Reede, 11 August 2017 12:45

EBRD aitab Lätil tõsta kapitalituru reitingut

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupank (EBRD) aitab Lätil arendada plaani Läti kapitalituru reitingu tõstmisel väljakujunenud turuks.

Sel nädalal külastas Lätit grupp EBRD eksperte, kes kohtusid rahandusministeeriumi esindajatega, arutamaks mitme projekti alustamist Euroopa Komisjoni struktuurireformi toetusprogrammi raames, mis on mõeldud kapitalituru arendamiseks.

Programmi projektid on suunatud Läti kapitalituru aktiivsuse tõstmisele, mida peetakse rahandusministeeriumi esindajate sõnul perspektiivikaks. Programmi raames on plaanis turul laiendada fiskaalinstrumente, luues nende jaoks õigusraamistiku.

Plaanis on analüüsida fiskaalinstrumentide arendust üle Balti riikide, suurendamaks investorite huvi Lätti, Leetu ja Eestisse investeerimisel.

Projektiga seotud ettepanekuid arutasid eksperdid rahandus- ja kapitaliturukomisjonist, Läti pangast, Nasdaq Riiast, Läti riigikassast, kommertspankade assotsiatsioonist ning turuosalised.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Tugevam välisnõudlus on aidanud kaasa ekspordikasvule
  Mobiilsideseadmete väljaveo langus mõjutab oluliselt ekspordi üldpilti
 • Nii import kui ka eksport kasvas oktoobris 11 protsenti
  Nii kaupade eksport kui ka import kasvas 2017. aasta oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 11 protsenti; kaubavahetuse olulisim partner oli Soome.
 • Hinnang Eesti ärikeskkonnale veidi üle keskmise
  Hinnang Eesti ärikeskkonnale veidi üle keskmise Swedbanki läänemeremaade konkurentsivõime indeks näitab, et Eesti positsioon on küll veidi üle Läänemeremaade ja Euroopa Liidu keskmise, kuid ei ole viimase kolme aastaga maailma tippudele lähemale nihkunud. Eesti ärikeskkond sai 2017. a. 10-punktisel skaalal 7,7 punkti, mis näitab, et oleme maailma parimatest 23% võrra tagapool. Skandinaavia riikidele järele jõudmiseks on veel pikk tee minna. Eesti reiting jäi alla kõrgeima hinnangu saanud Rootsile, Norrale, Soomele, Taanile ja Saksamaale, aga oli kõrgem Euroopa Liidu liikmete keskmisest, Leedust, Poolast, Lätist ja Venemaast. Venemaa ärikeskkond sai valitud riikidest madalaima hinnangu.
 • Reitinguagentuur S&P kinnitas Eesti reitingu kõrgel tasemel
  Reitinguagentuur Standard and Poor’s (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega. Lühiajaline reiting kinnitati senisel tasemel A-1+.
 • EL-i terviseministrid kutsuvad riike alkoholipoliitikas koostööle
  Euroopa Liidu (EL) terviseministrid kiitsid reedel Brüsselis heaks Eesti eestvedamisel koostatud piiriülese alkoholipoliitika järeldused ja kutsuvad liikmesriike üle suuremale alkoholialasele koostööle.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes