Teisipäev, 22 August 2017 14:58

Valgevene nafta eksportijad eelistavad Balti sadamaid Vene omadele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Valgevene naftatoodete eksportijad teatasid, et Balti sadamate asemel Vene sadamatesse tarnimine ei ole nende huvides, hoolimata Vene Raudtee pakutud soodustustest.

Vene Raudtee pakkus Valgevene firmadele kuni 2018. aasta lõpuni 50-protsendilist soodustust masuudi, diisli ja bensiini tarnimisel Loode-Venemaa sadamatesse. Valgevene naftatooteid eksportiva BNK juhi Sergei Gribi sõnul ei oleks marsuut isegi soodustusega odavam kui Balti sadamatesse tarnimine.

Venemaa president Vladimir Putin ütles möödunud nädalal Kaliningradis, et Vene naftatarvete pakkumine Valgevene rafineerimistehastele peaks sõltuma tehaste naftatoodete tarnimisest Venemaa Soome lahe sadamatesse.

Grib märkis aga, et sinna tarnimine oleks talvekuudel problemaatiline ning Vene terminalid ei ole andnud garantiid, et Valgevene naftatoodete kvaliteet ei lange, kui neid tarnitakse läbi Vene sadamate. See teeb tema sõnul küsitavaks pakutava marsuudi majanduslikud eelised.

"Kliendid eelistavad saada meie tooteid läbi Balti sadamate, sest tarnehinnad on madalamad," rõhutas Grib.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Kas Eesti riigi rahandus on kriisis?
  Kas Eesti riigi rahandus on kriisis?

  Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Erki Lõhmuste analüüsib Eesti majanduse kasvule eri analüütikute antud erinevate hinnangute tagamaid. Samuti annab ta ülevaate sellest, mida soovitavad Eesti riigi majanduse edendamiseks rahvusvahelised organisatsioonid.

 • Rahandusministeerium: eelarvedefitsiit ei sea Eesti majandust ohtu
  Rahandusministeeriumi hinnangul ei sea Eestis plaanitud tuleva aasta eelarvedefitsiit Eesti majandust ohtu, sest suuremat kriisi oodata ei ole.
 • Eestis alustas tegevust üürikinnisvara ühisrahastusplatvorm
  Novembris alustas Eesti esimene üürikinnisvara ühisinvesteerimise platvorm Bitofproperty, mille eesmärk on võimaldada üüriinvestoritel turule siseneda väikeste summadega, ostes terve korteri asemel sellest vaid osa.
 • Optsioon
  Optsioon

  Optsioon on leping kahe osapoole vahel, kellest üks on optsiooni kirjutaja(option writer) ja teine optsiooni ostja (option buyer). Ostjal on võimalus (õigus) osta või müüa tulevikus kokkulepitud hinnaga (strike, exercise price) alusvara. Alusvara võib olla aktsia, valuuta, võlakiri jne. Optsioon on ainuke tuletisinstrument, mis annab võimaluse, millega ei kaasne kohustust. Ostja maksab optsioonipreemiat (premium) selleks, et selline võimalus omandada. Optsioonipreemia on samal ajal ostja maksimaalne kaotus.1

 • Creditinfo: Eesti ettevõtete kasumid kasvasid mullu 14,7 protsenti
  Finantsinfoettevõtte Creditinfo Eesti AS hinnangul kasvasid möödunud aastal Eesti ettevõtete kasumid aastaga 14,7 protsenti ligi 5,1 miljardi euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes