Kolmapäev, 25 Aprill 2018 13:32

Tööstusettevõtete kindlustunne püsis aprillis märtsi tasemel

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil püsis tööstusettevõtete kindlustunne aprillis eelneva kuu tasemel 12 punktil, aasta varem oli see aprillis 15 punkti.

Ootus toodangu mahule järgmise kolme kuu jooksul vähenes 41 punktilt 37 punktile, mullu samal ajal oli see 30 punkti.

Hinnang varudele langes möödunud kuu -2 punktilt -3 punktile, aasta varem oli indikaatori näit aprillis -13 punkti.

Hinnang praegusele nõudlusele tõusis kuuga -7 protsendilt -5 punktile, möödunud aastal oli see aprillis 3 punkti.

Ehitussektori kindlustunne tõusis kuuga 9 punktilt 14 punktini, mullu aprillis oli näit 20 punkti.

Ehitusettevõtete hinnang tellimuste portfellile tõusis märtsiga võrreldes 10 punkti võrra -4 punktini, aasta varem oli see 9 punkti.

Ehitusettevõtete ootus töötajate arvule järgneva kolme kuu jooksul vähenes kuuga 1 punkti võrra 31 punktile, 2017. aasta aprillis oli näit 30 punkti.

Eesti Konjunktuuriinstituut avaldab igakuiselt konjunktuuribaromeetrid, mis näitavad küsitluse positiivsete ja negatiivsete vastuste protsentide vahet. Kindlustunde indikaator on Euroopa Komisjoni poolt kasutatav baromeetri sünteesindikaator.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Eestlased ei tunne endiselt huvi oma pensioni suuruse vastu, kuid koguvad aina aktiivsemalt
  Eestlased ei tunne endiselt huvi oma pensioni suuruse vastu, kuid koguvad aina aktiivsemalt Värskelt valminud SEB pensionivalmiduse uuring toob esile, et Eesti elanikud üha enam koguvad oma pensioni tarbeks ning alternatiivid, nagu kinnisvara soetamine või oma ettevõtlusega tegelemine, millega oma pensionipõlve finantseerida, on jäämas teisejärguliseks. Kogumise aktiivsus on viimase nelja aastaga kasvanud pea 18 protsenti ning
  sel aastal kogub pensioniks 43% Eesti elanikkonnast (2017. aastal oli vastav protsent 32%; 2016. aastal - 27%; 2015. aastal - 25%).
 • Statistikaamet: KOV-ide osalus ettevõtluses väheneb pidevalt
  Kohalikele omavalitsustele (KOV) kuuluvate ettevõtete arv ning KOV-ide aktiivsus ettevõtluses on pidevalt vähenenud, kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Jaan Õmblus.
 • Eesti majanduskeskkond on Saksa ettevõtete hinnangul atraktiivne
  Saksa-Balti Kaubanduskoja (AHK) poolt märtsis läbi viidud konjunktuuriuuringu kohaselt on Eesti majanduskeskkond Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest atraktiivsuselt kolmandal kohal.
 • SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused
  SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused seoses sellega, et pank hakkab rakendama makseteenuste direktiivi nõudeid, võimaldades kliendi nõusolekul kolmandatel isikutel juurdepääsu konto- ja makseteenustele.
 • Uukkivi: pidev järelevalve aitab parandada riigihankepraktikat
  Rahandusministeerium kontrollis möödunud aastal plaanilise järelevalve käigus 20 hankija hanketegevust. Valdavalt on hanked läbiviidud vastavalt seadusele, kuid esines ka rikkumisi, mis peamiselt on siiski tingitud hankijate teadmatusest ja puudulikust töökorraldusest, selgub 2017. aasta riigihangete plaanilise järelevalve ülevaatest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes