Pevkur ütles BNS-ile, et olukorras, kus tööandjate keskliit on oma esindajad töötukassa nõukogust tagasi kutsunud ja ei soovi nõukogu tegevuses enam kaasa lüüa, on kõige mõistlikum kiiresti seadust muuta ja kasutada töötukassa puhul samasugust regulatsiooni nagu haigekassa puhul, mille kohaselt läheks töötukassa eelarve kinnitamise õigus ja kohustus üle valitsusele.
Ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga peab kehtiva töötuskindlustuse seaduse muutmist tavainimese jaoks kõige halvemaks variandiks. "Tavainimese jaoks tähendab see sisuliselt räiget maksutõusu, kuna juba praegu rahastab valitsus töötuskindlustuse raha eest oma teisi otsuseid," selgitas Taliga BNS-ile.
Lisaks avaldas Taliga kartust, et seadusemuudatusega satuvad tõsise löögi alla uute tööturuteenuste ja meetmete kasutuselevõtt, kuna ainuisikulise ostsutajana on valitsusel lihtne neile veto panna.
Tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis ütles BNS-ile, et peab valitsuse otsust maksumaksjale kõige otstarbekamaks, kuna töötukassa muutmine tavaliseks riigiasutuseks aitaks kulusid kokku hoida. "Millised on sellisel puhul sotsiaalsed tagatised ja garantiid, võib ainult oletada," lisas Kriis.
Tööandjate keskliit kutsus 25. novembril töötukassa nõukogust tagasi oma esindajad Kriisi ja Tõnis Rüütli, kuna pole valitsusega ühel nõul ei töötuskindlustusmakse määrade osas ega ka selles osas, mis puudutab otsust liita haigekassa ja töötukassa pangakontod riigi pangakontode kontserni koosseisu.