Teisipäev, 29 August 2017 13:45

Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu 4 protsenti

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu ja tuleval aastal 4 kuni 4,2 protsenti, samas hoiatati, et kasv võib investeeringute puudumisel aeglustuda.

"Varasemad nii öelda rasvased aastad ei tule tagasi, kuid head ajad on kohal. Maailmamajandus kasvab heas tempos ja kasv ei järsene. Investeeringud Läti majandusse on lõpuks kasvamas, kuid need on endiselt nõrgad," ütles panga Läti peaökonomist Mārtiņš Kazāks, rõhutades, et investeeringuteta kasv raugeb.

Ökonomist märkis, et Läti sisemajanduse koguprodukt kasvas esimesel poolaastal 4,1 protsenti. "Majandus on kiirelt kasvamas, samas kui nõudlus laenude järele on endiselt madal – majapidamised ja ettevõtted nähtavasti ei kiirusta suurte ostude ja investeeringutega. Laenamine on kasvule aga oluline," ütles Kazāks.

Tema sõnul kiireneb Läti keskmine aastane inflatsioon tulenevalt välismõjudest, aktsiisitõusust ja palkade kasvust sel ja tuleval aastal 3 protsendini. 2019. aastaks prognoositakse inflatsiooniks aga 2,2 protsenti.

"Peamised kasvuriskid tulevad väljaspoolt: geopoliitilise olukorra ebakindlus, välisnõudluse nõrgenemine ja Vene kaubatransiidi vähenemine. Riigisiseselt võib konkurentsi negatiivselt mõjutada tööjõuturu ülekuumenemine ja liiga kiire palgatõus," rääkis Kazāks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Kas raugenud menetlusest hakkab välja päästma riik?
  Kas raugenud menetlusest hakkab välja päästma riik? Eestis on pankrotimenetluse suureks probleemiks kujunenud raugemiste suur arvukus. Kui tavajuhtumil lõppeb pankrotimenetlus pärast võlgniku vara jagamist, siis raugemine on pankrotimenetluse erakorraline lõpetamine. Pankrotimenetlus lõpetatakse raugemise tõttu siis, kui võlgnikul ei jätku raha pankrotimenetluse kulude katteks, vara ei ole võimalik tagasi võita või nõudeid ei saa esitada ka oma kohustusi rikkunud juhtorgani liikmete vastu. Lihtsustatult – menetlus lõpetatakse raugemise tõttu, kui võlgnik on varast tühi.
 • Ametiühingud: töötuskindlustuse süsteemi tuleb muuta
  Ametiühingud: töötuskindlustuse süsteemi tuleb muuta Ametiühingute Keskliidu hinnangul on Eestis vaja töötuskindlustuse reformi, kuna praegune süsteem ei täida oma eesmärki.
 • Madise: töötuskindlustuse süsteemi muutmist tuleb arutada
  Madise: töötuskindlustuse süsteemi muutmist tuleb arutada Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul tuleb avada arutelu töötuskindlustuse süsteemi muutmiseks, kuna praegune süsteem on ajale jalgu jäänud ning ei vasta kaasaegse tööturu vajadustele.
 • Mida tähendab tegelikult „õigus olla unustatud“?
  Maikuu kauaoodatud 25. kuupäev on nüüd seljataga. Elu läheb omas tempos edasi, märgata võib vaid seda, et tõenäoliselt on igaüks meist saanud varasemast rohkem isikuandmeid puudutavaid kirju.
 • Paindlik tasustamine – stiimul töötajatele
  Paindlik tasustamine – stiimul töötajatele Iga inimest on võimalik töö tegemisel motiveerida. Motiveerimise võimalusi on väga palju: näiteks tunnustamine ja tähelepanu, personaalne juhendamine, koolitamine, karjääriredel, meeldiv töökeskkond, ühised koosviibimised, vabad päevad, meened, sümbolid jne, seda loetelu võiks lõpmatuseni jätkata.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes