskatsete ennetamine.

Registri eesmärk on otsingumootori abil topeltfinantseerimiste vältimine ja võimalike omandivaidluste ennetamine, teatas liit.

Andmebaasis sisaldub kuni 50 000 eriliigilist varaühikut, mis ei ole arvel kuskil mujal registrites – näiteks maanteeameti sõidukiregister ja veesõidukiregister. Monitoorida saavad liikmesfirmad nii kogu andmebaasi ulatuses kui ka jooksvalt lepingute sisestamisel.

Liidu liikmetel on üle 60 päeva tähtajaks tasumata liisingumakseid vaid 0,7 protsenti kogu portfellist, otsingumootori abil loodetalse seda protsenti veelgi vähendada.

Esimeses kvartalis oli Eesti liisinguturu uusmüügi maht 300 miljonit eurot, mis on 5 protsenti enam kui aasta varem samal perioodil.

Liisinguturu portfelli jääk käesoleva aasta esimeses kvartalis oli 2,5 miljardit eurot, mis on 6,5 protsenti enam kui aasta varem.

Eesti Liisingühingute Liidul on üheksa liiget. Liisinguturu kogumahust katavad liikmed hinnanguliselt 98 protsenti.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Läheneb reisiettevõtjate aruannete esitamise tähtaeg
  20. oktoobriks tuleb reisiettevõtjatel esitada kolmanda kvartali kogumüügi aruanded, mis peavad sisaldama andmeid kogumüügi ja ettemaksete kohta, mis omavad suurt tähtsust reisiettevõtjate üle järelevalve teostamisel. Aruanne tuleb esmakordselt esitada uuel vormil.
 • Swedbank avas 18. oktoobril mobiilsed viipemaksed
  Alates 18. oktoobrist on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis, mille saab alla laadida Google Play ja App Store' äpipoodidest. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval Androidi kasutajatele ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid. Mobiiliga maksmiseks tuleb poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed.
 • SEB: Suurem osa eluasemelaenudest on kindlustatud terviseriskide vastu
  SEB Elukindlustuse kliendianalüüsi kohaselt pelgavad SEB-st eluasemelaenu võtnud kliendid enim lähedase pereliikme kaotust, millele järgnevad terviseriskide realiseerumine ja töökaotus.
 • Ettevaatust! Ettevõtjatele suunatud petuskeemid on endiselt liikvel
  Kaubanduskoja teatel on viimasel ajal taas sagenenud Eesti ettevõtetele European Business Number-pakkumiste saatmine. Tegemist on nn kataloogipettusega, milles palutakse ettevõtetel European Business Number-registri uuendamiseks edastada enda andmed, et need oleks potentsiaalsetele koostööpartneritele kättesaadavad.
 • Baltikumi elanike vaesusrisk on EL-i keskmisest kõrgem
  Balti riikide elanike vaesuse või sotsiaalse tõrjutuse risk on Euroopa keskmisest suurem, selgub Eurostati andmetest, mis katab 23 Euroopa Liidu 28 liikmesriigist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes