Reede, 13 Oktoober 2017 09:56

Väikekaupmehed saatsid riigikogule väikepoodide kaitsmise petitsiooni

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Väikekaupmeeste Liit andis riigikogule üle petitsiooni väikepoodide säilimise kaitseks, milles kutsuvad üles riigikogu loobuma planeeritavatest regulatsioonidest.

Väikekaupmehed ütlevad oma pöördumises, et nad on mures, sest riik on kehtestanud ja täiendavalt kehtestamas mitmeid regulatsioone, mis seavad väikepoodide säilimise ohtu. Riiklik maksupoliitika on kaasa toonud massilise piirikaubanduse, mille tõttu on eelkõige Lõuna-Eesti väikepoed suurtes raskustes.

Lisaks plaanitakse muudatusi ka alkoholi ja tubaka jaemüügi korralduses, mis eeldab kaupmeestelt suuri investeeringuid poodide ümberehitamiseks. Täiendavad investeeringud käivad liidu hinnangul väikekaupmeestele üle jõu.

Alates septembri keskpaigast on Eesti Väikekaupmeeste Liit kogunud maapoodide säilitamise petitsiooni raames üle Eesti 10 200 toetusallkirja, millest 3200 Harjumaalt, 1100 Tartumaalt, 630 Ida-Virumaalt, 1100 Pärnumaalt, 650 Lääne-Virumaalt, 280 Viljandimaalt, 1900 Raplamaalt, 150 Võrumaalt, 140 Järvamaalt, 600 Valgamaalt, 310 Põlvamaalt ja 270 Läänemaalt.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Eesti maksekeskkonnas on lähiajal toimumas olulised muudatused
  Eesti maksekeskkonnas on lähiajal toimumas olulised muudatused Eestis on pangad igapäevaelu lihtsustamiseks teinud järjepidevalt tööd selle nimel, et inimesed saaksid rahaasju ajada lihtsalt ja mugavalt. Nüüdseks on pank oma maksekaartide ja mobiilirakendustega iga eestimaalase taskus ning digitaalne asjaajamine on kirjutatud klientide DNA-sse. Võib isegi öelda, et ühe panga piires on makselahendused nii head, et nad on klientidele peaaegu nähtamatud – kuid kliendid hakkavad muretsema niipea, kui maksja ja saaja asuvad eri pankades. Tarbijal, aga ka ettevõtjal võib peast läbi käia mõte, kas makse ikka jõuab piisavalt kiiresti kohale või kas ta saab internetist osta, kui ta ei saa tasuda pangalingi kaudu otse arvelduskontolt, vaid peab veebikaupluses käsitsi oma pangakaardi andmed sisestama. Lähiajal saavad sellised mõtted peast pühitud, sest pangandus on muutumas avatumaks ja ülekanded ühest pangast teise peaks hakkama toimuma vaid loetud sekundite jooksul.
 • Reisifirmad peavad 20. aprillil esitama pakettreiside aruanded
  20. aprillil on reisiettevõtjatel tänavuse aasta esimese kvartali pakettreiside kogumüügi aruannete esitamise tähtaeg.
 • Riik alustas 2000 IKT-välisspetsialisti Eestisse toomise programmiga
  Ettevõtlus-ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas 2000 IKT-välisspetsialisti Eestisse toomise toetusprogrammi tingimused; 4 miljoni eurone programm on osa Work in Estonia projektist ja selle eesmärk on toetada Eesti tööandjaid neile vajalike välisspetsialistide värbamisega seotud lisakulutuste tegemisel.
 • Uuring: Eesti elanike alkoholi tarbimine on aastaga vähenenud
  Turu-uuringute AS-i poolt läbiviidud alkoholitarbimise ja piirikaubanduse uuringu andmetel on Eesti elanike alkoholitarbimine viimasel aastal vähenenud, kuid välismaalt toodud alkoholi tarbib mingil määral 39 protsenti elanikkonnast.
 • Uuring: ligi pooled Eesti ettevõtted on innovaatilised
  Statistikaameti poolt läbiviidud innovatsiooniuuringu andmeil oli 2016. aastal 47,7 protsenti Eesti ettevõtetest uuenduslikud, seejuures on kõige aktiivsemad uuenduste elluviijad tööstussektori ettevõtted.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes