Kolmapäev, 16 Mai 2018 09:59

Riik loob välismaalastele notariaalse kaugtõestamise teenuse

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Välismaalastele muutub Eesti ettevõtetesse investeerimine lihtsamaks ning mujal elavatele Eesti kodanikele ja e-residentidele luuakse notariaalse kaugtõestamise teenus, otsustati 15. mail majandusarengu valitsuskomisjoni istungil.

Kehtiv regulatsioon ei luba aktsepteerida näiteks mõnes teises Euroopa riigis oleva panga kontori kinnitust Eesti äriühingu kontole sissemakse tegemise kohta. Seetõttu on pärsitud piiriüleselt tegutsevate või välisriigis asuvate osanikega äriühingute tegevus Eestis, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Komisjoni istungil kiideti heaks muudatusettepanekud, mis parandavad välismaalaste võimalusi investeerida siinsetesse ettevõtetesse. Tulevikus saaks teha osaühingu kapitali rahalisi sissemakseid ka Euroopa majanduspiirkonna riikide pankade ja makseasutuste kaudu. Justiitsministeerium saadab eelnõu partneritele kooskõlastamiseks juba maikuus.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on kvaliteetsed investeeringud Eesti majandusse ja ettevõtetesse alati oodatud ning väikse riigina peame olema aktiivsed endale eeliste loomisel ja oma tugevuste rõhutamisel.

"Me peame hoolitsema, et Eestisse töökohti loovate ning meie majandust ja innovatsiooni edendavate investeeringute ees poleks ebamõistlikke õiguslikke või bürokraatlikke takistusi. Nii tagame oma majanduskasvu kestlikkuse ja konkurentsiedu," ütles Ratas.

Komisjon toetas ka ettepanekut, mis hõlbustaks e-residentidel ja välismaal asuvatel Eesti kodanikel notariaalsete toimingute tegemist. Üle-eelmise aasta lõpu seisuga oli välisriikides umbes 130 000 Eesti kodanikku. Seni oli neil näiteks pärandamisavalduse tegemiseks, osaühingu osa võõrandamiseks, abiellumisavalduse esitamiseks ja muude taoliste tegevuste jaoks tulnud sõita Eestisse.

Justiitsministeerium loob uue notariaalse tõestamise alavormi – kaugtõestamise. See lubab osa toimingute tegemist videosilla vahendusel Eesti välisesindustes, kusjuures sellisel viisil tõestamine oleks samaväärne notari juures käimisega. See muudaks notariteenuse e-residentidele ja mujal elavatele Eesti kodanikele kättesaadavamaks ning mugavamaks.

Komisjoni veebruaris tehtud otsusega kooskõlas esitas 15. mai istungil maaeluminister koos ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri ja keskkonnaministriga ettepanekud mahepindala eesmärgi seadmise kohta. Komisjonis otsustati, et maaeluminister peab mahemajanduse tervikprogrammis 2018-2021 seadma eesmärgiks, et aastaks 2021 on Eestis vähemalt 51 protsendil maismaal võimalik kasvatada või korjata mahetoodangut.

Eraldi oli komisjonis teemaks tööandjate keskliidu ettepanekud lühendada planeerimise, keskkonnalubade andmise ning -mõjude hindamisega seotud menetlustähtaegu. Tööandjad osalesid ka komisjoni istungil. Valitsuskomisjon pani riigihaldusministrile ülesandeks töötada koostöös justiitsministeeriumi, Tallinna linna ja tööandjatega välja konkreetsed ettepanekud menetlusaegade lühendamiseks ning tulla nendega komisjoni tagasi augustis.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Läheneb reisiettevõtjate aruannete esitamise tähtaeg
  20. oktoobriks tuleb reisiettevõtjatel esitada kolmanda kvartali kogumüügi aruanded, mis peavad sisaldama andmeid kogumüügi ja ettemaksete kohta, mis omavad suurt tähtsust reisiettevõtjate üle järelevalve teostamisel. Aruanne tuleb esmakordselt esitada uuel vormil.
 • Swedbank avas 18. oktoobril mobiilsed viipemaksed
  Alates 18. oktoobrist on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis, mille saab alla laadida Google Play ja App Store' äpipoodidest. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval Androidi kasutajatele ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid. Mobiiliga maksmiseks tuleb poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed.
 • SEB: Suurem osa eluasemelaenudest on kindlustatud terviseriskide vastu
  SEB Elukindlustuse kliendianalüüsi kohaselt pelgavad SEB-st eluasemelaenu võtnud kliendid enim lähedase pereliikme kaotust, millele järgnevad terviseriskide realiseerumine ja töökaotus.
 • Ettevaatust! Ettevõtjatele suunatud petuskeemid on endiselt liikvel
  Kaubanduskoja teatel on viimasel ajal taas sagenenud Eesti ettevõtetele European Business Number-pakkumiste saatmine. Tegemist on nn kataloogipettusega, milles palutakse ettevõtetel European Business Number-registri uuendamiseks edastada enda andmed, et need oleks potentsiaalsetele koostööpartneritele kättesaadavad.
 • Baltikumi elanike vaesusrisk on EL-i keskmisest kõrgem
  Balti riikide elanike vaesuse või sotsiaalse tõrjutuse risk on Euroopa keskmisest suurem, selgub Eurostati andmetest, mis katab 23 Euroopa Liidu 28 liikmesriigist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes