Teisipäev, 29 August 2017 13:45

Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu 4 protsenti

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu ja tuleval aastal 4 kuni 4,2 protsenti, samas hoiatati, et kasv võib investeeringute puudumisel aeglustuda.

"Varasemad nii öelda rasvased aastad ei tule tagasi, kuid head ajad on kohal. Maailmamajandus kasvab heas tempos ja kasv ei järsene. Investeeringud Läti majandusse on lõpuks kasvamas, kuid need on endiselt nõrgad," ütles panga Läti peaökonomist Mārtiņš Kazāks, rõhutades, et investeeringuteta kasv raugeb.

Ökonomist märkis, et Läti sisemajanduse koguprodukt kasvas esimesel poolaastal 4,1 protsenti. "Majandus on kiirelt kasvamas, samas kui nõudlus laenude järele on endiselt madal – majapidamised ja ettevõtted nähtavasti ei kiirusta suurte ostude ja investeeringutega. Laenamine on kasvule aga oluline," ütles Kazāks.

Tema sõnul kiireneb Läti keskmine aastane inflatsioon tulenevalt välismõjudest, aktsiisitõusust ja palkade kasvust sel ja tuleval aastal 3 protsendini. 2019. aastaks prognoositakse inflatsiooniks aga 2,2 protsenti.

"Peamised kasvuriskid tulevad väljaspoolt: geopoliitilise olukorra ebakindlus, välisnõudluse nõrgenemine ja Vene kaubatransiidi vähenemine. Riigisiseselt võib konkurentsi negatiivselt mõjutada tööjõuturu ülekuumenemine ja liiga kiire palgatõus," rääkis Kazāks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes