Kolmapäev, 21 Veebruar 2018 09:09

Tänavu on võimalik esitada tuludeklaratsioon ka Smart-ID abil

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Sel aastal saab esmakordselt esitada tulumaksudeklaratsiooni ka Smart-ID abil, kui siseneda e-maksuametisse internetipanga kaudu. Sealjuures saab nutiseadmes Smart-ID abil tulud deklareeritud kas või poes järjekorras seistes. Maksu- ja tolliameti andmeil on viiendik praeguseks esitatud deklaratsioonidest laekunud just nutitelefoni kaudu.

Võta paroolikaardi asemel Smart-ID!

“Statistika näitab, et 75% meie klientidest, kes on hakanud kasutama Smart-ID-d, on ühtlasi asunud sagedamini kasutama ka e-teenuseid. Olen kindel, et nende seas on väga palju ka neid, kes esitavad tuludeklaratsiooni just Smart-ID abil,” avaldas Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets. „Tuletame meelde, et Smart-ID on väga hea alternatiiv paroolikaartidele, mille kasutamise lõpetame juba vähem kui aasta pärast.“

Smart-ID saab vormistada endale kodust arvuti tagant lahkumata või vajadusel ka pangakontoris. Selleks tuleb laadida nutiseadmesse Google Play‘st või Apple App Store’ist Smart-ID rakendus ning tuvastada oma isik Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Pea aasta tagasi turule tulnud Smart-ID on Eestis kasutusele võtnud juba üle 160 000 inimese, neist enam kui 100 000 on Swedbanki kliendid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Tahad teada, kuidas kasutada Smart-IDga Swedbanki mobiiliäppi ja internetipanka? Vaata how-to videotest siin.

Füüsilise isiku tuludeklaratsioone saab esitada 15. veebruarist 2. aprillini. Lisaks Smart-IDle saab e-maksuametisse sisselogimiseks kasutada ID-kaarti, Mobiil-IDd ja muid panga poolt pakutavaid autentimislahendusi.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Läheneb reisiettevõtjate aruannete esitamise tähtaeg
  20. oktoobriks tuleb reisiettevõtjatel esitada kolmanda kvartali kogumüügi aruanded, mis peavad sisaldama andmeid kogumüügi ja ettemaksete kohta, mis omavad suurt tähtsust reisiettevõtjate üle järelevalve teostamisel. Aruanne tuleb esmakordselt esitada uuel vormil.
 • Swedbank avas 18. oktoobril mobiilsed viipemaksed
  Alates 18. oktoobrist on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis, mille saab alla laadida Google Play ja App Store' äpipoodidest. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval Androidi kasutajatele ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid. Mobiiliga maksmiseks tuleb poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed.
 • SEB: Suurem osa eluasemelaenudest on kindlustatud terviseriskide vastu
  SEB Elukindlustuse kliendianalüüsi kohaselt pelgavad SEB-st eluasemelaenu võtnud kliendid enim lähedase pereliikme kaotust, millele järgnevad terviseriskide realiseerumine ja töökaotus.
 • Ettevaatust! Ettevõtjatele suunatud petuskeemid on endiselt liikvel
  Kaubanduskoja teatel on viimasel ajal taas sagenenud Eesti ettevõtetele European Business Number-pakkumiste saatmine. Tegemist on nn kataloogipettusega, milles palutakse ettevõtetel European Business Number-registri uuendamiseks edastada enda andmed, et need oleks potentsiaalsetele koostööpartneritele kättesaadavad.
 • Baltikumi elanike vaesusrisk on EL-i keskmisest kõrgem
  Balti riikide elanike vaesuse või sotsiaalse tõrjutuse risk on Euroopa keskmisest suurem, selgub Eurostati andmetest, mis katab 23 Euroopa Liidu 28 liikmesriigist.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes