Teisipäev, 29 August 2017 13:45

Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu 4 protsenti

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu ja tuleval aastal 4 kuni 4,2 protsenti, samas hoiatati, et kasv võib investeeringute puudumisel aeglustuda.

"Varasemad nii öelda rasvased aastad ei tule tagasi, kuid head ajad on kohal. Maailmamajandus kasvab heas tempos ja kasv ei järsene. Investeeringud Läti majandusse on lõpuks kasvamas, kuid need on endiselt nõrgad," ütles panga Läti peaökonomist Mārtiņš Kazāks, rõhutades, et investeeringuteta kasv raugeb.

Ökonomist märkis, et Läti sisemajanduse koguprodukt kasvas esimesel poolaastal 4,1 protsenti. "Majandus on kiirelt kasvamas, samas kui nõudlus laenude järele on endiselt madal – majapidamised ja ettevõtted nähtavasti ei kiirusta suurte ostude ja investeeringutega. Laenamine on kasvule aga oluline," ütles Kazāks.

Tema sõnul kiireneb Läti keskmine aastane inflatsioon tulenevalt välismõjudest, aktsiisitõusust ja palkade kasvust sel ja tuleval aastal 3 protsendini. 2019. aastaks prognoositakse inflatsiooniks aga 2,2 protsenti.

"Peamised kasvuriskid tulevad väljaspoolt: geopoliitilise olukorra ebakindlus, välisnõudluse nõrgenemine ja Vene kaubatransiidi vähenemine. Riigisiseselt võib konkurentsi negatiivselt mõjutada tööjõuturu ülekuumenemine ja liiga kiire palgatõus," rääkis Kazāks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Millist infot saab osanik osaühingult nõuda?
  Millist infot saab osanik osaühingult nõuda?

  Oma hiljutises, 14. veebruari lahendis täpsustas riigikohus, millist laadi infot ja dokumente võib osanik osaühingult nõuda ning millal saab osanik esitada need nõuded osaühingu vastu kohtusse.

 • Tööinspektsioon: reedel on lühendatud tööpäev
  Eesti Vabariigi aastapäev on sel aastal laupäeval, sellele eelnev tööpäev on kolme tunni võrra lühem. Riigipühal töötatud tundide eest tuleb aga maksta töötajale kahekordset töötasu.
 • Konkurentsiamet: apteekide omandireform oleks odavam tühistada
  Konkurentsiameti peadirektori hinnangul oleks odavam tühistada apteekide omandipiirangu reform, mille alusel saaksid apteekide omanikud 2020. aasta aprillist olla vaid proviisorid, ja maksta juba apteegid omandanud proviisoritele hüvitist, kui hakata tähtaja kukkumisel ülejäänud apteeke riigistama, kirjutab Eesti Päevaleht.
 • Ringkonnakohus: riik ei pea tasuma juhatuse liikme isapuhkuse eest
  15. veebruaril otsustas ka Tallinna ringkonnakohus, et riik ei pea juhatuse liikme lepingu alusel töötavale isikule hüvitama isapuhkuse tasu; viimati tegi möödunud suvel madalama astme kohus samasuguse otsuse.
 • Kaubanduskoda tahab ametiühingute seaduse muutmist
  Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku täiendada ametiühingute seadust nii, et seadusest tulenevad hüved antakse ettevõttepõhiselt vaid ühele ametiühingute usaldusisikule.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes