Kolmapäev, 25 Aprill 2018 13:32

Tööstusettevõtete kindlustunne püsis aprillis märtsi tasemel

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil püsis tööstusettevõtete kindlustunne aprillis eelneva kuu tasemel 12 punktil, aasta varem oli see aprillis 15 punkti.

Ootus toodangu mahule järgmise kolme kuu jooksul vähenes 41 punktilt 37 punktile, mullu samal ajal oli see 30 punkti.

Hinnang varudele langes möödunud kuu -2 punktilt -3 punktile, aasta varem oli indikaatori näit aprillis -13 punkti.

Hinnang praegusele nõudlusele tõusis kuuga -7 protsendilt -5 punktile, möödunud aastal oli see aprillis 3 punkti.

Ehitussektori kindlustunne tõusis kuuga 9 punktilt 14 punktini, mullu aprillis oli näit 20 punkti.

Ehitusettevõtete hinnang tellimuste portfellile tõusis märtsiga võrreldes 10 punkti võrra -4 punktini, aasta varem oli see 9 punkti.

Ehitusettevõtete ootus töötajate arvule järgneva kolme kuu jooksul vähenes kuuga 1 punkti võrra 31 punktile, 2017. aasta aprillis oli näit 30 punkti.

Eesti Konjunktuuriinstituut avaldab igakuiselt konjunktuuribaromeetrid, mis näitavad küsitluse positiivsete ja negatiivsete vastuste protsentide vahet. Kindlustunde indikaator on Euroopa Komisjoni poolt kasutatav baromeetri sünteesindikaator.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Kaardipettused on kolinud internetti
  Kaardipettused on kolinud internetti Eesti on kaardimaksete rohkuse poolest Euroopas esimese viie riigi hulgas, kuid  pettuste osakaal on üks väiksemaid. Eesti pankade välja antud pangakaartidega tehti 2016. aastal 10 500 kaardipettust koguväärtuses 1,1 miljonit eurot. Kaarditehinguid tehti samal ajal 328 miljonil korral ja nende koguväärtus oli 11,1 miljardit eurot. Pettuste osakaal kõikides kaarditehingutes oli Euroopa Liidu liikmesriikide keskmisest seitse korda väiksem. Eesti eristub selgelt teistest Euroopa riikidest selle poolest, et samal ajal kui inimesed kasutavad aktiivselt pangakaarte, on kaardipettuste osatähtsus võrreldav nende riikidega, kus tehinguid tehakse vähe, näiteks Ungari, Leedu ja Poola. Lisaks Eestile paistab ka Holland silma nii aktiivse kaardikasutuse kui ka väheste kaardipettuste poolest.
 • ELASA tellimusel ehitati 800 kilomeetrit lairiba baasvõrku
  Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus (ELASA) lõpetas EstWin-nimelise baasvõrgu ehitamise etapi, mille raames ehitati välja 800 kilomeetrit baasvõrku ja üle 300 ühenduspunkti.
 • Eesti pensionifondide tootlus jääb alla inflatsioonile
  Eesti pensionifondide reaaltootlus oli eelmisel aastal -0,1 protsendiga Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) liikmesriikide halvemuselt teine tulemusel ning jääb seega alla inflatsioonile.
 • Tööstusettevõtete kindlustunne septembris pisut kahanes
  Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil kahanes tööstusettevõtete kindlustunne septembris kuuga 2 punkti võrra 8 punktile, möödunud aasta septembris oli näitaja 11 punkti.
 • Notarid annavad avatud uste päeval tasuta nõu
  24. oktoobril kell 14-17 toimub juba kolmandat aastat järjest notaribüroode avatud uste päev, mille raames on inimestel üle Eesti võimalik külastada notarit ning saada tasuta nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes