Teisipäev, 29 August 2017 13:45

Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu 4 protsenti

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu ja tuleval aastal 4 kuni 4,2 protsenti, samas hoiatati, et kasv võib investeeringute puudumisel aeglustuda.

"Varasemad nii öelda rasvased aastad ei tule tagasi, kuid head ajad on kohal. Maailmamajandus kasvab heas tempos ja kasv ei järsene. Investeeringud Läti majandusse on lõpuks kasvamas, kuid need on endiselt nõrgad," ütles panga Läti peaökonomist Mārtiņš Kazāks, rõhutades, et investeeringuteta kasv raugeb.

Ökonomist märkis, et Läti sisemajanduse koguprodukt kasvas esimesel poolaastal 4,1 protsenti. "Majandus on kiirelt kasvamas, samas kui nõudlus laenude järele on endiselt madal – majapidamised ja ettevõtted nähtavasti ei kiirusta suurte ostude ja investeeringutega. Laenamine on kasvule aga oluline," ütles Kazāks.

Tema sõnul kiireneb Läti keskmine aastane inflatsioon tulenevalt välismõjudest, aktsiisitõusust ja palkade kasvust sel ja tuleval aastal 3 protsendini. 2019. aastaks prognoositakse inflatsiooniks aga 2,2 protsenti.

"Peamised kasvuriskid tulevad väljaspoolt: geopoliitilise olukorra ebakindlus, välisnõudluse nõrgenemine ja Vene kaubatransiidi vähenemine. Riigisiseselt võib konkurentsi negatiivselt mõjutada tööjõuturu ülekuumenemine ja liiga kiire palgatõus," rääkis Kazāks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Madise: toimingupiirangute normid on segased
  Korruptsioonivastases seaduses on toimingupiirangud määratletud segaselt ning ei võimalda inimesel täpselt aru saada, kas tema tegu on keelatud või mitte, ütles õiguskantsler Ülle Madise 18. septembril riigikogu ees oma aastaülevaadet tutvustades.
 • Kohus: samasoolisel kooselupartneril on õigus saada elamisluba
  Ringkonnakohus tunnistas põhiseadusega vastuolus olevaks välismaalaste seaduse osa, mis ei näe ette õiguslikku alust tähtajalise elamisloa andmiseks Eesti kodaniku samasoolisele registreeritud kooselupartnerile Eestis elamiseks.
 • Krüptovaluuta vaidlused – uus reaalsus Eesti kohtutes
  Krüptovaluuta vaidlused – uus reaalsus Eesti kohtutes Kuidas ja miks eristada krüptoraha (krüptomünte ehk coin’e) krüpto-token’itest, on küsimus, millega järjest enam tegelevad ka õigusnõustajad. TRINITI finants- ja IP-IT-õiguse töögrupi advokaadid on just neis valdkondades oma kliente abistamas.
 • Dividendide maksmise alus
  Dividendide maksmise alus Äriühingu omanike huvi on tavaliselt saada dividende. Kõik teavad reeglit, et omanikule makstakse dividende võrdeliselt temale kuuluva osa nimiväärtusega. Paljud aga ei tea, et tegelikult võib dividende jagada ka teisiti. Seda võimaldab Eesti äriseadustik juba 1995. aastast. Täpsemalt on see sätestatud osaühingute kohta § 157 lõikes 2 ning aktsiaseltsi kohta § 276 lõikes 2.
 • EVEA: töösuhete piirangud sunnivad ettevõtteid sulgema
  Töösuhteid ja tööohutust reguleerivad normid ning sellega kaasnev põhjendamatult suur halduskoormus sunnib väikeettevõtjaid tegevust lõpetama või piirduma ettevõtja enda piiramatu töötamisega, leiab Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA).

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes