EUROCHAMBRESi president Alessandro Barberis kommenteeris: „Jätkuv makromajanduslik ebakindlus, mida meie poliitikakujundajad ei ole suutnud otsustavalt lahendada, on meie ettevõtjatele vältimatult kahjulik. On selge, et ettevaatlik tarbijakäitumine ning vähenenud krediidivõimalused õõnestavad nende väljavaateid. Kuid sellest ning kiirele olukorra paranemisele viitavate märkide puudumisest hoolimata, näitavad EESi tulemused, et Euroopa ettevõtted on endiselt vastupidavad."
Tööhõiveindikaatori tulemused viitavad sellele, et kuigi järgmisel aastal luuakse mitmeid uusi töökohti, on enamikul ettevõtetest plaanis hoida töötajate arv samal tasemel. Omamaise müügi prognoosid on madalad ning peegeldavad lõppkasutajate ettevaatlikku suhtumist kulutamisse – ka ettevõtted ise planeerivad ettevaatlikku investeeringute mahtu.
Stsenaariumist, mida iseloomustavad muidu laias laastus kokkuhoid ja ebakindlus, paistavad silma 2012. aastaks tehtud positiivsed ekspordiprognoosid. Üllataval kombel tuleneb selline ekspordiga seotud optimism suuresti eurotsooni ettevõtetest, mis peavad järgmist 12 kuud silmas pidades välisturge selgelt oluliseks müügivõimaluseks.
Lisaks annab meile veidikene lootust ka võrdlus 2009. aasta EESiga, mis viidi läbi 2008. aasta finantsturgude languse kõrghetkel. See võrdlus näitab, et ettevõtted ei ole nüüd enam nii pessimistlikud kui nad olid kolm aastat tagasi.
Sellest hoolimata väitis president Barberis, et EES 2012 tulemused kujutavad endast Euroopa liidritele viimast äratust: „Peale kolm või neli aastat kestnud jätkuvat majanduslangust ning ebakindlust, usuvad Kojad, et 2012. aastast saab Euroopa jaoks otsustav aasta. Meie ettevõtete vastupidavus ei ole lõputu ning nad ei ole ei nõus ega võimelised võtma enda kanda kohustusi, mis on vajalikud meie taastumise toetamiseks, kui poliitilised liidrid ei tee majandustingimuste parandamiseks kiireid ja otsustavaid otsuseid.“