Kolmapäev, 16 Mai 2018 10:26

Liisingühingud avasid mitteregistreeritavate varade otsingumootori

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Liisingühingute Liit avas 15. mail oma liikmetele kasutamiseks mitteregistreeritavate varade otsingumootori, mille eesmärk on petmiskatsete ennetamine.

Registri eesmärk on otsingumootori abil topeltfinantseerimiste vältimine ja võimalike omandivaidluste ennetamine, teatas liit.

Andmebaasis sisaldub kuni 50 000 eriliigilist varaühikut, mis ei ole arvel kuskil mujal registrites – näiteks maanteeameti sõidukiregister ja veesõidukiregister. Monitoorida saavad liikmesfirmad nii kogu andmebaasi ulatuses kui ka jooksvalt lepingute sisestamisel.

Liidu liikmetel on üle 60 päeva tähtajaks tasumata liisingumakseid vaid 0,7 protsenti kogu portfellist, otsingumootori abil loodetalse seda protsenti veelgi vähendada.

Esimeses kvartalis oli Eesti liisinguturu uusmüügi maht 300 miljonit eurot, mis on 5 protsenti enam kui aasta varem samal perioodil.

Liisinguturu portfelli jääk käesoleva aasta esimeses kvartalis oli 2,5 miljardit eurot, mis on 6,5 protsenti enam kui aasta varem.

Eesti Liisingühingute Liidul on üheksa liiget. Liisinguturu kogumahust katavad liikmed hinnanguliselt 98 protsenti.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Eestlased ei tunne endiselt huvi oma pensioni suuruse vastu, kuid koguvad aina aktiivsemalt
  Eestlased ei tunne endiselt huvi oma pensioni suuruse vastu, kuid koguvad aina aktiivsemalt Värskelt valminud SEB pensionivalmiduse uuring toob esile, et Eesti elanikud üha enam koguvad oma pensioni tarbeks ning alternatiivid, nagu kinnisvara soetamine või oma ettevõtlusega tegelemine, millega oma pensionipõlve finantseerida, on jäämas teisejärguliseks. Kogumise aktiivsus on viimase nelja aastaga kasvanud pea 18 protsenti ning
  sel aastal kogub pensioniks 43% Eesti elanikkonnast (2017. aastal oli vastav protsent 32%; 2016. aastal - 27%; 2015. aastal - 25%).
 • Statistikaamet: KOV-ide osalus ettevõtluses väheneb pidevalt
  Kohalikele omavalitsustele (KOV) kuuluvate ettevõtete arv ning KOV-ide aktiivsus ettevõtluses on pidevalt vähenenud, kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Jaan Õmblus.
 • Eesti majanduskeskkond on Saksa ettevõtete hinnangul atraktiivne
  Saksa-Balti Kaubanduskoja (AHK) poolt märtsis läbi viidud konjunktuuriuuringu kohaselt on Eesti majanduskeskkond Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest atraktiivsuselt kolmandal kohal.
 • SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused
  SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused seoses sellega, et pank hakkab rakendama makseteenuste direktiivi nõudeid, võimaldades kliendi nõusolekul kolmandatel isikutel juurdepääsu konto- ja makseteenustele.
 • Uukkivi: pidev järelevalve aitab parandada riigihankepraktikat
  Rahandusministeerium kontrollis möödunud aastal plaanilise järelevalve käigus 20 hankija hanketegevust. Valdavalt on hanked läbiviidud vastavalt seadusele, kuid esines ka rikkumisi, mis peamiselt on siiski tingitud hankijate teadmatusest ja puudulikust töökorraldusest, selgub 2017. aasta riigihangete plaanilise järelevalve ülevaatest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes