Kui kehtiva kollektiivse töötüli lahendamise seadus näeb toetusstreigist etteteatamise ajaks ette kolm päeva, siis Sotsiaalministeeriumi poolt kooskõlastusringile saadetud eelnõu pikendab seda peaaegu kahekordseks ehk viie päevani.
Kui töötajad mõnest sektorist lähevad toetusstreigile teise sektori töötajate pärast, siis osutub see esimese sektori jaoks koormavaks ning seepärast tuli tingimusi karmistada, rääkis sotsiaalminister Taavi Rõivas valitsuse pressikonverentsil.
Lisaks tohib uue seaduse järgi maksimaalselt kolmepäevast toetusstreiki pidada samal ajal streigiga, mida toetatakse. Kuivõrd streigist tuleb teatada 10 päeva ette, siis jätab see võimalikele toetusstreigi pidajatele vaid 5 päeva otsustamiseks, kas liituda streigiga või mitte. Ka ei tohi põhistreigi korraldajate seaduslikud nõudmised mõjutada toetusstreigi korraldaja ja selles osalejate töötingimusi, mis eelnõu seletuskirja kohaselt on selleks, et vältida toetusstreigi nime all omaenda streigi läbiviimist.
Kuigi toetusstreigi tingimusi oluliselt karmistati, ei ole ettevõtjad sellega kaugeltki rahul. Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsari sõnul on tegemist masinapurustajate ajast pärineva töösuhete klaarimise viisiga. "Nime poolest toetav ettevõtmine on tegelikult küüniline ja äärmiselt destruktiivne ettekääne teha võimalikult palju kahju võimalikult paljudele süütutele kõrvalseisjatele," ütles Tamsar BNS-ile.
Kuigi üldiselt leiavad tööandjad, et kollektiivseid töösuhteid reguleeriva seaduseelnõu juures kaasati erinevaid osalisi ning ettevalmistusel peetud arupidamised olid arukad, siis nendib Tamsar, et kahjuks toetusstreikide osas tööandjate seisukohta kuulda ei võetud.