Reede, 13 Oktoober 2017 09:56

Väikekaupmehed saatsid riigikogule väikepoodide kaitsmise petitsiooni

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Väikekaupmeeste Liit andis riigikogule üle petitsiooni väikepoodide säilimise kaitseks, milles kutsuvad üles riigikogu loobuma planeeritavatest regulatsioonidest.

Väikekaupmehed ütlevad oma pöördumises, et nad on mures, sest riik on kehtestanud ja täiendavalt kehtestamas mitmeid regulatsioone, mis seavad väikepoodide säilimise ohtu. Riiklik maksupoliitika on kaasa toonud massilise piirikaubanduse, mille tõttu on eelkõige Lõuna-Eesti väikepoed suurtes raskustes.

Lisaks plaanitakse muudatusi ka alkoholi ja tubaka jaemüügi korralduses, mis eeldab kaupmeestelt suuri investeeringuid poodide ümberehitamiseks. Täiendavad investeeringud käivad liidu hinnangul väikekaupmeestele üle jõu.

Alates septembri keskpaigast on Eesti Väikekaupmeeste Liit kogunud maapoodide säilitamise petitsiooni raames üle Eesti 10 200 toetusallkirja, millest 3200 Harjumaalt, 1100 Tartumaalt, 630 Ida-Virumaalt, 1100 Pärnumaalt, 650 Lääne-Virumaalt, 280 Viljandimaalt, 1900 Raplamaalt, 150 Võrumaalt, 140 Järvamaalt, 600 Valgamaalt, 310 Põlvamaalt ja 270 Läänemaalt.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • Viiepäevane haigus vähendab sinu palka viiendiku võrra
  Viiepäevane haigus vähendab sinu palka viiendiku võrra Sügise saabumisega on kohale jõudnud ka iga-aastane haigestumiste kõrgperiood. Keegi meist ei taha enda või oma pereliikme võimalikku haigestumist planeerida, kuid majanduslikult on mõistlik seda teha. Nii saab leevendada haiguse tõttu vähenenud sissetulekust tekkinud tühimikku, soovitab Kati Voomets Swedbanki majandusblogis.
 • Kuidas ära tunda hea laenupakkumine?
  Kuidas ära tunda hea laenupakkumine?

  Kui olete oma laenutaotlusele positiivse vastuse saanud, tehakse teile laenupakkumine. Nõuandeid, kuidas selgeks teha, kas tegemist on ikka hea pakkumisega, jagab SEB Foorumis vabakutseline ajakirjanik Triin Preem.

 • Levikom alustas ülikiire interneti pakkumist hajaasustatud aladel
  Telekommunikatsioonifirma Levikom alustas oktoobris ülikiire interneti püsiühenduse pakkumist hajaasustusega piirkondades; ettevõte pakub kodu- ja äriklientidele internetiühenduse pakette kiiruseni kuni 1 gigabitt sekundis.
 • Õigusapteek annab neljapäeval Mustamäel õigusnõu
  Eesti Juristide Liit koostöös Tallinna linnavalitsusega korraldab 19. oktoobril algusega kell 10 Mustamäel kultuurikeskuses Kaja tasuta õigusabi päeva Õigusapteek.
 • Eestis kogunevad Euroopa kõrgemate kohtute presidendid
  Neljapäeval ja reedel toimub Tallinnas Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgemate kohtute esimeeste kohtumine, mille keskseks teemaks on võimude lahususe tagamine.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes